Skocz do zawartości

T-34/85 m. 1944 (with gun D-5T ) - UM 1/72


skala72

Rekomendowane odpowiedzi

Między Pantherą, silikonem, żywicą i innymi ... na warsztacie zalega T-34/85 z armatą D-5T z wczesną wieżą produkowaną w styczniu i lutym 1944 roku oczywiście w skali 1/72, jedyną słuszną skalą wszyskich sklejaczy modeli (a nie tam jakieś 48 i 35 - olbrzymy!!)

 

t-34-85-m1944-with-gun-d-5t-.jpg

 

Pewnie niektórych dziwi to, że "dłubię" w UMie, a nie w innych, lepszych firmach. Lubię UMa za to, że można na modelach tej firmy wyżyć się i powymyślać rożne dziwne rzeczy. No i maja największy wybór modeli najsłynniejszego czołgu T-34 (najsłynniejszy?? Chyba ze względu na ilość wyprodukowanych i zniszczonych czołgów podczas IIWŚ). Zaznaczę również, że w T-34 był wykorzystany polski peryskop obrotowy konstrukcji inż. Grundlaha (wykorzystali go również Alianci).

 

Na początku obrobiłem i dopasowuję kadłub, na zdjęciach nie jest on jeszcze sklejony.

 

D-5T_01.JPG

 

D-5T_02.JPG

 

D-5T_03.JPG

 

Wieża.

 

A teraz uwaga, pierwszy raz robię w ten sposób wieże.

Nałożyłem na nią szpachlę, aby poprawić fakturę odlewu oraz ... uwaga, wykonałem spaw z nitki, którą nakleiłem na szpachlę i spiłowałem pilnikiem aby był cieńszy.

Jak widać wykonałem z cienkiego drutu uchwyty do podnoszenia wieży oraz usunąłem i rozwierciłem "Judasze" lub jak ktoś woli 13. Apostoła, będę je robił od nowa.

 

D-5T_04.JPG

 

Lampa z kloszem(jak ktoś woli refelektor)

 

Postanowiłem zrobić reflektor z kloszem i na dodatek odbijający światło.

Jak na zdjęciach, rozwierciłem to coś co ma być reflektorem frezami i kamyczkami, następnie posmarowałem klejem i naciągnąłem na nim folię do pakowania kanapek. Jak już to wszystko zaschło zerwałem folie a następnie na nią nałożyłem dwie krople kleju, drugą po 5 sek.

 

ref.1.jpg

 

ref.2.jpg

 

ref.3.jpg

 

ref.4.jpg

 

ref.5.jpg

 

ref.6.jpg

 

Teraz biorę się za wieżę: włazy, uchwyty itd...

 

PS. sorki za kiepskie fotki lampki, ale aparat głupieje przy takiej maliźnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

... oczywiście w skali 1/72, jedyną słuszną skalą wszyskich sklejaczy modeli (a nie tam jakieś 48 i 35 - olbrzymy!!)

 

PS. sorki za kiepskie fotki lampki, ale aparat głupieje przy takiej maliźnie.

 

Teraz już wiesz dlaczego jedyną słuszną skalą jest 48 lub 35

 

A teraz poważnie. To już twój kolejny model. Nieźle ci idzie. Fajny poradnik odnośnie lamp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny teciak na warsztacie Chętnie będę tu zaglądał bo choć się nie znam na pancerce to T-34 zawsze budził we mnie sympatię

 

... oczywiście w skali 1/72, jedyną słuszną skalą wszyskich sklejaczy modeli (a nie tam jakieś 48 i 35 - olbrzymy!!)

 

PS. sorki za kiepskie fotki lampki, ale aparat głupieje przy takiej maliźnie.

 

Teraz już wiesz dlaczego jedyną słuszną skalą jest 48 lub 35

Tia ... pogadać se możecie. Modele w 1:16 są nie za wielkie, a 1:72 to tylko jako maskotka na podszybiu Trans-Am'a mogła by robić

 

a4da7a5f629d8c81.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny teciak na warsztacie Chętnie będę tu zaglądał bo choć się nie znam na pancerce to T-34 zawsze budził we mnie sympatię

 

... oczywiście w skali 1/72, jedyną słuszną skalą wszyskich sklejaczy modeli (a nie tam jakieś 48 i 35 - olbrzymy!!)

