Skocz do zawartości

Wielkiej Wojny Czar - A7V, MarkIV [Emhar] & Mark V[MT] -1/72


R_Mazzi

Rekomendowane odpowiedzi

Przedostatnia odsłona dramatu.

Model po biedronce i pin washu.

 

A7V_10_01.jpg

 

A7V_10_02.jpg

 

A7V_10_03.jpg

 

A7V_10_04.jpg

 

A7V_10_05.jpg

 

Poza poprawkami wspomnianych wyżej dwóch zabiegów, model czeka tylko jeszcze na pigmenty.

Podstawka - wersja mocno prototypowa, najprawdopodobniej model będzie stał bardziej równolegle do krawędzi bocznej. Może dojdzie druga figurka - z bagnetem na giwerze.

 

Szturmowcowi z granatem (czyli temu co na zdjęciu) w lewą łapę wsadzić mausera czy raczej pałę do walki w okopach? A może zostawić wolną? Jak to było z tymi granatami? Trzeba było odkręcać "zawleczkę"? W sensie czy potrzeba dwóch rąk do przygotowania rzutu?

 

Jak tu nie wierzyć w przesądy, trzynasty model i już czwarty raz! ma klejoną lufę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zdziwiłem, że nie jest ściachany, zniszczony, oblepiony błotem i innymi cudami (zgodnie z tryndem) i bardzo mi się to podoba. Fajnie, że dałeś szturmowca. Jakieś trupy będę (figurki Niemca i Francuza z Airfixa)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zdziwiłem, że nie jest ściachany, zniszczony, oblepiony błotem i innymi cudami (zgodnie z tryndem) i bardzo mi się to podoba.

Heh, mnie się wydaje ściorany nawet ciut za mocno, cóż nigdy nie byłem trendy mimo, że cool ze mnie chłoptaś

 

 

Jakieś trupy będę (figurki Niemca i Francuza z Airfixa)?

Miały być, ale podzieliłem się tym planem z młodym, spojrzał nieco dziwnie i dość poważnie jak na czterolatka stwierdził, że to nie jest śmieszne, wcale a wcale.

W sumie to miał chyba rację.

Może będzie jakiś but, chlebak na granaty i tyle.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zdziwiłem, że nie jest ściachany, zniszczony, oblepiony błotem i innymi cudami (zgodnie z tryndem) i bardzo mi się to podoba.

Heh, mnie się wydaje ściorany nawet ciut za mocno, cuż nigdy nie byłem trendy mimo, że cool ze mnie chłoptaś

Moim zdaniem jest ok, tak pisałem. Co do cd. to zgadzam się

 

 

Jakieś trupy będę (figurki Niemca i Francuza z Airfixa)?

Miały być, ale podzieliłem się tym planem z młodym, spojrzał nieco dziwnie i dość poważnie jak na czterolatka stwierdził, że to nie jest śmieszne, wcale a wcale.

W sumie to miał chyba rację.Może będzie jakiś but, chlebak na granaty i tyle.

A ja bym taki hardkorek zrobił: rączka, nóźka, mózg na ścianie. Toż to przecież IWW. Jak nie potknąłeś się o trupa, to jesteś albo poza frontem, albo w niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę się zdziwiłem, że nie jest ściachany, zniszczony, oblepiony błotem i innymi cudami (zgodnie z tryndem) i bardzo mi się to podoba.

Heh, mnie się wydaje ściorany nawet ciut za mocno, cuż nigdy nie byłem trendy mimo, że cool ze mnie chłoptaś

Moim zdaniem jest ok, tak pisałem. Co do cd. to zgadzam się

 

Jakieś trupy będę (figurki Niemca i Francuza z Airfixa)?

Miały być, ale podzieliłem się tym planem z młodym, spojrzał nieco dziwnie i dość poważnie jak na czterolatka stwierdził, że to nie jest śmieszne, wcale a wcale.

W sumie to miał chyba rację.Może będzie jakiś but, chlebak na granaty i tyle.

A ja bym taki hardkorek zrobił: rączka, nóźka, mózg na ścianie. Toż to przecież IWW. Jak nie potknąłeś się o trupa, to jesteś albo poza frontem, albo w niebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż jak chcesz aby był czysty to ok. Ja jednak myślę że bardziej powinien wyglądać jak na fotach które wrzuciłem na pierwszej stronce. W końcu walili tam z dział jak na sylwestra i miał prawo być ochlapany. A na filmach historycznych widać że trawkę na ziemi niczyjej to też czasami ciężko było zastać tylko leje po pociskach. Ale decyzja należy do ciebie. Trupy - no to już dość poważna sprawa i może nawet młody ma rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z rozpiski pioter'a wręcz wynika, że to pierwszy bój dla Mephist'a. Nie zdążył się uświnić

A tak serio, nie ma jeszcze na nim pigmentów, tak więc trochę jeszcze się ubrudzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę o Mefisto:

 

http://landships.activeboard.com/t12049034/a7v-mephisto-picture-with-lion-insignia/

 

Nawet "książkę" o nim napisano.

Była też gdzieś fajna strona z fotkami z IWŚ, ale nie pamiętam adresu. Znalazłem jedną: WWI in Color, ale to nie ta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Weryfikacja przed galerią

Brakuje tylko szturmowca.

 

11_00.jpg

 

11_01.jpg

 

11_02.jpg

 

11_03.jpg

 

11_04.jpg

 

11_08.jpg

 

Trochę klimatycznej pozy:

 

11_09.jpg

 

11_10.jpg

 

11_11.jpg

 

A tu nieco doświetlone lampą:

 

11_05.jpg

 

11_06.jpg

 

11_07.jpg

 

Postaram się jeszcze nieco bardziej zróżnicować koloro podłoża i zapewne odrobinę go przyciemnić (choć i tak jest ciemniejsze niż wyszło na zdjęciach)

 

Chętnie wysłucham wszelkich uwag

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to będzie się działo, tylko pilnuj ich, bo będą małe Marki

PS. mówisz o MT+BL??

 

Hmm. Miłości nie będzie, chłopiec to Angol, panna siłą co prawda wzięta, ale Niemka.

 

Pannica to będzie Emhar z pudlanymii kalkami, do tego gąsienice MT i nity z cyny.

 

A i coraz częściej myślę, żeby Marka V zrobić jednak nie B56, bo w sumie nie wiadomo czy to chłopak czy obojniak tylko np. wozik nr E.24 który ze wszystkich stron jest obfocony jak należy.

Tiaa, no i nie ma tych badziewnych szyn na stropie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.