Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.III Ausf J DRAGON 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki.

 

Bok już prawie skończony.

 

p1010194tz.jpg

 

p1010195rh.jpg

 

p1010196r.jpg

 

Zapraszam do wytykania błędów .Zwłaszcza chodzi mi o blachy - to pierwszy model w którym na taką skalę ich używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Odpocząłem sobie od III trochę, więc postanowiłem wziąść się w garść i powoli skończyć model. Przepraszam za przerwę.

 

Skorupa sklejona (średnio wyszła), model pokryłem surfacerem, muszę jeszcze kilka rzeczy dokleić, poprawić malowanie i mogę zabrać się za pustynne kamo.

 

Koła były któryś raz myte, więc skieruję pytanie do was - czy przecierać koła (czy ma na nich prześwitywać farba bazowa - szary niemiecki?). Pytam bo próbowałem tego i efekt mi się nie podobał - chyba na kołach odpuszcze sobie ten efekt.

 

Wprawdzie malowałem koła ale wszystko zmyte więc na wszelki wypadek zapytam której farby użyć:

-Pactra a 102

 

Pactra_A102.jpg

 

czy

 

-Pactra a 020

 

f-pactra-a020-africa-yellow-m.jpg

 

Jak malowałem to używałem 2go koloru, wydaje mi się, że jest on bardziej odpowiedni - co wy na to?

 

Pozdrawiam Grzesiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie Piotrek, patrąc na te plansze chyba zdecyduje się na mieszanie. Wash prawdopodobnie dam brązowy, ale to jeszcze daleko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok położyłem panzergrau, szkoda,że przykleiłem wszystkie graty na błotnikach, patrząc na plansze podesłane przez Piotrka, większośc sprzetu miała kolor bazowy - wcześniej o tym nie myślałem.

 

Teraz dać sido a następnie lakier do włosów i dopiero pustynny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak powiedział, tak zrobił - wyszło tak, mam nadzieje, że za bardzo mnie nie zjedziecie :

 

-Pustynny:

 

p1010224f.jpg

 

p1010218y.jpg

 

i drapanie

 

p10102172.jpg

 

p10102182.jpg

 

p10102192.jpg

 

p10102202.jpg

 

p10102212.jpg

 

p10102222.jpg

 

p10102222.jpg

 

p10102242p.jpg

 

Nie wyszło mi to tak fajnie jak Krzyśkowi ale może coś jeszcze da sie poprawić.

Zapraszam do komentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tam od razu fajnie. Sam nigdy nie wiem jak będzie, bo za dużo czynników ma wpływ. Jeżeli chcesz robić poprawki to trzeba się spieszyć, bo jak wyschnie za mocno to już po zawodach. Zawsze można potem jeszcze pędzlem lekko poprawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się,że zrobiłem zbyt gęsto i zbyt wielkie przetarcia. Masz racje nie bardzo da się już poprawić, trudno zostawie tak ,może wash poprawi jeszcze ostateczny wygląd . Postanowiłem już jak wyglądać ma podstawka. Użyję do dioramki tych figurek :

 

1125_rn.jpg

 

Szkopy będą sobie siedzieć przed jako tako ukończonym czołgiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może ktoś ma jakiś sposób na wycinanie elementów przeźroczystych. Pytam bo zabrałem się za wieżę i mam z nimi problem. Chodzi o to by wyglądały w miarę przyzwoicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadkiem, zepsułem właz , wydaje wam się, że położenie flagi na wieży może poprawić sytuację ? Z tego co się orientuje, Niemcy czasami kładli flagi na swych czołgach.

 

Zdjęcia prób, trochę nie leży jak trzeba ale może uratuje to trochę wygląd modelu. Szkoda by było skończyć pracę na tym etapie .

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, tak tylko położona na mokro, zrobiona tylko dla testu. we właźe zeszlifowałem już co miałem. Myślę czy nie dorobić części z polistyrenu, tylko z zawiasam może być problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z takim dopingiem to napewno, już poprawiłeś mi humor. Musze w takim razie dokupić cyrkiel do wycinania kółek z polistyrenu.

 

Fotki:

 

p1010223yb.jpg

 

 

Górny pierścień był szlifowany, teraz musze wkleić kółko z polistyrenu i dorobić zawiasy,

 

p1010225i.jpg

 

a ty są drzwiczki. Zawias do nich powinien nie być tródny w produkcjii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie będzie tak źle, przepraszam za ten akt desperacji ~to coś co nazwałem flagą. Czasem podejmuje zbyt pochopnie decyzje. W ogóle jestem przepełniony defetyzmem do tego co zrobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

Kilka uwag, mam nadzieję konstruktywnych:

- flaga w tym miejscu co zaproponowałeś to nieporozumienie, lepiej zrobić właz od podstaw lub wziąść z innego modelu, flagi w Panzerach III najczęściej wystawiano na przedziale silnikowym lub ewentualnie z przodu wieży. Zakrywanie baboli to nie zawsze jest dobry pomysł bo często efekt końcowy jest odwrotny od zamierzonego

- moim zdaniem dużo łatwiej jest najpierw skleić cały czołg łącznie z wyposażeniem a potem malować ponieważ możesz pobrudzić niechcący model klejem, poza tym części mogą ci odpaść razem z farbą

- metoda na lakier do włosów jest nieprzewidywalna do końca więc czy nie łatwiej namalować odpryski farby np. za pomocą gąbki - efekt na pewno lepszy niż twoje otarcia w przypadkowych miejscach

- kolorystyka - nie sugeruj się bezkrytycznie planszami barwnymi bo tam też zdarzają się błędy poza tym farba w warunkach pustynnych szybko płowiała zmieniając kolor więc tak na prawdę nie ma jednego słusznego koloru dla Afrika Korps, poza tym używano farb włoskich i zdobycznych brytyjskich

- kalki - nie wiem czemu nie chcesz wykorzystać kalek z zestawu (Dragon ma świetne kalki produkcji Cartografu i rewelacyjnie się je nakłada), przecież nie każdy pojazd DAK miał słynny znaczek palmy ze swastyką, moim zdaniem w tej sytuacji dokupywanie dodatkowych kalek to strata pieniędzy ale to oczywiście zależy już od ciebie

Pozdrawiam, Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.