Jump to content

SCANIA 143m 420


TransTech
 Share

Recommended Posts

Witam dziś mam zamiar zacząć nowy "Projekt" czyli Scanie 143m 420:

 

img8762bordereh9.jpg

 

Jeżeli macie więcej zdjęć tej scanii bym był wdzięczny

Jutro może pojawią się jakieś zdjęcia, Ciekawe jaki kolor ma rama?

Także prosił bym o jakieś zdjęcia tej scanii jeżeli posiadacie, lub gdzieś znajdziecie.

Link to comment
Share on other sites

Hmmm, zdjęcia zdjęciami - ale skoro piszesz, że jutro wstawisz fotki, to po co zakładasz wątek dziś? Troche to bez sensu - do jutra nikt nie znajdzie fot ...

 

 

Bodzio znalazł mi fotki w 30min ;)

 

Pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

Dziś zrobiłem trochę ramy.. I z piastami po kąbinowałem, użyłem zwykłej plasteliny, potem dałem szpachle, jutro wyschnie, i ze szlifuje i zobaczę jak to będzie wyglądać, jeżeli dno, to zerwę to i pomyśle nad innym sposobem.

 

Pierwsze co, to wywaliłem podstawę od torpedy.

IMG20110805-022.jpgIMG20110805-023.jpg

IMG20110805-025.jpg

Tutaj w wspornikach dawałem 4 warstwy szpachli.. Bo się marszczyło jak zeszlifowałem.

IMG20110805-024.jpgIMG20110805-029.jpg

IMG20110805-030.jpgIMG20110805-031.jpg

IMG20110805-032.jpg

 

___________________

IMG20110805-026.jpgIMG20110805-027.jpg

IMG20110805-028.jpgIMG20110805-033.jpg

 

Co do piasty z bębnami, to jutro ukaże się efekt.

 

Pozdrawiam ;)

 

Przepraszam za double

Link to comment
Share on other sites

Dziś od nowa zacząłem toczyć piasty i oto efekt.. da sie podkładem i będzie niemal jak odlew :E

 

IMG20110807-001.jpgIMG20110807-002.jpg

IMG20110807-004.jpg

 

No macie... Tylko ten drucik coś i się po wyginał w ramie.. jak go wkładałem..

 

IMG20110807-005.jpgIMG20110807-006.jpg

IMG20110807-007.jpgIMG20110807-010.jpg

IMG20110807-012.jpgIMG20110807-013.jpg

IMG20110807-015.jpgIMG20110807-017.jpg

 

Komencić.. sory za doubla.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Witam, po krótkiej przerwie znów wróciłem do relacjonowania, W ten pomalowałem ramę, zrobiłem zbiornik (skrócony), troszkę kabinę, oraz silnik lecz nie mam zdjęć.

 

IMG20110903-005.jpgIMG20110903-006.jpg

IMG20110904-007.jpgIMG20110904-011.jpg

 

To wszytko ze zdjęć.

 

A teraz pytanie, bo kupiłem se arkusz A4 kalkomanii, i nie wiem jak to zrobić w programie graficznym aby dobrze to wyskalować: Czy? ustawić w pikselach wymiarowych do kartki a4 i wtedy se przyłożyć jakaś cześć do monitora i dobrze wyskalować czy było by tak dobrze?

 

I jeszcze jedno szukam poradnika, jak ubrudzić zestaw i zrobić, rdze z pasteli. Kiedyś znalazłem na PKMC Lecz teraz nie opłacone lub zlikwidowane? Bo jakoś się benzyny czy ropy dodawało do pasteli rozmieszać to i wtedy nakładać i potem coś jeszcze zrobić tylko zapomniałem.

Link to comment
Share on other sites

A teraz pytanie, bo kupiłem se...i wtedy se przyłożyć jakaś...

 

A tu se kup lepiej słownik.

 

Rdze i brudy robi się suchymi pigmentami tzw suchy pędzel. Poszukaj w dziale "jak to zrobić i pokazać". żeby zrobić mocniejsza rdzę to dany kawałek zmoczyć odrobiną rozpuszczalnika nitro tak aby się wierzch roztopił i wtedy posypujesz suchym pigmentem efekt murowany na końcu zalewasz to odrobina benzyny ekstrakcyjnej i masz rdze jak ta lala.

Link to comment
Share on other sites

No i niestety odpadł mi lakier nie wiem jakim cudem? czy źle odtłuszczone czy co? NO ale poszło do DOt-a i od nowa polowałem ale jeszcze nie mam fotek bo sam podkład siedzi.

 

IMG20110905-002.jpgIMG20110905-003.jpg

Rdza nie jest jasna tylko zdjęcie jest za jasne..

IMG20110905-004.jpgIMG20110905-007.jpg

 

A lakier mi zaczął odpadać jak zacząłem odklejać taśmę I potem chciałem wyrównać papierkiem ale nic nie dawało więc poszedł do dot-a. I mam pytanie czy są jakieś inne sposoby zaklejania niż taśma malarską?

IMG20110908-002.jpgIMG20110908-003.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

W mojej relacji neoplana nikt nic nie piszę i nie focham się z tego powodu. Jak wszystko idzie w porządku to i nikt się nie przyczepi, co nie znaczy że nikt nie śledzi Twojej relacji. Wystarczy spojrzeć na licznik wyświetleń tematu.

Link to comment
Share on other sites

Porostu na tym forum ucichło, Bo po co mam pokazywać jak nikt nic nie komentuje.

 

Transtech, masz 1329 wejsc na swoj temat, to chyba o czyms swiadczy, prawda?

Link to comment
Share on other sites

Fakt że nikt nie komrntuje to dobry znak, w moich tematach, większość użytkowników wylewała swoje żale. Często nadużywając epitetów ;) Ale fakt, komentarzy miałem wiele.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Jak dla mnie te paski wyszly Ci naprawde dobrze biorac pod uwage ilosc przetloczen na kabinie Streamline. Dwie rzeczy - nie uzywalbym na Twoim miejscu superglue w miejscach najbardziej widocznych, bo jak widze w niektorych miejscach pojawil sie charakterystyczny "dymek" po odparowaniu kleju, no i rzecz druga - na wewnetrznej stronie tej naroznej owiewki widac niebieski plastik.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.