Skocz do zawartości

T-34/85 m. 1944 (with gun D-5T ) - UM 1/72


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to że tak.Z tym że jeżeli zbiorniki z tyłu ,to raczej bez beczek na bokach...

To są zbiorniki często widywane na wczesnych T34/76,na 85-kach się nie spotkałem z konfiguracją - oba typy baków.

 

Lookaj

 

D-5T_osprey2.jpg

 

Na pewno nie są to te zbiorniki które masz w zestawie, nie były już w tamtym okresie montowane. Mogę to być jakieś skrzynki lub ewentualnie (mało prawdopodobne) małe beczki na olej. Ale ja bym stawiał na skrzynki.

Hmm, teraz jak tak się przyjże, to widzę, że jest to "skrzynka" - jedna, po prawej stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Beczki na bokach kadłuba były montowane w standzie od zimy 43/44. Tak więc wszystkie teczki produkowane od tego okresu były w nie wyposażane (przynajmniej teoretycznie tak powinno być, ale wiadomo wojna).

Czołgi na zdjęciu są gotowe do wyruszenia na front co widać właśnie po tym, że są obładowane różnymi skrzynkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę poczytać o Teciakach, bo tak szczerze mówiąc to za dużo o nich nie wiem, tylko tak ogólnie. Zaopatrzyłem się z monografie T-34 z Wyd. Militaria.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie opisany rozwój czołgu masz w "Mitycznej Broni". Jest tam między innymi to zdjęcie które wstawiałeś.

Dzięki serdeczne, ale nie widzę jej w sprzedaży

Chyba nakład się wyczerpał (papierowy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie opisany rozwój czołgu masz w "Mitycznej Broni". Jest tam między innymi to zdjęcie które wstawiałeś.

Dzięki serdeczne, ale nie widzę jej w sprzedaży

Chyba nakład się wyczerpał (papierowy).

 

Proszę bardzo http://allegro.pl/t-34-mityczna-bron-robert-michulec-srl-i1772424367.html

Ja poluje na drugi tom tej publikacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i pierwszy etap błotka zimowego. Na to co widać na załączonym obrazku (patrz niżej), będą jeszcze nałożone "resztki" śniegu - mam nadzieję, że wyjdzie, testy powiodły się.

 

D-5T_19.jpg

 

Model ma być podobny do tego na fotce.

 

D-5T_osprey5.JPG

D-5T_osprey3.JPG

 

A tu jest wyjaśnienie co Teciaki miały z tyłu.

 

D-5T_osprey4.JPG

 

Jeżeli ktoś ma tzw. wąty, niech mówi i podpowiada co i jak poprawić.

 

Fotki pochodzą z Tank Power 275 - T34/85 (Wyd. Militaria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko, czy na małej klapie do silnika jest uchwyt do którego jest przymocowana skrzynia?

 

D-5T_osprey4.JPG

Fotki pochodzą z Tank Power 275 - T34/85 (Wyd. Militaria).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co, właśnie wczoraj gapiłem się na to samo i ... chyba jest to jednak wczesna wersja. Popatrz:

 

D-5T_militaria01.jpg

Tank Power 275 - T34/85 (Wyd. Militaria).

 

najlepszy_czolg_drugiej_wojny_swiatowej_t-34-85.jpg

No, ale nie ta wieża i armata.

foto: DoBroni!

 

t34855.jpg

Produkcji polskiej powojennej.

 

t-34-85-medium-tank.jpg

Produkcja 1943-44.

 

t-34-85-medium-tank.jpg

Produkcja 1944.

 

Pomóżcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście,teraz widzę jak by te obręcz, chociaż u rusków to właściwie można by się wszystkiego spodziewać . Ale jak tak teraz sobie patrzę na fotki teciaków z 1944 to chyba jednak ta wczesna osłona będzie prawidłowa. Nowe chyba od 1945 były stosowane i po wojnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, to jarzmo chyba jest wczesną wersją. Osobiście mam żal do UM, bo wszystkie T-34ki są robione na tym samym podwoziu, a gdzie inne koła, było ich od groma no i mieszane. Myślałe że mają jeden model na innym podwoziu (389), ale okazało się, że nie. Może do nich napisać? Ale z drugiej strony, od czego są poprawki z żywicy

 

t-34-recovery-tractor.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbować można,może akurat ruszą tyłek i coś nowego zmajstrują. Trumpek jeszcze chyba ma kilka wersji T-34 na różnych podwoziach:http://www.jadarhobby.pl/trumpeter-c-9_12_276.html,nawet wala się taki jeden trumpkowy teciak u mnie w złomie modelarskim.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie będę kupował całego modelu jak mi tylko kółka są potrzebne, a nie lubię kombinować, wolę resinowe dodatki. Coś mi się obiło o uszy, że Armory wypuści nowy pak z kołami do Teciaków stary zestaw: http://www.sklep.tankmodels.pl/2158-t-34-wild-mix-running-gear.html

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie i tak, w końcu koła kosztują od 30 do 50 zeta, a model 30-60 i masz wszystkie, ale wiesz sam jak to jest.. Powiem tak, kupiłem koła do GAZA AA-... z Armory i dech mi zaparło jak są wykonane, obawiam się, że w żadnym modelu nie ma takich kół, to samo tyczy się gąsek, kół do czołgów czy innych. Żadna fotka nie odda wysokiej jakości w/w. O Nonie już nie wspomną. Mam nadzieje, że ktoś wreszcie zaprezentuje ten model na forum, bo ... poszło tego modelu od groma. A teraz Jest nowy, ciągnik artyleryjski i kolejny raz zerwało mi kask ze łba. Dzisiaj będzie w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście mam żal do UM, bo wszystkie T-34ki są robione na tym samym podwoziu, a gdzie inne koła, było ich od groma no i mieszane.

 

UMiak robi przecież aż całe dwa rodzaje kół, nie jest żle

Za to Dragon całe multum, tyle, że otworki trzeba nawiercać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawostka, Nasze wojsko posiadało tego Teciaka na stanie:

 

A T-34-85 with the D-5T gun was the first of this type used in the Polish Army. It was delivered on 11 May 1944 to the 3rd Tank Training Regiment of the 1st Polish Army. As regards combat units, the 1st Polish Tank Brigade was the first to receive these tanks, 20 vehicles in September 1944 after the fighting around Studzyanki. In all, Polish forces received 328 T-34-85 tanks from 1944-1945 (the last 10 vehicles were delivered on 11 March). The tanks were supplied by factories No. 183, and No. 112, and from repair depots. A significant number of vehicles were lost in the course of combat operations. On 16 July 1945, 132 T-34-85 tanks were reported present in the Polish army.

 

T34.jpg

 

Drugi będzie w barwach LWP, czy posiada ktoś może fotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja mam takie pytanie z czego zrobiłeś to piękne błotko ?

Poniżej składniki błotka, osobiście nie jestem do końca z niego zadowolony.

 

 

D-5T_21.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mimo że nie moja skala to temat jak najbardziej po mojemu - obserwuję

Dzięki, co do skali to mam nadzieję, że następny warsztat jaki szykuje będzie również w skali twój. W planach T-34/85 ze Zvezdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem gdzieś fotkę kogoś z rodziny/przyjaciela dziadka na tle polskiego T-34/85 z D-5T z jednostki w Modlinie. Kiedyś nawet chciałem o to pytać, skąd taki T-34 u nas, ale jakoś zapomniałem. Jeśli chcecie, to poszukam tego zdjęcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.