Skocz do zawartości

Pz kpfw II Afrika korps - 1/35 Tmiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mnie się zdaje, że załoga dawała oznaczenia gdzie chciała - gdzie było miejsce. Na pewno wedle jakiejś instrukcji. Model wypasiony

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model chyba przemaluję. Im dłużej przeglądam internet tym częściej widzę zupełnie inny kolor pojazdów. Mój jest jakby za żółty. Spróbuję Tamiya XF-59 Desert Yellow. Wprawdzie próbowałem go troche zmienić filtrem, ale nie wiele to dało. Dla porównania przed filtrem

 

IMG_1192.JPG

 

i po

 

IMG_1202.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej, lepiej spróbuj zrobić jak Ci Tomek radzi. Jeśli kolejne dawały by takie efekty to po 2/3 uzyskałbyś taki kolor jak na podanych przez Ciebie zdjęciach/bądź zbliżony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak więc postawnowiłem zawalczyć o ten model. Generalnie powiedziałem sobie, że nawet jak się jakiś nie będzie podobał to go najwyżej przemaluję, ale myć nie.

Dobra nałożone dwie warstwy brązowego filtru, dorobione miejsca pod kalki, ale tyko krzyże i wszystko zabezpieczone sidoluxem. Jak długo musi schnąć sido aby był bezpieczny pod kładzenie kalki przy pomocy płynów Micro (malowałem sido ok 12 w południe)? Chcę je dać dziś, ale wolę być pewny że nic sie nie stanie. A tak wygląda dwójka:

 

IMG_1206.JPG

 

IMG_1204.JPG

 

Na przodzie testuję też zużycie pustynnego malowania przy pomocy aerografu.

 

IMG_1205.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie, ładnie. Wygląda o niebo lepiej niż to co było. Zdecydowałeś się co do kalek - która wersja/czy i gdzie?

Sido zostaw na noc. Lepiej nie ryzykować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strasznie mnie łapy swędziły i musiałem dać te kalki. Po kilku dniach przemyśleń i kombinowania w końcu postanowiłem je dać tak. Nie wiem czy jest to zgodne z historią, ale nieważne. Jeszcze muszę je zabezpieczyć sido, bo dziś jest już za późno na zabawe z aero.

 

IMG_1209.JPG

 

IMG_1211.JPG

 

IMG_1210.JPG

 

IMG_1212.JPG

 

Czy mam go przed washem potraktować mgiełką piaskową, albo dopiero po washu, bo trzeba jakoś te kalki postarzeć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba troche zaszarżowałeś z tym tyłem . Ale za to fajnie wygląda (o kalki chodzi). Może i nie zgodne, nie wiem sam. Na necie ało zdjęć jest dwójki a co dopiero tyłem. R Ci się chyba trochę pochyliło (jak nie to przepraszam) .

 

A co z osłoną rury wydechowej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę go aerkiem pomęczyłem. Na pierwszym zdjęciu chyba przegiąłem z drugim znakiem. Czy dać jeszcze raz brązowy filtr? To jest mój pierwszy model DAK i trochę się na nim uczę. Jutro chce dać lakier i washa.

 

Img_1213.jpg

 

Img_1214.jpg

 

Img_1215.jpg

 

Trudno powiedzieć, ale Z tym "R" to była niezła jazda na wieży i może faktycznie wyszło troche krzywo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie przed chwilą dostał sido i jutro chcę zrobić washa. Potem mam jeszcze z AK Interaktive zacieki i kurz. Myślę że to chyba będzie wszystko. Oczywiście zależy jak to wyjdzie. Może jeszcze słaba biedronka z olejnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki chłopaki za słowa otuchy. Fajnie Konrad że wpadłeś. Mam teraz dwa tygodnie pod rząd na popołudnie i nie ma za wiele czasu na dłubaninę. Pomalowałem tłumik i narzędzia. Z reguły są to elementy z którymi mam problem aby pomalować je w miarę realistycznie. Dlatego proszę o waszą ocenę zanim je ostatecznie przykleję. Na tłumik dam jeszcze trochę pigmentów, ale dopiero jak oleje wyschną. Trochę bawiłem się z robieniem zdjęć, dlatego napiszcie proszę które są ok a które nie.

 

IMG_1227.JPG

 

IMG_1228.JPG

 

IMG_1229.JPG

 

IMG_1230.JPG

 

IMG_1231.JPG

 

IMG_1232.JPG

 

Wczoraj przydarzyła się katastrofa. Chciałem jeszcze na zapasowe koło nałożyć delikatną warstwę farby i bardzo ją rozcieńczyłem na 1/5 z Tamiya X-20A i całe malowanie zlazło. Trzeba było użyć wody. Teraz całe koło robię od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj lewarek na czarno a potem przetrzyj metalizerem, na narzędzia nanieś jakąś fakturę drewna. Ogólnie mi się bardzo podoba. Tylko nie przesadź z obiciami i zaciekami!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Metalizerm pociągnij jeszcze łopatę i młot. Drewno zrób olejnymi. Ja robiłem tak :

-ciemny brąz,

-miejscami jasnty brąz,

-na to ciemną farbęolejną (w moim przypadku była to umbra palona),

-ścieranie do uzyskania pożądanego efektu.

 

Może pomogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.