Skocz do zawartości

Pz kpfw II Afrika korps - 1/35 Tmiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki za komentarze. Nie myślałem że moje wypociny mogą kogoś zainteresować w takim stopniu.

Tylko Błotnik trochę gruby.

No mogłem go zeszlifować, ale jakoś nie pomyślałem. A o metalowych to nie ma mowy. W ogóle to z niego tylko wieżę chciałem do winietki.

Kurdę jak tak patrze to kusi mnie żeby jakiegoś niemca skleić.
Mnie kurde też

Dawać chłopaki tani zestaw "dwójek" Tamiya z jedynie 30 częściami to wszystkich będzie pięć do ankiety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OOO nie bazylms, ja się nie dam przerobić . Moja miłość to czołgi współczesne ale przyznaję, taki Panzer, czy inny Tiger to też ładne maszyny i ta ciemna strona mocy bardzo kusi. Pozdrowionka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Robert.

Co myślicie o tym - modulować jeszcze kolory białym olejem coś jak wyblakły, czy lepiej zostawić jak jest i dać tylko kurzenie.

Mam jeszcze wynalazek AK Interactive zacieki dla malowania DAK, ale to najpierw przetestuję na spodzie. Zresztą kurzenie to też płyn AK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurdę jak tak patrze to kusi mnie żeby jakiegoś niemca skleić.
Mnie kurde też

Dawać chłopaki tani zestaw "dwójek" Tamiya z jedynie 30 częściami to wszystkich będzie pięć do ankiety

Jeśli już niemca skleję to w takim malowaniu

PzIV_pic3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Markuz, czyli nieoczekiwana zamiana miejsc. Niemcy brali KV a ruskie to.

... będziesz robił jakąś podstawkę? Figury ??.
Tak, ale jeszcze muszę skończyć M3 Granta, a figurki to tylko angole. Ale to już w dziale dioramy i figurki bo pewno trochę zejdzie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

No trochę ten wątek zaniedbałem. Przymierzyłem się dzisiaj do gąsek, ale jak zwykle jakieś problemy. To co pisałem wcześniej o kleju - zostawia błyszczącą powierzchnię nie bardzo daje się zamaskować. Tak więć sprawdzę inny pomysł. Jako że nie chciałbym malować gąsek z powodów które zobaczycie poniżej, spróbuję na klej trysnąć matowy lakier. Zobaczymy co wyjdzie. A jak dalej będzie źle no to chyba jednak będzie malowanko.

Foty gąsek (tylko próbki) z wygladem finalnym jaki chciałbym uzyskać. Wydaje mi się dobry. Zdjęci robione przy sztucznym świetle i krzyczącym dzieciaku.

 

PICT0040.JPG

 

PICT0041.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysio - bardzo fajny mode... jak go na końcu przykurzysz to będzie elegancki!

 

Kurdę jak tak patrze to kusi mnie żeby jakiegoś niemca skleić.
Mnie kurde też

Dawać chłopaki tani zestaw "dwójek" Tamiya z jedynie 30 częściami to wszystkich będzie pięć do ankiety

Jeśli już niemca skleję to w takim malowaniu

PzIV_pic3.jpg

 

To ja poproszę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli już niemca skleję to w takim malowaniu

PzIV_pic3.jpg

 

To ja poproszę!

 

Musze najpierw niemca zamówić u mikołaja hehe.

Ale może jak skończę KW-2 to dla odpoczynku od radzieckiej techniki wykonam coś ze zdobyczy wojennych RKKA.

 

 

bazylms trochę słabo widać na tych zdjęciach o jaki efekt ci chodziło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Chłopaki! Zaraz idę na Bonfire night (ekipa z UK wie o co chodzi) a jutro mam wolne. Dlatego proszę was o szybką pomoc. Czy robić na nim zacieki DAK i jakąś biedronkę z olei? Bo jak tak to po powrocie machnę go sido aby może jutro coś podobać. Radźcie coś Panowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panzer dostał lekką biedronę. Mam nadzieję, że na zdjęciach będzie to widać. Dam mu przeschnąć i jeszcze raz sido a potem Streaking Grim for DAK. Boję się go dawać bezpośrednio na oleje aby ich nie uszkodzić przy prcy z AK.

 

PICT0058.JPG

 

PICT0059.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Pomaziałem zacieki, rainsy czy jak tam się to nazywa przy pomocy AK Interactive Streaking Grim for DAK. Nigdy wczesniej tego nie uzywałem, ale chyba jakoś to wyszło. W zasadzie poza kurzeniem to chyba już nic więcej nie będę mu robił. No chyba e sądzicie inaczej.

Mam pytanie. Chciłbym w zakamarkach dac cos co by wyglądało jak powiedzmy nawiany piach. Coś więcej niż kurzenie, ale bez przesady. Z czego to zrobić? Poradźcie coś.

 

PICT0064.JPG

 

PICT0065.JPG

 

PICT0066.JPG

 

PICT0067.JPG

 

PICT0072.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie popsuje się tym efekt, jak pigmenty dostaną się między linie podziału blach?

Chyba, że chcesz dać mocno rozcieńczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Piotrze. Mam akurat te dwa w swoich zbiorach. Grzesiek jak paprałem poprzednie modele to wydaje mi się, że pigmenty nie miały tendencji do rozpływania się. A z resztą jak dawałem Thinner MIG'a to chyba schnęły kilka godzin. Chyba w razie problemów dałoby się coś jeszcze odratować. Zresztą spróbować trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz je utrwalić?

 

Będziesz dawał lakier? Na wszelki wypadek?

 

Sorry za natarczywość ale zawsze słaby byłem z pigmentów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja delikatnie podsypuję je sobie z pędzelka 00 w malutkich ilościach w wybrane miejsca.Później z zakraplacza zatapiam je medium.Jeśli po tym zabiegu ich nie ruszysz to zostaną tylko w tych miejscach nic Ci się nie rozpłynie.A utrwalać najlepiej z aero delikatną mgiełką fixerem miga lub fixatywą do pasteli.Pamiętaj,że po utrwaleniu i tak połowa z nich zniknie

Zresztą pigmenty też najlepiej dawać na Sido jak tak przeważnie robię.Wtedy możemy je kontrolować tak samo jak wash.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi pigmentami to dokładnie tak, jak napisał Piotrek. Miałem dzisiaj trochę czasu i chciałem podgonić trochę z Grantem, ale to masakra była. Trzeba znowu dorabiać kilka części, więc na chwilę wyciągnąłem z pudła niemiaszka. Poobcinałem trochę te wystające zęby kół napędowych aby nie wyglądały jak piły tarczowe. Mm ndzieję, że jutro zacznę zakładać gąsienice. A przy okzaji zrobiłem mu lekkie nacieki brązowe. Nie jako rdza a raczej odbarwienia. To już chyba koniec będzie niedługo.

PICT0076.JPG

 

PICT0077.JPG

 

PICT0078.JPG

 

PICT0079.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.