Skocz do zawartości

Ferrari 288 GTO, 1:24 Fujimi


MartiniOCP

Rekomendowane odpowiedzi

jkaluza - jak Ty szlifujesz bazę metalic to powodzenia ... metalicznych baz nigdy w życiu się nie szlifuje, bo niszczy się cały efekt metalika - szlifuje się tylko warstwy lakieru bezbarwnego.

To tak w kwestii lakierowania.

 

Działaj dalej, bo to piękny klasyk

 

Pozdrawiam

Messer

 

Masz racje Messer zapomniałem dopisać ze faktycznie metalików się nie szlifuję...

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • Odpowiedzi 82
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Hej,

 

Po krótkiej przerwie wracam z (mizernymi) postępami. Oprócz raczej mało ciekawego procesu szpachlowania i podkładowania, zdecydowałem się na otwierane światełka i składam powoli silnik. Motorek oczywiście będzie dopieszczany - póki co, postawiłem sobie za cel komorę silnikową gęsto wyłożyć kablami. Przepraszam za te ciemne zdjęcia, ale eksperymentuję z nową lampką i mini studiem do fotografowania części i ogólnie postępów prac. Zdjęcia są ciemne, ale przynajmniej nie mam problemu z ostrością bez lampy błyskowej, więc może dorzucę jeszcze jedną żarówę i będzie spoko.

 

101_3112.jpg

 

101_3118.jpg

 

101_3116.jpg

 

101_3122.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki. Nie czytałem jeszcze dokładnie historii tego motorka , ale nie zdziwiłbym się jakby f40 napędzała zmodyfikowana wersja silnika z 288. Pojemność praktycznie ta sama (2,8 vs. 2,9), taki sam układ filtrów, sprężarek, itp. Nawet wydech do tłumika końcowego jest taki sam.

 

pzdr.

 

No to tak na pożegnanie weekendu i czasu na modelowanie wrzucam ostatnie zdjęcia silnika. O dziwo,póki co wszystkie rurki pasują nawet nieźle. Poza tym, szukałem lepszego światła, żeby doświetlić detale.

 

101_3176.jpg

 

101_3178.jpg

 

101_3181.jpg

 

101_3187.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MartiniOCP, ja chyba przestane oglądać twoje relacje i galerie bo po prostu to co wyrabiasz wzbudza we mnie niedobre uczucie zazdrości i skłania do stwierdzenia iż jestem daleko w lesie

Silnik - rewelacja, malowanie, szczegóły, przewody no i te złączki rur z opaskami... Świetnie to wygląda

 

Powodzenia przyjacielu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Woah, Krzychu, aż tak ci się to podoba? Bardzo mi miło choć baboli trochę jest.Niemniej, nie będę zaprzeczał, że to chyba najlepiej okablowany motorek jaki udało mi się skleić. Kompletuje alclady, żeby kolejnym dodać więcej realizmu od strony faktury materiału. Jeśli chodzi o opaski to naprawdę nic prostszego - kawałek folii aluminiowej, czy puszka, i cieniutkie paseczki owinięte i złapane na kropelkę. Dodatkowo z cienkiego drucika, przyciętego na malutkie kawałki, robię imitację śrub, które zacieśniają ucisk. Wygląda to znacznie lepiej, robi się szybko i nie masz problemu, np., z postrzępionymi krawędziami.

 

Twoja optymistyczna recenzja strasznie mi narobiła smaku na modelowanie. Szkoda, że akurat w weekend zszedłem na jakiegoś wirusa...

 

Dzięki i pzdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tradycyjnie już świetnie Ci idzie

Może jak wrócisz do zdrowia wpadłbyś w następny weekend na konkurs w Lublinie, fajnie bylo by zobaczyć te wszystkie perełki na żywo, no i ożywiło by to konkurs, bo zwykle dużej frekwencji w cywilach nie ma, myślę że warto sie pojawić, zwłaszcza że z tego co widze nie masz specjalnie daleko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie moim zdrowiem Chyba jutro dam już radę...pójść do roboty. Modele będą musiały poczekać do piątku.

 

Może jak wrócisz do zdrowia wpadłbyś w następny weekend na konkurs w Lublinie, fajnie bylo by zobaczyć te wszystkie perełki na żywo, no i ożywiło by to konkurs, bo zwykle dużej frekwencji w cywilach nie ma, myślę że warto sie pojawić, zwłaszcza że z tego co widze nie masz specjalnie daleko ;)

 

Rzeczywiście daleko nie mam, choć obecnie pracuje w stolicy. Niestety, na następny weekend mam już inne plany, ale zaraz sprawdzę grafik konkursów w Lublinie i jak "dokleję" jeszcze parę samochodów to z największą przyjemnością odwiedzę "stolicę wschodu" . Przez studia mam wielki sentyment do tego miasta.

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny up. Nie ma tego dużo bo historia lubi się powtarzać i tak jak przy 365 i 911 napotkałem na spore problemy z kołami i zawieszeniem tylnym. Było na tyle źle, że miałem ochotę (tak jak przy 911) cisnąć zestawem o ścianę i zabrać się za kolejny projekt. 2 odcinki Dextera później, wróciłem do nierównej walki z ustawianiem kół. Wyszło w miarę choć, jak na złość, w ostatniej chwili oberwała się rozpórka trzymająca prawą stronę nadwozia, więc lekko opada po tej stornie - nic, to, w porównaniu z wcześniejszymi kłopotami to pikuś i jak będę składał model do kupy spokojnie powinienem sobie z tym poradzić. Oczywiście wszystko wymaga mnóstwa zaprawek...

 

102_3207.jpg

 

102_3205.jpg

 

102_3204.jpg

 

102_3202.jpg

 

102_3215.jpg

 

102_3217.jpg

 

102_3219.jpg

 

102_3221.jpg

 

102_3225.jpg

 

102_3226.jpg

 

102_3228.jpg

 

102_3229.jpg

 

102_3231.jpg

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem kiedyś pomysł, żeby zrobić parę maszyn a'la interstate76:), taką mini kolekcje na cześć wspaniałej gry. Może kiedyś do niej powrócę, ale póki co czuję potrzebę uzupełniania swojego garażu klasykami z drugiej połowy XX wieku. Dzięki za komentarze!

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.