Skocz do zawartości

Pz kpfw II Afrika korps - 1/35 Tmiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Dzieki za opinie. No dobra, ale jak z tym metalizerem się to robi? Wiem że Grzesiek używasz do tego Humbrola 11. A ty Konrad jak to robisz? Przetrzeć tzn. co suchy pędzel? Teraz się nie będę spieszyć aby tego nie spaprać. Obić w tym modelu wolałbym nie dawać w ogóle żeby wszystkiego nie było za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Sorki że post za postem, ale poszperałem trochę w necie i mam pewne wątpliwości co do tego lewarka. W kilku miejscach faktycznie znalazłem go czarny, ale były też malowane na kolor pustynny. Dlatego wolałbym go zostawić jak jest. A tu zdjęcie z pudłełka TASCA dokładnie taki jak mój:

 

24-002-genga.jpg

Zdjęcie: www.tasca-modellismo.com

 

Niestety znak "R" w moim jest inny. W większości przypadków był jak na zdjęciu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wózek "złoszowany". Teraaz może troche olejkó aby uatrakcyjnić wygląd kolorków... może np trochę białego. Czy zabezpieczacie wash'a lakierem przed zabawą z olejami? Jakoś nie mogę sobie tego wydedukować.

 

IMG_1238.JPG

 

IMG_1239.JPG

 

IMG_1240.JPG

 

IMG_1241.JPG

 

Gąski trzeba będzie pokleić bo sie rozlatują (jak widać na zdjęciach). Nstępnym razem kupie Friule. Jakim klejem je najlepiej kleić? Chodzi mo o taki który nie twardnieje w kilka sekund.

 

Czy tak pomalowane narzędzia mogą być? Dajcie znać, bo robota stoi.

 

IMG_1243.JPG

 

IMG_1246.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narzędzia super . Ja po washu nie dawałem zabezpieczenia i wyszło jakoś. Miałem identyczny problem z gąskami - rwią się do dziś .

 

Ehhhh model piękny .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Grzesiek. W zasadzie twoja i moja "dwójka" wygląda podobnie - ty chwalisz moją a ja twoją. Ale cóż, potem może być już za późno na poprawki (o ile ktoś jeszcze tu wpadnie).

Dziś testowałem czarny metal cote Humbrola i gun metal Tamiya. W zasadzie po wypolerowaniu oba dają prawie taki sam efekt. Niestety moje lufy mają wyglądać jak oksydowane i chyba bardziej pasowałby im mat niż wysoki połysk. Muszę gdzieś namierzyć jak taki efekt osiągnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mnie serio się podoba:D i to bardzo . Zapowiada się świetna dioramka/winetka jak dasz na niej swa takie cacka .

 

Muszę śpieszyć się z galerą mojej 2ki bo jak wstawisz swoją, to na moją już nikt nie zerknie .

 

Narobiłeś mi smaku na jakiegoś afrykańczyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic Grzesiek. Twoja jest naprawde git.

Narobiłeś mi smaku na jakiegoś afrykańczyka
Złapałeś bakcyla. Ja właśnie dostałem pocztą Crusadera z Italki, ale mi go moja sprzątnęła i nawet nie mogłem zajrzeć do pudła. Powiedziała że mi go na urodziny da. Trzeba czekać do Grudnia, kurde.
Kurcze no muszę sobie "dwójke" kupić...
Była by to mała odskocznia od wschodnich klimatów. A w twoim wykonaniu pewnie niezłe cacko. A w jakiej skali?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bój nic Grzesiek. Twoja jest naprawde git.
Narobiłeś mi smaku na jakiegoś afrykańczyka
Złapałeś bakcyla. Ja właśnie dostałem pocztą Crusadera z Italki' date=' ale mi go moja sprzątnęła i nawet nie mogłem zajrzeć do pudła. Powiedziała że mi go na urodziny da. Trzeba czekać do Grudnia, kurde.
Kurcze no muszę sobie "dwójke" kupić...
Była by to mała odskocznia od wschodnich klimatów. A w twoim wykonaniu pewnie niezłe cacko. A w jakiej skali?

 

Nie wiem - chyba ten sam model co Ty w takim samym malowaniu - kolo Crusadera będzie wyglądać świetnie. Na razie kupuję BT-2 z Maquette.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze, przez Was zaczynają mi się podobać te niemieckie drugowojenniaki. AAAAA RATUNKUUUU!!!!!!!! NIe dam się przekabacić, nie dam się przekabacić . Świetna robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . A wiecie że pierwszy raz jak go pomalowałem i zobaczyłem jaki zółty wyszedł to prawie się rozpłakałem, że cały dzień męki z lakierem do włosów i drapaniem farby poszed do d**y.

Najgorsze jeszcze przede mną - gasienice. Muszę je pokleić bo się rozsypuja. Jaki klej jest najlepszy do tego? Gąski są z plastiku i chce miec możliwość ich formowania przez kilka minut, a jednocześnie taki który nie za dużo sladów zostawia. Dzieki za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki . A wiecie że pierwszy raz jak go pomalowałem i zobaczyłem jaki zółty wyszedł to prawie się rozpłakałem, że cały dzień męki z lakierem do włosów i drapaniem farby poszed do d**y.

Najgorsze jeszcze przede mną - gasienice. Muszę je pokleić bo się rozsypuja. Jaki klej jest najlepszy do tego? Gąski są z plastiku i chce miec możliwość ich formowania przez kilka minut, a jednocześnie taki który nie za dużo sladów zostawia. Dzieki za pomoc.

