Skocz do zawartości

Pz kpfw II Afrika korps - 1/35 Tmiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W praktyce ten temat nigdy by nie zaistniał, gdyż nie miałem w planach robienia Pz kpfw II w afrykńskich klimatach. W pierwotnych zamysłach chciałem wykorzystać tylko wieżę z tego czołgu do umieszczenia na dioramce razem z M3 Grant. Jednak ze wględu na fakt, że żal mi się troche tego modeliku zrobiło nastapiła zmiana planów. Będzie na dioramce ale w całości z dymem wydobywającym się z tylnej części pojazdu poprzez otwory wentylacyjne (to będzie wyzwanie) dookoła będzie kilka pustych kanistrów i może jakaś beczka. Przy okzji tego modelu chcę podszlifować troche moje techniki, gdyż malowanie Granta na pewno będzie ciekawym doświadczeniem. Mam na myśli głównie takie techniki jak: preshading, filtry i efekt wyblakłej farby. Mam nadzieję, że będziecie chętni do pomocy (jak zawsze zresztą) i wyjdzie na koniec coś co choć troche będzie przypominać czołg. Model traktuję w pełni relaksacyjnie i nie przewiduję żadnej walorki poza lufami (prawdopodobnie RBM) oraz gasienicami, które chyba nie wygladają prawidłowo.

A teraz kilka fotek z wczorajszej sesji (złożony na sucho).

 

IMG_1101.JPG

 

IMG_1102.JPG

 

IMG_1103.JPG

 

IMG_1104.JPG

 

IMG_1105.JPG

 

IMG_1106.JPG

 

IMG_1107.JPG

 

Teraz dwa pytania:

- Znacie jakiś tani zestaw gąsek (plastikowych czy innych) do tego modelu?

- Jakim kolorem pomalować model (coś ala piaskowy) z Tamiya albo Vallejo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Większe ilości PzKpfw II brały udział w walkach w Afryce Płn w składzie Deutsches Afrika Korps. Użyto tam początkowo PzKpfw II Ausf. C, a później PzKpfw II Ausf. F (Tp)

Sugeruje wersję czołgu.

 

Dajesz biały podkład?

 

Dużo już zdziałałeś.

 

Pzdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za pomoc i dobre słowo.

Większe ilości PzKpfw II brały udział w walkach w Afryce Płn w składzie Deutsches Afrika Korps. Użyto tam początkowo PzKpfw II Ausf. C, a później PzKpfw II Ausf. F (Tp)

Sugeruje wersję czołgu.

 

Dajesz biały podkład?

 

Dużo już zdziałałeś.

 

Pzdrawiam Grzesiek.

 

Wersja będzie F - juz poklejona. Może wyda się to dziwne, ale do tej pory malowałem bez podkładu i teraz też tak zrobię.

 

Nugget właśnie dziś kupiłem - Bronco ruchome.

 

Znowu udało się coś podłubać. Model prawie sklejony, zostało kilka dodatków z którymi muszę jeszcze powalczyć lub lepiej przykleić je na końcu. Pomalowałem też koła – będę kombinował z nowym jak dla mnie pomysłem malowania. Najpierw koła na czarno a potem wytnę maskownicę na bandaże i pomaluje środki. Mam nadzieję, że jakoś to pójdzie.

 

IMG_1113.JPG

 

Spód wanny zaszpachlowany, bo tył był nieco za długi (po zrobieniu zdjęć dołożyłem jeszcze szpachli w narożnikach). Ze względu na hol nie dało się go obciąć. Teraz zauważyłem, że trzeba go jeszcze przewiercić.

 

IMG_1114.JPG

 

IMG_1115.JPG

 

IMG_1116.JPG

 

Test farb. Chyba prawa góra będzie najlepsza. To Vallejo Dark Sand. Malowanie będzie robione najpierw szarym Tamiya German Grey, potem lakier do włosów i piaskowy. Chcę uzyskac mniej więcej coś takiego :Mig Jimenez, ale...pamiętajcie nie jestem Miguel.

 

IMG_1117.JPG

 

Chcę też nawiercić lampy, pomalować je w środku na srebrno, a potem... No właśnie. Czytałem że najlepiej zalać je klejem dwuskładnikowym. Czy ktoś kiedyś bawił się w coś takiego? Jaki klej najlepszy?

 

No i chyba coś z tłumikiem trzeba by wymyślić, ale to w następnych postach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski idą z Chin razem z lufami, więc spodziewam się ich za ok 2 tygodnie. Czytałem, że lepiej je posklejać na końcu, bo mogą się rozpadać. No zobaczymy.

Różnic jest kilka. Jego model ma cztery ramki, plastikowe gąski w ramkach, wszystkie klapy luzem, więcej detali osobno, chyba jakieś fototrawionki no i trzy wersje. Mój ma dwie ramki, za to więcej figurek, ale to nie koniecznie musi być plus. No i mój złożysz na upartego w jedeń dzień

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazł bym kogoś co złożył by mój w jeden dzień i to nie na upartego .

