Skocz do zawartości

Pz.Kpfw.III Ausf J DRAGON 1:35


GrzesiekW

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Krzysiek. Mam nadzieje, że wyjdzie, chciał bym w końcu jakąś dioramę zmajstrować.

 

Cesarz - metoda na lakier do włosów nie jest zła - patrz praca Krzyśka, jak widać wykonanie zależy od osoby wykonującej ~ doświadczenia.

 

Co do odpadania części z farbą, jescze się nie miałem tego problemu.

 

Kalek użyje zestawowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Pytałeś mnie o nity więc Ci odpowiadam.

W starych czasach robiło się je w ten sposób;

Krótko przycięta i lekko zaostrzona igła lekarską wycinamy krążki (najlepiej do tego nadają się opakowania po jogurtach,serkach itp)

Robi się to tak jak by wiercąc.

Ja dla przykładu zrobiłem to w płytce poliestrowej;

 

100_0434-1.jpg

 

Następnie drugą cieńszą igłą(również przyciętą) od tyłu wypychamy te krążki na zewnątrz:

 

100_0435-1.jpg

 

Niestety nie widać ich na fotce bo gdzieś mi poleciały i nie mogę ich znaleźć

Na koniec ostrą igłą nakłuwamy sobie taki krążek,maczamy w kleju i nanosimy w wybrane miejsce.

I cieszymy się z nowo powstałych nitów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maluję całego, bałem się tylko czy nie jest zbyt mocny, dałem zdjęcia, żeby widać było rózniće koloru przed i po washu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł cyrkiel, więc pokazuje to co zrobiłem (gdzieś zapodziała mi się 2ga częśc drzwiczek, muszę poszukać).

Płyta bazowa, na której wspierać będzie się płyta z drzwiczkami, nitami. Może mieliście rację i coś z tego jeszcze będzie.

 

p1010227q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może głupio zapytam, jak wyciąć w takim małym kółku (promień ~8mm ) kółko?

 

Aktualizacja

 

Dróga płyta, położona na sucho. Muszę dorobić do niej zawiasy i nity.

 

Tak to się prezentuje :

 

p1010233h.jpg

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Słabo trochę na fotkach to wygląda, jak położę podkład powinno być bardziej widoczne. Teraz zostało najgorsze - zawiasy, ale chyba dam radę. Nie wyglądają na zbyt skąplikowane.

 

Tak to wygląda po przycięciu spodu (położone na sucho).

Teraz to przykleić, czy pierwsze dorobić zawiasy i przykleić?

 

p1010220m.jpg

 

p1010221gb.jpg

 

p1010224m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzisz jaki potencjał w tobie drzemie. Z dorobieniem to jak tobie będzie wygodniej. Sprawdź jak klapy maja leżeć, bo może przy odrobinie szczęścia zawiasy w znaczący sposób mogą zasłonić łączenie. Z czego będziesz dorabiał zawias? Może kawałek rozciągniętej ramki by się nadał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek. Póki co może wiele nie widać - powinno być lepiej po nałożeniu podkładu.

Reszta dokładnie jak mówisz - ułamany fragment już zastąpiłem fragmentem rozciągniętej ramki. Zawiasy były trochę nietypowe, ale chyba dam radę. Jest szansa, że dziś się z tym uporam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem pracę z włazem . Może trochę mi jeden nit nie wyszedł (trochę się zdeformował), ale ogólnie nawet mi się podoba efekt końcowy . Dzięki Piotrze, że zmotywowałeś mnie do tej pracy .

Fotki - zapraszam do komentowania:

 

p1010216j.jpg

 

p1010222g.jpg

 

Mam nadzieję, że uratowałem chociaż w minimalnym stopniu ostateczny wygląd modelu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Krzysiek.Szkoda, że nie wszystko wyszło super na tym zdjęciu widać, zdeformowany nit :

 

p1010222f.jpg

 

Szkda,że te zawiasy nie były tradycyjne, może wyszły by lepiej. Zawias trzymał się na takich dwóch podporach bez tradycyjnej przeczki. Ale chyba nie wyszło tak źle skoro się podoba. Wielkie dzięki.

 

Cieszę się,że się podoba - to moje pierwsze poważne podejścia do polistyrenu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.