Skocz do zawartości

Grumman F-14A Tomcat Revell 1:144.


Kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Wiem, wiem, że długo byłam nieobecna na forum , ale postaram się to zmienić.

A teraz przedstawię Wam model, który skleiłam dość niedawno. Mowa o słynnym samolocie US Navy czyli F-14A Tomcat. Sklejony model pomalowany jest w barwy 84-tej eskadry myśliwców (VF-84 Jolly Rogers) stacjonującej na lotniskowcu USS Nimitz. Model firmy Revell w skali 1:144 malowany pędzlem farbami Humbrol. Samolocik wykonany w konfiguracji bez podwozia czyli w locie.

Wszystkie komentarze jak i uwagi mile widziane.

Link do in-boxa:

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=66&t=28658&p=437018#p437018

A teraz zdjęcia:

p1110931a.th.jpg p1110923.th.jpg p1110922.th.jpg p1110921c.th.jpg p1110928.th.jpg p1110929.th.jpg p1110930c.th.jpg p1110920b.th.jpg p1110941.th.jpg p1110935z.th.jpg p1110964.th.jpg

 

Wszystkie komentarze jak i uwagi mile widziane.

Miłego oglądania.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem ładnie i dość schludnie wykonany szkrab. Widać drobne nierówności malowania, ale w kolejnych modelach na pewno będziesz miała okazję to poćwiczyć.

 

Dodatkowy plus za P-51 w Avatarze

 

Powodzenia w kolejnych projektach!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie modelik całkiem podoba! Tym bardziej, że malowany pędzlem, a użycie białego Humbrola same w sobie wymaga mocnych nerwów... No i zrobiony przez dziewczynę (kobietę?), to dodatkowy smaczek bo to dziedzina zdominowana przez chłopców (czasem mężczyzn hehe).

 

Tylko ta podstawka... Ja rozumiem recykling, wykorzystanie ramek jest bardzo ekologiczne, ale wygląda to fatalnie! Przytłacza ona model. Może pamalowanie na jakis kolor (srebrny/czarny?) by coś pomogło, ale warto by było pomysleć o czymś... zgrabniejszym!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zrobiony przez dziewczynę (kobietę?)
No powiedzmy, że dziewczynę, lub jak kto woli może być kobieta

 

Tylko ta podstawka... Ja rozumiem recykling, wykorzystanie ramek jest bardzo ekologiczne, ale wygląda to fatalnie!

Wiem, że wygląda to nie za ładnie, ale jak na dzisiaj nie mam innego pomysłu .

A może jakieś podpowiedzi ze strony kolegi?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry Całkiem sympatyczne maleństwo

Dwa drobne ale.

-po 1 VF-84 i jego malowanie w twoim wykonaniu sugeruje 1976r. wtedy to Jolly Rogers Stacjonowali na USS Nimitz.

W tym okresie uzbrojenie miało specyficzne malowanie. AIM 9 na tym Tomcacie jest z szarym przodem, co sugeruje lata późniejsze w 1976r. było to malowanie Biało-Czarne.

-po 2 ten biały przed wlotami pociągnięty za bardzo do góry i same wloty w środku były malowane na biało, owszem ale tylko od punktu pracy klap regulujących dopływ powietrza, wcześniej był to kolor płatowca.

 

Ja sie cały czas zastanawiam jak Wy tak ładnie klecicie te maleństwa. Za temat

Pozdrawiam.

Przemek.

 

ps. jeszcze jedno wpadło mi w oczki, dolne płetwy ustateczniające na gondolach silnika powinny być z obu stron czarne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dziękuję za komentarz i uwagi.

Ad.1

W opisie jest podane tak, więc chyba dobrze:

Sklejony model pomalowany jest w barwy 84-tej eskadry myśliwców (VF-84 Jolly Rogers) stacjonującej na lotniskowcu USS Nimitz.

Dobra, co do uzbrojenia to się nie będę sprzeczać. Model robiłam zgodnie z instrukcją, a tam była podana tylko jedna wersja malowania uzbrojenia.

Ad.2

Z tym się zgodzę. Próbowałam poprawić, ale mi nie wychodziło i zostawiłam jak jest.

Ja sie cały czas zastanawiam jak Wy tak ładnie klecicie te maleństwa.

Jakoś daje rade

 

ps. jeszcze jedno wpadło mi w oczki, dolne płetwy ustateczniające na gondolach silnika powinny być z obu stron czarne

A na tych zdjęciach można się dopatrzeć, że dolne płetwy są koloru białego:

f141x.th.jpg f14c.th.jpg

Pozdrawiam

Kasia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kasia, jeszcze sporo nauki przed Tobą jeśli chodzi o warsztatową sprawność. W wielu miejscach widać niedociągnięcia.

Co do merytorycznych aspektów tematu, to przy wielu pomniejszych błędach, rzucają mi się w oczy zwłaszcza stateczniki pionowe, które wyglądają na wklejone idealnie w pionie (częsty błąd budujących F-14 po raz pierwszy), a nie lekko rozchylone.

Brzechwy pod gondolami silników powinny być jednak czarne. Pierwsze podlinkowane przez Ciebie zdjęcie przedstawia samolot eksponowany w muzeum, na który kamuflaż VF-84 naniesiono całkiem niedawno (kilka lat temu) i podobnie jak Ty, popełniono przy tym błąd. Na drugim zdjęciu brzechwy raczej są od wewnątrz czarne, choć słabo to widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze podlinkowane przez Ciebie zdjęcie przedstawia samolot eksponowany w muzeum, na który kamuflaż VF-84 naniesiono całkiem niedawno (kilka lat temu) i podobnie jak Ty, popełniono przy tym błąd.

 

Więc przyjmijmy że model wykonany przez Kasię przedstawia model muzealny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcin Witkowski napisał(a):

Pierwsze podlinkowane przez Ciebie zdjęcie przedstawia samolot eksponowany w muzeum, na który kamuflaż VF-84 naniesiono całkiem niedawno (kilka lat temu) i podobnie jak Ty, popełniono przy tym błąd.

 

Widzę że zaspałem i Marcin mnie wyprzedził.

Marcinie, niektóre aspekty można pominać, napewno cieszy kolejny Tomcat na forum

Liczę na to że doczekam chwili pojawiania się tej maszyny równie często na tym forum co na ARC-u

Pozdrawiam.

Przemek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.