 

PS. sorki za kiepskie fotki lampki, ale aparat głupieje przy takiej maliźnie.

 

Teraz już wiesz dlaczego jedyną słuszną skalą jest 48 lub 35

Tia ... pogadać se możecie. Modele w 1:16 są nie za wielkie, a 1:72 to tylko jako maskotka na podszybiu Trans-Am'a mogła by robić

 

a4da7a5f629d8c81.jpg

 

Łal ... piękna kolekcja

Co do modelu to się cieszę, że to teciak, sam muszę kupić 85 - co by inny nie być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście w skali 1/72, jedyną słuszną skalą wszyskich sklejaczy modeli (a nie tam jakieś 48 i 35 - olbrzymy!!)

No i to rozumiem,1/72 rządzi!

tornado to auto na samej górze po lewej to mustang jest?

A co do tematu to zasiadam i oglądam, kolejny ładny teciak się zapowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo się ciesze, że spodobał Wam się wątek. Ostatnio podczas robienia kolejnej kalkulacji zauważyłem, że Teciaków jest od cholery i ciut ciut (:szok: !!!!!), a UM bije wszystkich na głowę i ... postanowiłem zafundować sobie kolekcję wszystkich modeli T-34 (na początek wszystkie z UM). Mam do was pytanie, które dokładnie modele były używane przez Nasze wojsko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorób jeszcze na krawędzi błotnika 6 uchwytów symetrycznie do istniejących.

No i poprzeczki pomiędzy nimi.

Nie dużo roboty a zwiększy wypasienie ;)

 

Przykleiłeś już beczki? Można było jeszcze wyciachać wnętrza mocowań pod zbiorniki i te klocki udające uchwyty beczek.

 

Bardzo plastycznym cieńkim drucikiem (od 0.25mm) jest cyna lutownicza dostępna w sklepach dla elektroników

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorób jeszcze na krawędzi błotnika 6 uchwytów symetrycznie do istniejących.

No i poprzeczki pomiędzy nimi. Nie dużo roboty a zwiększy wypasienie ;)

Tak też będzie, ale wczoraj gały mi wypadały no i jeszcze dom się pojawił.

 

Przykleiłeś już beczki? Można było jeszcze wyciachać wnętrza mocowań pod zbiorniki i te klocki udające uchwyty beczek.

Tak, dodałem tylko poprzeczki/uchwyty pomiędzy obręczami zapinek beczek.

 

Bardzo plastycznym cieńkim drucikiem (od 0.25mm) jest cyna lutownicza dostępna w sklepach dla elektroników

Mam drucik 0,25mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopasowywanie i ścienianie błotników

 

D-5T_10.jpg

 

D-5T_11.jpg

 

D-5T_12.jpg

 

Poprawienie małego włazu na wieży:

 

D-5T_13.jpg

 

Dorobienie gniazda anteny zgodnie z wymiarami (+/-) - (ruchome):

 

D-5T_14.jpg

 

Przymiarka drewnianej skrzyni (jeszcze nie gotowa):

 

D-5T_15.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gąski pomalowane (metalizer + black)

 

D-5T_16.jpg

 

Podwozie i kółka po łoszu. Na kolor zielony Lifecolor (zestaw Soviet Army WW II nr.kat.LC-CS23) nałożyłem biały (wapno). Teraz będzie błotko.

 

D-5T_17.jpg

 

Pomalowana wieża i kadłub zielenią w/w. Dorobie wszystkie uchwyty oraz przesunąłem zgodnie ze zdjęciem lewy zapasowy bak. Spaw na wieży chyba fajnie wygląda ?).

 

D-5T_18.jpg

 

 

Teraz pytanie, czy na zdjęciu na czołgi mają dodatkowe zbiorniki z tyły? W zestawie są takie i nie za bardzo wiem czy je montować?

 

D-5T_osprey.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to że tak.Z tym że jeżeli zbiorniki z tyłu ,to raczej bez beczek na bokach...

To są zbiorniki często widywane na wczesnych T34/76,na 85-kach się nie spotkałem z konfiguracją - oba typy baków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.