Skocz do zawartości

Pz kpfw II Afrika korps - 1/35 Tmiya


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Czołg pomalowany pierwszym kolorem bazowym. Darowłem sobie pre- i postshadding jako że na to przyjdzie teraz kolor piaskowy, a tego niewiele będzie widać. Oto kilka zdjęć.

 

IMG_1181.JPG

 

IMG_1183.JPG

 

IMG_1184.JPG

 

Paprochy widoczne na zdjęciach juz pousuwane. Na trzecim zdjęciu widać blotnik lekko podniszczony. Tak zostnie bo to przecież czołg z pola.

 

Na kolejnym zdjęciu widać problem jaki mam z lakierem. Użym lakieru Vallejo Gloss Varnish. Rozcieńczam go wodą i maluję aero. Jak widać lakier wygldą jak biedronka i nie pokrywa całości malowanej powierzchni. Kiedy próbuję nanieść kolejną warstwę lakier gromadzi się w krople. Czy ktoś może mi poradzić co robię nie tak.

 

IMG_1185.JPG

 

Koła pomalowałem najpierw na czarno a potem przygotowałem sobie szablon do malowania środków dzięki takiemu sprytnemu przyrządowi.

 

IMG_1189.JPG

 

A taki jest efekt (kiepskie zdjęcie, ale musiałem rozjaśnić aby coś było widać)

 

IMG_1191.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 182
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Spróbuj rozcieńczać wódką i malować na wyższym ciśnieniu mniejszym strumieniem. Powinno to lepiej rozpraszać lakier po modelu.

Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A zpomniałem jeszcze nadmienić, że dysza się zapycha. Reggy nadmieniał coś o retaderze w swoich filmach. Co to daje? Farba wolniej schnie? Można jakiś namiar na to dostać? Konrad, malowłeś Vallejo lakierem połysk?

Muszę coś wykombinowć zanim będę robił wash na piaskowym. Potestuję z vódką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za pomoc chlopaki.

No dobra. Twardym trzeba być nie miętkim. Model pomalowany na piaskowo i zrobione przetarcia na lakier do włosów. Pierwszy raz malowałem farbami Vallejo, więc nie obyło sie bez kilku niespodzianek. Rozcienczalnik - wódka. Dwa razy zapchała mi się dysza, pomimo że farba była naprawdę rozcieńczona. Cóż wyszło... hmm... zawsze mogło być gorzej. Na to oczywiście jeszcze przyjdzie delikatna mgiełka z piaskowego i reszta zabiegów. Oberwało mi się za cały dzień w garażu od żony , więc jestem gotowy na wasze opinie. Możecie sobie poużywać.

 

IMG_1192.JPG

 

IMG_1193.JPG

 

IMG_1194.JPG

 

IMG_1195.JPG

 

IMG_1196.JPG

 

IMG_1197.JPG

 

IMG_1198.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest super. Nie przesadziłeśze zdrapaną farbą . Jak maluje aerografem farbami vallejo to, też mam taki problem, dysza się zatyka, aerograf pluje paprochami . Może temu, że do aerografu vallejo ma specjalną paletę air.

 

Dajesz teraz lakier na to co jest? Przed piaskowym.

 

Pozdrawiam i obserwuję dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najpierw dam mgiełkę z tego samego koloru aby nieco stonować szary. Szczerze to musze chyba poprzeglądać trochę internet, bo jeszcze nigdy nie robiłem nic z Afryki i nie bardzo mam pomysł co dalej, aby tego nie spaprać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie osobiście najlepiej się pracuje w nocy . Kolor jeśli to nie wina światła - jest taki trochę za żółty. Na poprzednich zdjęciach widać, że kolor jest inny - ale wydaje mi się ,że następna warstwa zmieni kolor .Jeśli nie to dodaj może trochępomarańczowego/ czerwonego do tego koloru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No patrzyłem trochę w necie i kilka spraw. Zauwazyłem, że z reguły znaki (kalki) są w DAK położone na szarym. Czyli wygląda jakbym musiał najpierw przygotować podkład pod kalki, a dopiero potem wszystko mgiełką prysnąć. Czy ja w ogóle dobrze myslę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, też to zauważyłem. Trzeba nad tym popracować . Większość symboli otacza obwódka o kolorze bazowym. Może maskol zadziała .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc ciągle przestuj w warsztacie. Obejrzałem kilka filmów i stronek, ale ciągle mam kilka problemów bez rozwiązania których nie da rady dalej. Większość czołgów miała symbole malowane na kolorze szarym, a kolor piaskowy musiał być nakładany potem. Z tąd z regułe znaki na kolorze szarym. W dalszym ciągu jednk nie rozwiązałem problemów z rozmieszczeniem znaków na czołgu. Oto co przedstawia instrukcja i kalki.

