Skocz do zawartości

Yamaha YZR-M1 - TAMIYA - 1:12


DarkWing

Rekomendowane odpowiedzi

Nie myślałeś o jakimś washu olejnym, na chłodnicy i silniku. W tej chwili to taka srebrna masa plastiku.

 

Myślałem, jasne ale ostatecznie doszedłem do wniosku, że motor wyścigowy to jednak nie maszyna uliczna i napewno zawodnicy (a szczególnie Ci z czołówki - jak Valentino) dbają o swoje maszyny. Jakoś nie wyobrażam sobie żeby ktoś taki jeździł maszyną z upaćkanym silnikiem czy czymkolwiek innym. Podobnie jak w F1, tam sam bolid jak i boks lśnią niczym sala operacyjna . No ale może źle myślę...

Owszem Twój silnik (ten na fotce) ślicznie sie prezentuje ale jak dla mnie nie w takim modelu. Co do chłodnicy - tu fakt... można by ją troszkę bardziej "zużyć"....(w sumie jeszcze nie jest za późno)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie każdy zawodnik MotoGP nie ma nawet delikatnie przybrudzonego muchami kombinezonu czy kasku a co dopiero motocykl ,każdy kierowca ma swojego "człowieka" najczęściej starego przyjaciela jak np:Valentino Rossi ,który dba o perfekcyjną czystość jego stroju ,a maszynę czyszczą mechanicy i faktycznie czystość zabija.Owszem maszyna się brudzi po przewrotce czy wpadce w żwir ,ale po normalnie ukończonym wyścigu brudne są z reguły tylko owiewki w owadach .Niemniej jakby ją delikatniej przybrudzić też było by oki i byłoby to jakieś ciekawe urozmaicenie ,ale motorek najwyraźniej jeszcze na tor nie wyjechał .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ten silnik może przesadzony, ale często w modelarstwie, stosuje się wash żeby zaznaczyć cienie, czy światła. Czarny lub ciemno szary kolor w zagłębieniach dałby efekt trójwymiarowości.

 

PS jeśli nie jesteś przekonany, to nic na siłę. Motorek i bez tego ładnie wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

 

ostatnie trzy dni montowałem przednie zawieszenie. Poza błotnikiem jest ono w zasadzie skończone.

 

36.jpg

 

37.jpg

 

38.jpg

 

39.jpg

 

teraz już z górki... chociaż wcale nie będzie łatwo. Poza paroma drobnymi elementami zostały owiewki. Ich malowanie oraz oklejenie które nada motorowi końcowy wygląd. Niby najłatwiejsze ale najbardziej stresujace... każdy błąd będzie szpecił końcowy efekt... . Nic... będziemy walczyć bo koniec już blisko

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

 

prace nieco zwolniły... tak jak mówiłem, teraz wymagana jest precyzja. Niemniej wszystkie owiewki zostały pomalowane kolorem bazowym (jedynie po lakierowaniu bezbarwnym będą wymagały poprawek od środka). Przednia owiewka oraz bak są też oklejone kalkami. Do oklejenia zostały tylko boki i spód. Potem końcowe lakierowanie bezbarwnym na połysk, ostatnie poprawki i ostatnie dekorowania i.... koniec

na dzień dzisiejszy wygląda to tak:

40.jpg

 

Owiewki i bak oraz spód sa tylko przyłożone do zdjęcia więc nie patrzecie na brak spasowań

 

Przydałoby sie nawiercić znaczniki bieżnika opon. Tylko nie wiem, czy materiał na to pozwoli.

tak, efekt napewno byłby rewelacyjny ale nie skuszę się... można narobić więcej szkód niż pożytku . Szkoda, że Tamiya nie zrobiła na oponach napisów (tych tłoczonych)...

 

cdn.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cd.

 

OK, żeby nie było, że nic się nie dzieje.....

Obecnie wszystkie panele sa obklejone oraz całośc przygotowana do lakierowania bezbarwnym połyskiem

 

41.jpg

 

Mam nadzieję, że w poniedziałek lakier na tyle wyschnie, że będzie można przeprowadzić ostateczne poprawki lakiernicze (oraz pomalowanie na czarno wlotu powietrza w przedniej osłonie) i montaż oraz porobić fotki do galerii. Niniejszym jest to ostatnia relacja z budowy . W tym miejscu można jeszcze popytać czy podyskutować na temat budowy, a wktótce zapraszam do galerii, tam też maszyna zostanie przekazana w ręce prawowitego właściciela...

 

Kolejnay warsztat to Suzuki GSX 1300R Hayabusa, jednak nie będę robił relacji z warsztatu bowiem na forum już jest takowa i to z pięknie wykonanym modelem . Swój zaprezentuję dopiero w galerii.

Kolejny warsztat który przedstawię to będzie Honda RC211V Konica-Minolta, ale to dopiero po Hayabusie...

Dziękuję wszystkim za śledzenie moich prac oraz opinie i uwagi (chociaż było ich jak na lekarstwo ).

 

KONIEC

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uff... galeria wystawiona

viewtopic.php?f=73&t=29023

 

Było małe opóźnienie, a to z winy zgubionego wlewu paliwa.... Nie mam pojęcia jak i kiedy mi sie on zapodział, więc musiałem zrobić nowy od podstaw. Udało się - jest jak oryginał .

 

Dzięki wszystkim za opinie i miłe słowa i... zapraszam do galerii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.