Skocz do zawartości

LotR : Ranger's Ambush


cloner16

Rekomendowane odpowiedzi

Roślinność - to jest właśnie to co dodaje takim scenką fantasy niesamowitego uroku. Żywa natura to właściwie podstawa klimatu, opisu i zwykle dynamiki. Na początku miałem już zaproponować jakieś wielkie, powyginane drzewo wyrastające wręcz z samego młyna (jeszcze jak by było na nim widać delikatny zarys twarzy - bajka ). Wysoka trawa, jakieś dziwne kfiotki obrastające spróchniały płot, chochoł siana, może jakiś drogowskaz z dziwnym napisem, brukowana, stara uliczka. Pomysłów jest masakrycznie wiele . Jeśli nie masz wizji weź sobie jakąś klasykę fantasy w postaci książki i użyj wyobraźni pod opisy. Daleko szukać nie trzeba - wystarczy troszkę opisów Tolkiena (tylko koniecznie książka) - już w samym Hobbicie który jest "szybki i przyjemny" znajdziesz to czego szukasz. Na koniec weź sobie kiedyś Silmarillion i jak zrobisz kiedyś kawałek np. Gondolinu tak jak go opisał Tolkien to ja obiecuje, że będę sterczał przed zdjęciami i gapił się codziennie po kilka godzin na Twoje dzieło .

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

No to mam nadzieję ,że was nie zawiodę,co do Tolkiena to obiecałem kiedyś sobie ,że przeczytam wszystkie książki o śródziemiu w porządku chronologicznym ,ale jak na razie to nie ma czasu , ale w końcu od czego są studia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh no to czeka Cię przeczytanie całej twórczości Tolkiena bo właściwie w całości jest to chronologiczny zbiór opisów wydarzeń jakie miały miejsce od początku jego istnienia po ostatni tom Władcy Pierścieni traktujący o wydarzeniach końca trzeciej i początku czwartej ery (dosyć króciutko opisane co było po II Wojnie o Pierścień). Tak naprawdę to wszystkie te książki są ze sobą powiązane i nawet "luźne" opowiadanie np. o Tomie Bombadilu jest właściwie wytłumaczeniem co to za postać stanowiąca krótki epizod Hobbita. Wszystko zaczyna się właśnie od Silmarillionu gdzie pierwsze rozdziały przypominają Biblie (co może zdrowo zniechęcić niektórych do czytania ze względu na dosyć specyficzny sposób pisania) jednak dalej (po przebrnięciu) dostajemy poteżną dawkę historii trzech er Śródzienia. Całość jest wręcz obowiązkowa jeśli chce się zrozumieć w pełni Władcę Pierścieni. Nawał informacji może przybić ale już po pierwszym przebrnięciu wyjaśnia się multum pojęć, historii czy też pochodzenia postaci z trylogii. Ja czytałem to wszystko na długo przed pojawieniem się filmu, który zapewne widziałeś (świetnie wykonany jednak ze zrozumiałymi uproszczeniami i niezrozumiałymi zmianami ) - Silmarillion przeszedłem po WP i w końcu dzięki temu zacząłem rozumieć o czym mowa w wielu rozdziałach trylogii. Zapewne wiesz o co "kaman" z filmu więc śmiało możesz zacząć od genezy Śródziemia tak by potem przejechać sobie Hobbita i WP. Tylko tak jak pisałem - nie zrażaj się początkiem Silmarillionu bo nudne mogą wydawać się tylko pierwsze rozdziały . W filmie nie widać tak wyraźnie nawiązań do wydarzeń z przed wojny o pierścień jednak tak czy siak pozostaje pewien głód wiedzy bo np. często przewijają się określenia typu "Ludzie zachodu" (dlaczego? Skoro Gondor leży bardziej na południu), kim jest Gandalf (i czterech pozostałych - tak było ich pięciu a nie dwóch ), co to takiego Balrog, kim była Galadriel i cała ekipa Noldorór. Do tego bajkowy Rivendell w filmie przedstawiony jako ładna mieścinka w górach będąca de facto wedle Tolkiena potężną i świetnie uzbrojoną twierdzą. WP to malutki kawałek historii całego świata. Na koniec zostają jeszcze Niedokończone/Zaginione Opowieści które są zbiorem notatek wydanych już po śmierci Tolkiena przez jego syna - jest tam sporo historyjek wyjaśniających różne kwestie związane z poszczególnymi erami. Na koniec taka rada - nie zaczynaj czytać jeśli masz ważne sprawy na głowie - jeśli Cię to wciągnie to obawiam się, że już nic innego nie zrobisz (ja tak miałem) .

 

uff...

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prosiłbym o zmianę tytułu tematu jeżeli można na: Władcza pierścieni :Ranger's Ambush .

Nie wiem czy jest tak poprawnie gramatycznie ,ale wracając do tematu na chwilę obecna chcę ją powiększyć ponieważ młyn wystaje poza granice obecnej ,na dodatek klify wyglądają dość dziwnie.

Niestety ,ale deska na której jest na zdjęciach nie przejdzie w drzwiach więc na pewno zostanie skrócona.

Na chwile obecną nie wiem jeszcze jak bardzo. Jak widać po temacie w zamyśle figurki.

 

Zdjęcia robione na szybko.

 

 

IMG_1437.jpg

 

 

IMG_1432.jpg

 

 

IMG_1430.jpg

 

 

IMG_1429.jpg

 

 

IMG_1427.jpg

 

 

IMG_1426.jpg

 

 

IMG_1424.jpg

 

 

IMG_1423.jpg

 

 

IMG_1422.jpg

 

 

IMG_1421.jpg

 

 

IMG_1420.jpg

 

 

IMG_1419.jpg

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie wygląda na tym etapie, co to dokładnie za figurka? I ile figurek będzie?

Jestem fanem Fantastyki, Tolkiena szanuję i uwielbiam LoTRa oraz resztę jego dzieł. Na początku przeglądając ten temat myślałem, że robisz makietę do gry w grę bitewną LoTR. Jeżeli lubisz fantastykę oraz gry bitewne, to może powinieneś podziałaś w tym kierunku. Kupa modelowania, konwersji, przeróbek i działania własnej wyobraźni a potem wielkie graaanie swoimi własnymi, charakterystycznymi i klimatycznymi armiami. Od jakiegoś czasu zacząłem grać w Warhammera Fatasy Battle i szczerze polecam wszystkim fanom RPGów i fantastyki.

A po małym off-topie jestem ciekaw jak kolorystycznie to przedstawisz. Bo takie duże powierzchnie ciężko się maluje, dość łatwo o monotonię

Pozdrawiam i na pewno tu jeszcze zajrzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie ,że ktoś zagląda ;) Co do figurek to będą to rengersi, ewentualnie paru zbrojnych.Będą pochowani w różnych miejscach. Natomiast nie wiem czy umieszczę tu orków ,bo nie bardzo wiem gdzie mogli by się znaleźć.

Postaram się jeszcze dziś wstawić zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dam Ci coś do przemyślenia (jeśli nie teraz to na przyszłość) - kiedy operujesz na gołym drewnie poeksperymentuj z bejcą - efekt w większości przypadków powala . Na razie powiem tylko że jest na czym zawiesić oko

 

Pozdrawiam

Piotrek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.