Skocz do zawartości

Jaka to skala


hary

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj troszke zgłupiałem

Modele w skali 1:35 są większe od 1:75 to było dla mnie do dzisiaj oczywiste

Ale dzięki uprzejmości Przemka R dostałem modelik apacha w skali 1:48

Wypraski apacha koło pumy 1:35 prezentują sie następująco

2722d1407be8cfa8m.jpg

Więc pytam sie was co jest grane z tymi skalami ?? a może puma była taka mała albo apach jest taki spory w rzyczywistości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż:

Apache ma długość całkowitą 17,7 m, co po podzieleniu na 48 daje c.a. 36cm.

Puma z kolei ma coś około 5,5-6m, co po podzieleniu na 35 daje c.a. 15 cm:)

Pojazdy latające są wbrew pozorom relatywnie duże, np. nawet mój FW190 w 48 jest większy każdym wymiarem od Panzera IV w 35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hary - nie jest to czasem modelik Monogramu ? - Zadziwiająco podobne wypraski. Jeśli tak to rozmiary są prawidłowe dla skali 1/48.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelik to Ravel

Niewiem czemu tak jakoś dziwnie wydaje mi sie ten apach przerośnięty ....................

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw apacha obok leoparda który jest w tej samej skali to zobaczysz prawdziwą różnice w wielkosci. Sam tez sie na początku zdziwiłem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie Revel = Monogram i to dokładnie te same wypraski.

Tak wygląda ten model po sklejeniu które można porównać do obróbki skrawaniem :

th_AH64.jpg

Trzeba się zdrowo napocić żeby wyszedł z tego ciekawy model.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majku w sklepie stoją moje Mi-28, Apache oraz Leo-1 wszystkie w 1\72. Smigłowce są niemal 3 razy większe od czołgu. Wolną chwilą sprawdż.
Czytaj moze uwaznie, a nie obrazki ogladaj, co? Pytalem sie, skad wziac HMMWV w 1:48. Nie bardzo wiem, co to ma wspolnego z Twoimi modelami w sklepie...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj widziałem czołgi współczesne jakieś francuskie w skali 1:48 .... ( w sklepie )

Tylko szczerze mówiąc to były jakieś chińskie wynalazki więc sie bałem że mi wyjdzie z tego więcej szpachli niż plastiku , pozatym postanowiłem se cel że tylko 1:35

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja wczoraj widziałem czołgi współczesne jakieś francuskie w skali 1:48.... ( w sklepie )

Tylko szczerze mówiąc to były jakieś chińskie wynalazki

Jezeli chodzi o chinskie wynalazki, to HobbyBoss robi modele pojazdow w 48. Narazie maja coprawda tylko Shermana i T-34, ale powiem szczerze, ze jakosc tych modeli powalila mnie na kolana. Tzn widzialem tylko T-34, ale jezeli Sherman jest wykonany na takim samym poziomie, to rewelacja. Z reszta, gdzies tu chyba mamy relacje z budowy T-34 z HobbyBossa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KP i Eduard to dwie firmy z Czech.

Tak samo jest z Chinczykami

Nie bardzo rumiem, co chciales powiedziec...

 

Tylko tyle, ze sa rozni producenci i rozna jakosc. HobbyBoss to chyba niezla firma skoro tak Cie zachwycil jej T-34. Z innymi moze byc inaczej.

Kiedys kleilem takiego Leoparda z motorkiem, wlasnie z Chin i... nie chce mi sie o tym pisac.

HobbyBossa znam tylko z fotek w Internecie na ktorych niewiele widac, ale wypraski wygladaly dosyc zachecajaco. Nie mowiac juz o zapowiedziach na ten rok (w lotnictwie).

Przepraszam jesli nie trafiam jeszcze w sedno sprawy na tym forum, moze niepotrzebnie sie wtracam. Jestem jeszcze zielony. Moze moj kolejny post bedzie bardziej jasny. Poza tym teraz dopiero widze jak daleko odbiegamy od glownego tematu "jaka to skala". Sorry, hary

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.