Skocz do zawartości

[R] Betoniarka 150 l. skala 1:12 - scratch


Marcin M.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 72
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Z drewnianego patyczka kosmetycznego owiniętego do odpowiedniej grubości papierem powstał mi trzpień napędowy:

P3190052.jpg

P3190054.jpg

 

Musicie uwierzyć na słowo, wprawdzie nie idealnie, ale się obraca:

P3190055.jpg

 

Jednak bęben będzie się kręcił bez wykorzystania zębatki, bo musi ona być dosyć ciasno zamocowana - inaczej opadałaby w za luźnym łożu. Ze względu na sztywność materiałów, uszka podtrzymujące ramię mocowałem na raty:

P3200057.jpg

 

Po tej stronie pzryklejone na stałe:

P3200058.jpg

P3200061.jpg

 

No i cóż, pozostało wszystko poskładać do kupki. Dorobię jeszcze uchwyt na ścianę skrzyni silnikowej i hol na ramę. Ramię i bęben będą zdjęte do malowania. Silnik z obudową także będzie przyklejony po malowaniu.

Postanowiłem całość pomalować w kolorze rudej farby podkładowej, poprzecierać i poobijać co nieco, brudzenie lekkie także mam w planach.

 

A tak się prezentuje betoniarka teraz:

P3240070.jpg

P3240065.jpg

P3240064.jpg

P3240069.jpg

P3240068.jpg

 

Koniec części technicznej . Dziękuję Kolegom za uwagę i za jakiś czas zaproszę do galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę sobie, a tu w kategorii "różne" Marcin M i myślę sobie - aktualizacja tematu o betoniarce. A tu niespodzianka - prawie koniec. Co do galerii to się nie zgadzam. Chce jeszcze poety po malowaniu, washu i ewentualnym obijaniu/budzenie. Dopiero wtedy galeria.

Betoniarka - super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do galerii to się nie zgadzam. Chce jeszcze poety po malowaniu, washu i ewentualnym obijaniu/budzenie. Dopiero wtedy galeria.

No i tak będzie. To będzie tzw. część artystyczna. Na razie wypłukałem całość w wodzie z mydlinami i się suszy przed warstwą podkładu.

 

Mam nadzieję, że zechcesz ją ładnie sponiewierać betonem

Ładnie ale nie za bardzo, nie lubię za bardzo zaniedbanych narzędzi.

 

Miło, że się podoba moja Barbarella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacząlem*) malowanie. Wykorzystalem kilka slonecznych dni, bo pracuję na balkonie.

Trzy warstwy bazy: najpierw revell 36 + humbrol 113

P3290076.jpg

 

Druga warstwa dodatkowo rozjaśniona revell 330:

P3300079.jpg

 

I trzecia wypelniająca wszelkie niedoróbki, kolory te same co poprzednio w innych trochę proporcjach - tak wygląda w świetle dziennym na zdjęciu, w realu jeszcze inaczej:

P3310081.jpg

 

Dziś jeszcze skończę klaść bazę na wszystkie pozostale części - wlącznik, opony itp.

 

Pozdrawiam.

*) brak alt + L, nie wiem czemu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie!

 

Wszystkie części w docelowych kolorach, położyłem czarny mat humbrola 33, jakąś mieszankę szarości na silnik, wtyczka humbrol 11 - zdjęcia trochę ciemne, bo bez doświetlania zrobiłem:

P4020092.jpg

P4020091.jpg

P4020090.jpg

 

Najwięcej czasu zeszło na malowaniu wieńca:

P4020088.jpg

 

Teraz sidolux na wszystko ze dwa razy psiknę i brudzenie, obijanie i takie tam...

 

Dzięki za kibicowanie, aż zawstydzony jestem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Betoniarka po washu! Użyłem umbry naturalnej Van Dyck nr 76 i terpentyny balsamicznej, gdzieniegdzie rozjaśniając białym i rdzawym. Wnętrze gruszki to radosna twórczość różnych szarych Humbroli. Podstawka - forma z dekielka po lodach wypełniona rotbandem i posypana piaskiem dla szynszyli - otrzymana od templessa (dzięki Robert za wszystkie rady i czujne oko ). Jak na pierwszy raz jestem z siebie zadowolony, a następną okazją do ćwiczeń z washem będzie taczka, bo zamierzam rozszerzyć projekt.

 

Dość marudzenia, oto fotki:

P4060107.jpg

P4060108.jpg

P4060109.jpg

P4060116.jpg

P4060121.jpg

P4060119.jpg

P4060114.jpg

P4060111.jpg

 

Uprzedzając wątpliwości - te mazaje na gruszce wyszły takie jak chciałem, dzień wcześniej studiowałem pobrudzoną, zardzewiałą, wielokrotnie poobijaną i odmalowywaną ścianę w kontenerze narzędziowym w miejscu gdzie pracuję.

 

To teraz tylko trochę rdzy, obić i zaprawy...

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż, wygląda na to, że skończyłem .

 

Porobiłem obicia, brązowe do rdzy i stalowoszare do metalu, za pomocą tamponu z gąbeczki zmywakowej (na drugim zdjęciu efekt na kole obrotu):

P4090124.jpg

P4110135.jpg

 

I przystąpiłem do clou programu - tyranie betonem! Jeśli chodzi o materiał, użyłem tego, czego w robocie mam pełno, suchego pyłu cementowego:

P4090123.jpg

 

Najpierw próbowałem kleić na wikol, ale przypadkowo stwierdziłem, że całkiem fajne wapienne plamy wyszły, więc tak zostawiłem:

P4110140.jpg

 

Resztę brudu osadziłem na terpentynę, odrobinę Miga na to gdzieniegdzie napyliłem pędzlem i całość zafiksowałem:

P4110136.jpg

P4110134.jpg

 

Dodatkowo suchy pędzel na wieniec, szary wash na opony i to tyle. Pozostało psiknąć całość matem (Pactry) i zamówić akwarium malutkie u szklarza, będzie na sobotę.

 

Myślę, że "studyjną" galerię (bo plenerową też planuję) zdążę wkleić jeszcze przed Festiwalem, na który wszystkich Forumowiczów z Polski serdecznie zapraszam. Dziękuję wszystkim Kolegom za kibicowanie.

 

Pozdrawiam, Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.