 

IMG_1199.JPG

 

Nie za wiele informcji. Nie wiem gdzie mam dokładnie umieścić kalki z przodu, tyłu i drugiego boku. Z przodu coś mi się wydaje, że z prawej strony na pancerzu czołowym, ale nie moge tego na zdjęciach namierzyć. Ponadto chyba wolałbym nic nie dawać na wieży, bo nie wiem czy wyglądało by ładnie z takimi szarymi plamami - no chyba że to już było malowane po nałożeniu piaskowego koloru, albo potwierdzi się, że na były na szarym. Chłopki pomóżcie, bo ni jak nie mogę ruszyć dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że się nikt nie wyrywa - idę na pierwszy ogień. Poszukałem, poszukałem i wyszperałem takie cuś. Proszę bardzo ( a instrukcja to o d*** rozbić).

Po kolei:

 

panzer2-8.jpg

 

DAK 1942.

 

Symbol DAK ( palma ze sfastyką) z przodu na głównej płycie po lewej stronie -od strony widza, patrzącego z przodu -( prawa jest przeznaczona dla symbolu dywizji), (nie koniecznie z obwódką),

 

1202657543_70431.gif

 

Panzer II ze wszystkimi oznaczeniami.

 

panzer2-8.jpg

 

F061.jpg

 

Miejsce gdzie z boku ma być symbol DAK.

 

panzer2-11.jpg

 

panzer2-1.jpg

 

pz2_f.jpg

 

pz2f_main.jpg - nie jestem pewien czy dotyczy zdjęcia z DAK.

 

Tyle znalazłem po dość dokładnym przeszperaniu neta, jak jeszcze coś znajdę (zdjęcia arhiwalne) to podeśle.

 

Pozdrawiam Grzesiek - przepraszam za niektóre zdjęcia, wklejałem największe jak mogłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem jeszcze chwilę, więc szukałem. Masz alternatywę co do wybory emblematów/ symboli odróżniających dywizję pancerne chodzi o znaki:

 

239px-6th_Panzer_Division_logo.svg.png

 

6 dywizji Pancernej III Rzeszy, oraz zamiennik:

 

D z kreską w środku.

 

329px-21st_Panzer_Division_logo.svg.png

 

Należąca do 21 Dywziji Pancernej III Rzeszy.

 

Oraz Y z trzema kreskami w poprzech - nie wiem jaka to dywizja.

 

Emblematy te powinny się znajdować po prawej stronnie (pozycja widza, patrzącego z przodu).

 

Co do oznaczeń takich jak te niedźwiedzie przypuszczam, że powinny znajdować się one w widocznym miejscu - wieża, lub pancerz boczny, nie natkłem się na nie więc nie wiem.

 

Natknąłem się na misia . Powinien być wedle kamo na innych czołgach (niestety nie natknołem się na PzII) na samym początku wieży z boku. Tak jak jest rzut boczny to przy samej krawędzi. Nie iwem czy mnie zrozumiesz, najwyżej wkleje zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzieki Grzesiek za pomoc. Niestety tylko jedno zdjęcie pasuje do mojego modelu. Jest to zdjęcie z napisem Ausf F (i takie samo nieco wyżej). Pozostałe mają inną przednią płytę. U mnie po lewej stronie nie ma za specjalnie miejsca. Dlatego chyba będę improwizował. Po drugiej stronie (tej niewidocznej) dam krzyż na "skrzynię", a znak z palmą i symbolem dywizji na prawą stronę przedniego pancerza i na skrzyni koło tłumika z tyłu. Wieża natomiast nie bedzie miała żadnych oznaczeń bo mi sie nie podobają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu. Siadłem na chwilkę i co znalazłem (w miarę godnego uwagi) to wkleiłem. Zdjęć z afryki panzer III, IV jest wiele, ale panzer II spotkałem kilka, kilkanaście.