 

Opłaca Ci się robić szablon do malowania bandaży kół . Linijka z wyciętymi kółkam. Prosto się maluje. U mnie pasowało to i u ciebie raczej też spasuje.

 

Napisz jak z gąskami jak dojdą - jeśli zchrzanie swoje to będę musiał kupić

 

Rozumiem, że nie przyklejasz góry, tak jak ja - mogą być problemy ze składaniem gąsek.

 

Ale co z tłumnikiem ? Trzeba nawiercić?

 

Jeśli nie posiadasz wierteł 0,5 to użyj igieł lekarskich - koszt kilka groszy a działa.

 

Masz nawiercone lufy? Czy trzeba dorabiać.

 

Co do lamp nie słyszałem o takim pomyśle. Ja słyszałem o montażu diod (przycieętych) popatrz sobie na ten filmik:

 

 

To fantastyka ale, gościu ma 2 takie problemy jak ty.

 

Lakier do włosów - NIE NIE NIE. NIE rób tego. Nałożyłem na mój Panzer II i nie wiesz ale go wczoraj przemalowałęm, bo skończył w cleanuxisie.

Może dziś dam zdjęcie jak wyszło II malowanie.

 

 

Mam nadzieje że pomogłem Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam cyrkiel do wycinania kółek, więc przetestuję. Linijke musiałbym kupić, ale jak coś będzie nie tak to chyba tak zrobię.

 

Z gąskami nie ma sprawy. Sam czekam na nie jak na ciepłe bułki.

 

Z górą poczekam na gąski, ale moje mają być ruchome, więc może nie będzie tak źle.

 

Tłumik - dam zdjęcie w poście jak będę w domu.

 

Lufy kupine z RB Model. Nie lubię wiercić w plastiku, bo zawsze krzywo mi wychodzi - nie centrycznie.

 

Robiłem juz zimowe kamo na lakier do włosów i chyba nie wyszło najgorzej - zerknij tutaj. A zabezpieczyłe bazę lakierem przed nakładaniem lakieru do włosów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak spróbuję, a jak nie wyjdzie to będę martwił się potem. Raz w końcu jakoś się udalo .

 

Szybki temat tlumika. Ten z modelu wyglada tak:

 

IMG_1118.JPG

 

IMG_1119.JPG

 

Na modelu wyglada to tak:

 

IMG_1120.JPG

 

A na prawdziwym tak:

 

PICT0096.JPG

 

Jak myślicie, czy wystarczy tylko dorobić blachę z otworami i zamontować na tłumiku, czy też coś trzeba zeszlifować/wyciąć. A jak tak to czy blacha z puszki po piwie nie będzie za gruba? Mam też 0,1mm mosiądz. Albo oszukać temat i tylko powiercić dziury w imitacji osłony która jest na modelowym tlumiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysłać Ci pocztą? Mam zdaje się cusi takiego . Wprawdzie do wersji c (myślę,że do f też pasuje) ale wygląda tak samo i na pewno lepsze od samoróbki.

 

dsc06885qc.jpg

 

 

Jedynka by pasowała do twojego.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeszlifować imitację blachy i dać trawioną blachę, nawiercanie nic nie da -efekt będzie marny

 

Będzie blacha dzięki uprzejmości kolegi GrzesiekW

 

Nie ma sensu, ich jakość to coś strasznego, niestety tamiya nie produkuje pięknych figurek.

 

Ok pójdą na trening malownia figurek. Na ten moment i tak nie mam pomysłu gdzie ich wpakować - w każdym razie nie tutaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie blacha dzięki uprzejmości kolegi GrzesiekW

 

No już mi tak nie kadź.To nie uprzejmość a modelarski obowiązek .

 

Też sobie tak ćwicze malowanie okaleczonych figurkach.

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperając po internecie odnośnie mojego modelu Pz II, znalazłem taką stronkę zawierającą ten czołg w 3D.

Co do zodności z historią wydaje mi się, że jest. Może sie przyda.

 

http://www.exchange3d.com/HTC-FLYER/prod_29981html#preview

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa ta stronka. Still Water Vallejo w fazie testów. Jako że zestaw Tamiya jest tani, a co za tym idzie oszczędny w plastik zamaskowałem więc otwory pozostałe po tłoczeniu górnej części pancerza. Zdjęcia z przed i po tym zabiegu. Teraz jeszcze tylko kilo szpachli i będzie super.

 

IMG_1162.JPG

 

IMG_1163.JPG

 

IMG_1164.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie takie same części były w zestawie .

 

Napisz jak się sprawdza still water - może mi się przydać do dioramki .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.