Skocz do zawartości

Gdańsk marzec 1945


pawelpod00

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciałbym przedstawić pierwszą dioramę, która bazowana jest na oryginalnych zdięciach przedstawiających wrak czołgu Pzkpfw VI ,,TIGER II'' na ulicy Długie Ogrody w Gdańsku. Jest to stary mój model w skali 1:72 firmy revell, który mi się nie podobał i posiadał wierze porsche. Postanowiłem go nieco przerobić no ale jak za niego się zabrałem to z revella mało co zostało tzn całe podwozie i część nadwozia. Reszta to części dragona jakie mi zostały oraz odlane żywiczne części jak np przód czołgu czy górna pokrywa nad silnikiem wnętrze od strony kierowcy, komora silnika itd. Ogólnie jest to druga diorama jaką w życiu robię. Znalazłem sporo fotek na temat tego czołgu więc nie powinienem mieć z tym problemu. Z tego co wiem i wyczytałem owy tygrys nie posiadał żadnych oznaczeń przynależności państwowych ani żadnego numeru zaś czołg prawdopodobnie nie posiadał także kamuflażu ale po jakości zdięciach jakie zebrałem nie sposób tego stwierdzić . Z tego co wyczytałem wiem że wieksza część czołgów który akurat ten też należał tzn 503. batalionu pokryta była kamuflażem typu ambush i taki kamuflaż mam zamiar zastosować. Jeżeli ktoś posiada jakieś informacje na temat tego czołgu jakiego malowania był czy też miał jakieś oznaczenie proszę napiszcie ułatwi mi to prace. Wiem że nie jest jeszcze powierzchnia zeszlifowana ani nie zaszpachlowana, a kilka ogniw gąsienic odpadło. Chciałem pokazać jedynie co na razie zrobiłem Dobra koniec pisania pare zdięć dodam.

 

21internet.jpg

 

lastscanyb.jpg

 

img2370tc.jpg

 

img2371o.jpg

 

img2373w.jpg

 

img2375o.jpg

 

img2376yv.jpg

 

img2377f.jpg

 

img2379bf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

kilka fotek co już zrobiłem. Nie jest tego dużo ale zawsze to coś. Wszystkie drobiazgi z blaszki i nie tylko, błotniki to twórczość własna. Widoczne na zdjęciach wybrzuszenia na modelu to nie jest pozostałość po kleju tylko zastosowany przed kładzeniem kamuflażu maskol, który następnie będę zdrapywał by uzyskać obicia

 

img2390kopia.jpg

 

img2389kopia.jpg

 

img2387kopia.jpg

 

img2392kopia.jpg

 

img2393kopia.jpg

 

img2396kopia.jpg

 

img2398kopia.jpg

 

img2397kopia.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak używałem makolu z humbrola jest bardzo dobry minusem jest jednak to że starasznie śmierdzi i po długim nie użytkowaniu po prostu zasycha i można go wywalić. Ja w tej chwili używam maskola z firmy mr. hobby i jest powiem szczerze dobry nie śmierdzi a co najważniejsze można go z wodą rozcieńczać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

witam dodaję parę zdięć już z gotowej dioramy, niestety nie miałem aparatu by móc na bieżąco robić zdięcia. Jutro dodam galerię z lepszymi zdięciami i lepszym światłem gdyż już wieczór teraz nadchodzi i zdięcia już nie zbyt dobre wychodzą mimo to zapraszam do oglądania

 

img2813k.jpg

 

img2814b.jpg

 

img2872a.jpg

 

img2867l.jpg

 

img2862z.jpg

 

img2856x.jpg

 

img2855oo.jpg

 

img2822e.jpg

 

img2821r.jpg

 

img2816q.jpg

 

img2814i.jpg

 

img2827to.jpg

 

img2823ef.jpg

 

img2834m.jpg

 

img2839f.jpg

 

img2852ah.jpg

 

Jutro obiecuje zrobić galerie i dać lepsze zdięcia, a tak po za tym na warsztacie teraz kolejny tygrysek tym razem ze staszowa i też bazowany na autentycznych zdięciach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za poprawkę teraz właśnie sam zauważyłem cholercia hehe wpadkę z tymi figurkami usunę te dwie a ogólnie wszystkie figórki są z zestawów revella hasegawy italeri oraz pare z pegazusa wybierałem te które najlepiej będą się prezętować i je przerabiałem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marku szyny zrobiłem od podstaw z polistyrenu...

 

Na fotkach wyglądają dość prosto w każdym razie

 

Tak już gwoli ścisłości, to zauważ, że szyny tramwajowe różnią się od tych kolejowych i mają jeszcze dodatkową bruzdę na górnej powierzchni, co zresztą widać nawet na archiwalnych fotach. Sam od dłuuugiego już czasu robię podejście do tego samego tematu i nie mam póki co konceptu na rycie tej bruzdy w plastykowych profilach :/

 

Nie zmienia to faktu, że zrobiłeś kawał niezłej roboty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wielkie wiem doskonale że różnią się w pewnym stopniu od kolejowych ale w tak małej skali długo by mi to zeszło przy samych szynach więc postanowiłem je troszeczkę uprościć i choć żeby odrobinę wyglądały na te tramwajowe. Myślę jednak że nie wyglądają aż tak źle, być może kiedyś je poprawię. Co do figurek już zdjęte te dwie rzeczywiście nie spojrzałem z jakiego zestawu je wziąłem okazało się że z I WŚ za to was wszystkich przepraszam. Teraz opracowuje 2 dioramy naraz ze względu że ten sam temat tzn 2 różne tygrysy ze staszowa jeden rozbity drugi nie na 2 różnych dioramkach dużo roślinności itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak już gwoli ścisłości, to zauważ, że szyny tramwajowe różnią się od tych kolejowych i mają jeszcze dodatkową bruzdę na górnej powierzchni, co zresztą widać nawet na archiwalnych fotach. Sam od dłuuugiego już czasu robię podejście do tego samego tematu i nie mam póki co konceptu na rycie tej bruzdy w plastykowych profilach :/

 

Wybróbuj tą metode KLIK

 

I wracając do dioramy, bardzo dobrze się prezentuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.