Staram się pomóc, bo jak widzę chętnych do pomocy nie ma. Ile znajde tyle podeśle .

Zastanawiam się teraz tylko, co do tej obwódki. Myślę, że nałożenie kalek na bazę było by najlepszym rozwiązaniem (niestety trzeba by było zmyć całe to co się napracowałeś ). Po kalkach lakier, maskol na kalki i piaskowy, a potem przy kalkach, żeby plamy nie były tak regularne troszkę przydrapać .

 

Ale tak na boku, obwódką się nie przejmuj moim zdaniem, dziś szukając tych zdjęc przeglądłem dość pokaźną ilość zdjęć pojazdów, czołgów z DAK i zauważyłem, że nie bło to regułą. Niektóre symbole były bezpośrednio na piaskowym (popatrz zdjęcie 2) Nie wiem szczerze mówiąc od czego to zależało.

 

Co do wieży, kalki - są jakie są . Szwaby tak malowały toi takie TAMIYA dała. Ale moim zdaniem, daj chociaż to R i II. Łyso będzie wyglądała wieża bez symboli.

 

A i tak na boku - co chcesz zrobić oprócz dymu, żeby wyglądał na zniszczony?Czy ma wyglądać na opuszczony po awarii silnika?

 

Ale do kalek wydaje mi się, że masz jeszcze czas. Opowiedz się co do twego stanowiska to coś się wymyśli .

Dasz wogule emblematy dywizjii? Czy jak nie dasz na płycie to wcale?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oki dam kalki na wieżę. Plan (na tę chwilę) jest taki: pod kalki zrobię bazę. Trysnę ją delikatnie z aero. Ale tyko te na pancerzu. Wieżę pod kalkmi pomaluję jeszcze raz na pełny piaskowy, dam kalki, a potem dorobię obicia z powrotem. Oznczenia dywizji postaram się wcisnąć jak pisałem na przedniej płycie i z tyłu. Je też dam na pisakowy. Uznam że one jak i te na wieży były malowane na miejscu, po przydziale. Niestety kalki trzeba dać teraz, bo potem to już nie ma jak. Tki pln powinien chyba zadziałać. Spraawdze tylko rozmiary tych na przód i tył.

Czołg opuszczony po awarii silnika - tylko dym z tylnej części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak kalki musisz dać teraz. Oznaczenia dywizyjne były dawane z przodu i z boku - z tyłu chyba nie. Poszperam jeszcze.

 

Masz racje po co zdzierać z całości farbę jak można tylko punktowo nałożyć bazę.

 

Będziesz jeszcze "poprawiał" ten piaskowy. Dodaj może pomarańczowego/ czerwonego. Kolor się ożywi. Bo ten pierwszy co nałożyłeś to tak za bardzo nie pasuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szperałem jeszcze co do tych oznaczeń taktycznych - symboli dywizji. Nie wiem czy Ci to jeszcze potrzebne. Co do ostatnik zamiennych kalek:

 

Bundesarchiv_Bild_101I-090-3914-29A%2C_Russland%2C_Panzer_IV.jpg

 

Na wieży obok numeru 135 znajduje się taki sam znaczek jak na twoich kalkach - nie wiem co to jest - taka czarna tarcza z białymi elementami. Jest to oznaczenie należące do 4 DPanc III Rzeszy.

Oznaczenie to jest zamiennikiem do misia.

 

Następnie, przeglądając kolejne zdjęcia zauważyłem, że symbole oznaczeń dywizji, były dawane tam gdzie było miejsce ( przytajmnie taki jest mój domysł).

 

Ww2_GermanDivision_Panzer_18.png

Ten symbol dotyczy 18 DPanc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem też takie zdjęcie.

 

pz2f0012.jpgZdjęcie: www.militaryimages.net

 

pz2f0013.jpgZdjęcie: www.militaryimages.net

 

3rdReich_Pz2_Well_dug_in_DAK.jpg

Zdjęcie: www.militaryimages.net

 

Widać, że chyba jednak była dowolność. I ja też chyba dam kalki gdzie uznam. A właściwie to jak jest tutaj

 

pziifmb_5.jpg

 

pziifmb_4.jpg

 

pziifmb_2.jpg

Zdjęcia:www.missing-lynx.com

 

Z kolorem farby coś jeszcze pomyślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.