 

 

Polecam Ci klej Mr. Cement Deluxe mr. Hobby o zapachu limonki (?)

Jest świetny, lepiłem nim gęsi do T-28 i T-34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No powoli widać początek końca. Byłem dziś w moim lokalnym sklepie modelarskim ale niestety ni emieli żadnego z powyższych klejów. Za tydzień w piątek jade do polski i internetowe zakupy nie mają sensu przed wyjazdem, bo kleje mogą przyjść jak mnie nie będzie. Jedyne co udało mi się dostać to Humbrol żółty (nic specjalnego) i Revell Transparent clear. Ten drugi całkiem niezły, wsiąka dość dobrze. Wygląda jak sidolux i po wyschnięciu nie pozostawia widocznego nadmiaru na gąskach. Jedyne co to pozostawia po sobie to błyszczącą powierzchnię. Musze jeszcze sprawdzić jak się to zachowa gdy da się na to metalizer i przykurzy. Bo najbardziej to by mi pasowała opcja założyć gąski i dopiero je klejem posmarować. Ale najpierw trzeba je pomalować (o tym w dalsej częsci) - bo malowanie na pojeździe nie wchodzi w grę (moge to spaprać).

Narazie przymierzyłem jedną gąski i pozostawiam ją do waszej oceny jeżeli chodzi o kolor, zwisy itd. Poczekam na was zanim je przykleję.

Gąsienica jest nie malowana, a na zdjęciu przodu tylko przejechana metalizerem. Czy tak to może być zrobione (oczywiście jeszcze będzie kurz na niej), czy raczej powinienem ją pomalować na czarno (a potem metalizer). Nie chodzi że mi się nie chce, tylko czy uzyskam jakiś inny kolor?

Jak widac na zdjęciach musiałem pogłębić przestrzenie pomiędzy zębami kół napędowych, bo oczywiście gąski nie pasowały. Wchodziło pięć ogniwek a przy próbie nałożenia szóstego całość się rwałą. Czy mam te zę by lekko przyszlifować aby bardziej były schowane czy tak zostawić?

Radźcie coś panowie bo może uda się go złożyć przed wyjazdem, a potem zostanie tylko weathering.

 

pict0005.jpg

 

pict0001.jpg

 

I jeszcze fotka z origanlną gąsienicą (ta na czołgu ma suchy pędzel z metalizera)

 

pict0004.jpg

 

P.S. Zoom pokazuje niedoskonałości .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąska chyba na odwrót!

 

No i masz babo placek....

Jako iż przegrałem aukcję BT-2 właśnie zamówiłem ten samo model co Ty.

Możesz mi napisać na co powinienem uważać przy budowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąska chyba na odwrót!

 

Musze sprawdzić. Ale wydaje mi się, że Grzesiek w swojej ma odwrotnie i mu to wytknęli w galerii. Ja celowo sprawdzałem na zdjęciach i w instrukcji i tak ma być.

 

No i masz babo placek....

Jako iż przegrałem aukcję BT-2 właśnie zamówiłem ten samo model co Ty.

Możesz mi napisać na co powinienem uważać przy budowie?

 

Po pierwsze kup sobie nowe gąski i lufy - te z zestawu to śmieć. Nawet nie mają putych przestrzeni w ogniwkach, a lufy - ehh zobacz sam (zdjęcia we wcześniejszych postach)

Jeżeli chodzi o składanie to większość części spasowana ok. Jako że Tamiya przewidziała ten model jako napędzany z bateryjek, to przednie kołą napędowe, a właściwie mocowanie piast do kasłuba to masakra. bardzo duże szpary. Górna część pancerza przewidziana jest jako zastrzaskowa, aby wymieniać baterie. Najpierw wchodzi pod haki, a potem zazębia się na tylnej skrzynce (tej ze znakami taktycznymi). Dlatego trzeba trochę popiłowac i szpachlować, bo nie za ładnie to sie chciało schodzić. No i przede wszystkim trzeba zakleić wszystkie otwory od spodu błotnika, jako że większość elementów na błotniku stanowi jednolitą całość z kadłubem. Tłumik kompletnie do poprawki, ale niestety brak blachy. Do mojego Grzesiek mi podesłał. Może ktoś będzie miał, a jak nie to przecież zawsze mogła sie urwać. Porównując mój i Grześka to mogę powiedzieć, że malowanie może go naprawde uratować, i naprawdę nie musi wyglądać jak 30 częściowiec (i nie mówię że mój jest jakis super).

Składało się go fajnie i jak widać na zbliżeniach nie jest aż taki tragiczny.

Super odskocznia od skomplikowanej zabawy z Grantem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąska chyba na odwrót!

 

Niemcy specjalnie założyli - żeby się lepiej do tyłu jechało/uciekało .

 

P.S. Zoom pokazuje niedoskonałości .

 

Ja tam żadnych nie widzę.

 

Co do malowania gąsek - to ja (jak Cię to interesuje najpierw na czarno i na załozone metalicer suchym pędzlem.

 

Pozdrawiam i powodzenia przy gąskach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąska chyba na odwrót!

Mi się wydaje ze gąski są dobrze

00042.jpg

Źródło:http://www.panzerphotos.dk

Tylko Błotnik trochę gruby.

Bardzo fajnie to wszystko wygląda.

Kurdę jak tak patrze to kusi mnie żeby jakiegoś niemca skleić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.