Skocz do zawartości

LotR : Ranger's Ambush


cloner16

Rekomendowane odpowiedzi

Głupich pytań czas zacząć.Dziwna sprawa ,ale zacząłem kleić coś takiego i nie bardzo wiem jak dalej to robić.

Nie jest to moja pierwsza diorama ale pierwsza taka duża.

Dlatego czy ktoś ma doświadczenie z malowaniem tak dużych powierzchni,bo ja widzę to tak.

Dam jeszcze jedną warstwę szpachli żeby wyrównać teren. potem posypię piachem i gipsem całość klejąc woda zmieszaną wikolem. Potem pomaluję na kolor ziemi , pigmenty+piasek . Nie wiem czy to dobry pomysł ,bo przy małych powierzchniach od się sprawdzał ale teraz jestem nieco zagubiony. Innymi słowy co robić?!

 

 

IMG_1374.jpg

 

 

IMG_1373.jpg

 

 

IMG_1372.jpg

 

 

IMG_1371.jpg

 

 

IMG_1369.jpg

 

 

IMG_1370.jpg

 

Pzdr , dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 90
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Teraz też jestem na etapie robienia małej makiety (około 50 x 50 cm) i podobnie to robiłem, najpierw podstawa (płyta wiórowa), potem kształ terenu ze styropianu, na to ręczniki papierowe na wikolu z wodą, potem wikol z wodą i na to piasek dla szynszyli.

 

Posiedzę i popatrzę bo dotarłem do tego momentu co Ty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeden dzień to robiłem (40x100cm), a tak poza tym to drobny jest ten piasek dla szynszyli?

I co potem to pomalować , tylko czym , normalnie robię to jakąś vallejo ale w takiej sytuacji na pewno odpada bo zbankrutuje,co polecicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cóż to za ciekawy projekt, który cieszy moje oko się ukazał. cloner, Twoja poprzednia diorama w 72 ma charakterek i aż nie mogę się doczekać co na tej wykonasz. A co do piasku, im drobniejszy tym lepiej wygląda, później już podoklejać jakieś kamyczki, roślinki. Oczywiście będę zaglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki , tamta ma już 3 lata i mam nadzieje,że od tamtej pory się jeszcze czegoś nauczyłem .OK dziś wyrównałem teren(może wstawię zdjęcia), tak poza tym to byłem dziś w Casto* ale nie mieli ani odpowiedniej sklejki(2-3mm) ani PCV(1-4mm). Muszę jeszcze skombinować roślinki Polaka i jakiś sposób na wodę xD. Nie wiem jak to pomaluję ale za to już jedna rzecz jest gotowa-koncepcja

, wiem jaki to będzie styl i jak będą ułożone fundamenty i ściany. Mam nadzieje ,że wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak poza tym to drobny jest ten piasek dla szynszyli?

Jest bardzo drobny, zależy od producenta, czasem jest tak drobny jak mąka, ale się nie klei.

 

co do piasku to drobny jest nad morzem. Mogę podesłać.

Wątpię... jest gruby, musiałby przesiewać. Nie wiem jak na plaży w twojej miejscowości, ale na tej w mojej wiosce to psy sikają na całej długości i nie wziąłbym ani jednego grama, po tym co mnie spotkało. Kiedyś nazbierałem trochę tego do słoiczka, stało sobie w szafce, przyszła pora na posypywanie, otwieram słoik, a tu taki smród. Posypać makietę obsikanym piaskiem już mi się nie uśmiecha. Po piasek to tylko za granicę do pobliskiej mieścinki, bo tam przynajmniej ludzie dbają o to co mają.

 

I co potem to pomalować , tylko czym , normalnie robię to jakąś vallejo ale w takiej sytuacji na pewno odpada bo zbankrutuje,co polecicie?

Przedwczoraj kawałek sklejki posmarowałem wikolem, na to piasek dla szynszyli. Odczekałem aż wyschnie i posmarowałem podkłasem jakimś samochodowym, nie pamiętam teraz nazwy (w domu zostało). Trzyma ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, na chwilę obecną szukam jakiegoś plastiku który będzie się dało kleić i malować, ciąć skalpelem albo nożyczkami o grubości max0,5mm, gdzie coś takiego dostanę.Szukałem i nigdzie nie ma, w castorami nie mają , w innych również. Czy naprawdę nie ma materiału tak cienkiego i który da się kleić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie było ,że nic nie robię to tak będzie wyglądała powierzchnia makiety. Teraz przyszedł czas na edukację,czyli przejrzenie wszystkich zdjęć leśnych dróg , klifów itp.

 

 

Zdjcie0528.jpg

 

 

Zdjcie0527.jpg

 

 

Zdjcie0526.jpg

 

 

Zdjcie0525.jpg

 

 

Zdjcie0524.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wczorajszych kilkugodzinnych mękach udało mi się zrobić szkielet , fakt faktem jest on dość mało reprezentacyjny ale całość zakryje dach. Dojdą oczywiście kominy. Co do koła to znajdzie się ono w miejscu pomiędzy ściana a filarem i będzie tylko częścią koła. Tył jest jak na razie niewykończony ale nad tym pracuję.

 

 

IMG_1384.jpg

 

 

 

IMG_1385.jpg

 

 

 

IMG_1387.jpg

 

 

 

IMG_1386.jpg

 

 

 

IMG_1382.jpg

 

 

 

IMG_1383.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastanawiam nad Waszym pomysłem na podstawę: najpierw piasek dla szynszyli, potem malowanie.

 

Czy nie wygodniej byłoby najpierw całość polecieć ze "szpraja" w kolorze ziemistym a potem na to kłaść dopiero posypki? Dzięki temu na pewno nie będzie nic prześwitywało na biało spod posypek, i unikniesz konieczności bardzo dokładnego malowania podłoża już z posypką. Wydaje mi się że taką powierzchnię trudniej dokładnie pomalować. Ciężko mi to wytłumaczyć, mam nadzieję, że złapiesz o co mi chodzi

 

Dodatkowo możesz spróbować ciekawego sposobu modelarzy kolejkowych. Kiedyś robiłem taką makietę i sposób dawał doskonałe efekty. Mianowicie bierzesz posypkę, do słoika, parę kropli różnych farbek w kolorach odpowiednich, słoik zakręcasz i bawisz się w barmana Potrząsasz energicznie słoikiem, a zawartość ciekawie i nieregularnie barwi się na pożądane kolory. Tym sposobem, po wyschnięciu masz ciekawą, niejednorodną posypkę do użycia.

Kwestia tylko jak sprawdzi się to z pisakiem. Ja stosowałem to do barwienia tłucznia pod torowisko.

 

Powodzenia z projektem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez jestem ciekaw, strasznie wolno to idzie , jak na razie to jest prawie wszystek, brakuje mi jeszcze jakiejś koncepcji jak zrobić ceglane okrągłe kominy ,bo tego nigdy nie robiłem. Czy ktoś już to przerabiał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po trzech dniach od rana do nocy jest pełen szkielet. Teraz przyjdzie cała obudowa, czyli dach , cegły i drewno. W miejscy po środku, na dobudówce znajdzie się coś specjalnego tylko najpierw muszę to gdzieś zamówić.

Zdjęcia robione na szybko.

 

 

 

IMG_1395.jpg

 

IMG_1396.jpg

 

IMG_1394.jpg

 

IMG_1388.jpg

 

IMG_1392.jpg

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem ,że szybciej się wyrobię. BTW całość robiona przy rozszerzonej wersji Lotr,a.

 

 

 

 

IMG_1415.jpg

 

 

 

 

 

IMG_1411.jpg

 

 

 

 

IMG_1410.jpg

 

 

 

IMG_1408.jpg

 

 

 

 

IMG_1406.jpg

 

 

nie mam pojęcia jak urozmaicić tą budę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zajefajny dach, jego nie pal Pogratulować wyobraźni, czekam na jakieś kamienne detale, bo poza kominami i watkami celganymi pewnie takie sie znajdą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.