Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 251/9 Ausf. D AFV Club 1/35


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powiem, szczerze, że nie wiedziałem o tej Aberowskiej skrzynce ale mając ta od kolegi jest trochę inna.

 

Edsek gotów do malunku.

Dodatki siedzą już we wnętrzu. Dojdzie jeszcze ich parę.

dsc09330w.jpg

dsc09326o.jpg

dsc09327s.jpg

dsc09328p.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Naprawiłem psikawkę więc postanowiłem jeszcze raz zamalować na czarno i nałożyć bazę z cieniowaniem. jednak zrobię mu zimowe kamo które będzie nałożone na dwu-barwnym kamuflażu.

 

dsc09471y.jpg

dsc09470x.jpg

dsc09472o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Faktycznie dużo lepiej niż na tych pierwszych zdjęciach.

Też mam pytanie odnośnie składalności. Czy trzeba dużo piłować , by dobrze spasować górną i dolną część modelu, czy AFV postarał się i to wykonał dobrze? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim bierzcie AFV a nie Dragona!

Dragon jest drogi i nie ma takiego detalu na ten nowy edsek z AFV. ogólnie jesli o edseki chodzi to tylko AFV.

Składalność jest bardzo fajna, góra pasuje z dołem tylko trzeba ja trochę przycisnąć. Gąski wbrew pozorom mają piękny detal, co prawda jeszcze nie wiem jak będą reagować z klejami ale myślę, że dobry CA załatwi sprawę. Jest ciut piłowania i szlifowania ale w jakim modelu tego nie ma? Do tego modelu firma jeszcze dodaje trochę broni przez co wnętrze nie wieje pustką. Polecam ten model. kosztuje chyba 124zl, ja go jeszcze ustrzeliłem na Allegro za 100 wraz z wysyłka i jestem mega zadowolony!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No bo zastanawiam się na tym Dragonem i AFV. Dragon ma fajne dodatki i wiem , że nie będzie ( chyba ) problemu ze składalnością, a tutaj wiem od Ciebie, że AFV jest też dobry. Który wybrać ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wojtku to, że Dragon to nie znaczy, że będzie się sam lepił. Oglądając niektóre warsztaty edseków z Dragona, AFV ma lepszy detal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wahałem się, ale jednak wybiorę esdeka AFV, bo jest tańszy i jak mówisz lepszy.

Jedziesz dalej z malowaniem, bo nie mogę się doczekać kolorków. Ja bym jeszcze przemyślał tą sprawę z zimowym kamo. Może jakieś trzy-kolorowe z Arden lub coś w tym stylu ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za AFV przemawiają również prawidłowe wymiary transportera w porównaniu z Dragonem. Dla jednych wada dla drugich zaleta to specyfika plastiku z jakiego został wykonany produkt AFV. Generalnie zestaw Dragona warto zakupić tylko dla dodatków

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wahałem się, ale jednak wybiorę esdeka AFV, bo jest tańszy i jak mówisz lepszy.

Jedziesz dalej z malowaniem, bo nie mogę się doczekać kolorków. Ja bym jeszcze przemyślał tą sprawę z zimowym kamo. Może jakieś trzy-kolorowe z Arden lub coś w tym stylu ? ? ?

 

No to fajno.

Model nie będzie biały tylko dwu-barwny (zieleń, żółć). Biały by go oszpecił...

Na razie wnętrze na wykończeniówce. Jeszcze błysk, wash, jakieś malowanie dupereli i inne dodatki.

 

dsc09484h.jpg

dsc09482c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad, myslisz ze gasnice we wnetrzu tego sdka tez byly w bazowym kolorze pojazdu a nie po prostu czerwone? N zewnatrz jeszcze rozumien ale wewnatrz nie jestem pewien. Ja bym to sprawdzil ...moze sie myle

 

Reszta zaczyna naprawde dobrze wygladac...

 

Acha na podlodze napewno bylo troche kurzu z samych buciorow piechoty

 

Pozdrawiam

 

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Piękne wnętrze. Najbardziej podobają mi się te drewniane ławki i obicia. Reszta również zacna.

Jeśli chodzi o gaśnice, to ja nie widziałem, żeby były czerwone, choć mogę się mylić.

Ja bym przetarł tylko tą skrzynkę jakimś jaśniejszym kolorem drewna, tak by wyglądała na bardziej zużytą.

Jakim kolorem malowałeś wnętrze ? ? ? Tym co na zewnątrz ? ? ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Po kolei:

 

Konrad, myslisz ze gasnice we wnetrzu tego sdka tez byly w bazowym kolorze pojazdu a nie po prostu czerwone? N zewnatrz jeszcze rozumien ale wewnatrz nie jestem pewien. Ja bym to sprawdzil ...moze sie myle

 

Reszta zaczyna naprawde dobrze wygladac...

 

Acha na podlodze napewno bylo troche kurzu z samych buciorow piechoty

 

Pozdrawiam

 

Mateusz

 

Nie wiem jakie powinny być ale czerwone by mi to trochę popsuły kolorystycznie więc zostaną takie.

Błotko oczywiście będzie.

 

 

Środek przepiękny.

 

 

Witam

Piękne wnętrze. Najbardziej podobają mi się te drewniane ławki i obicia. Reszta również zacna.

Jeśli chodzi o gaśnice, to ja nie widziałem, żeby były czerwone, choć mogę się mylić.

Ja bym przetarł tylko tą skrzynkę jakimś jaśniejszym kolorem drewna, tak by wyglądała na bardziej zużytą.

Jakim kolorem malowałeś wnętrze ? ? ? Tym co na zewnątrz ? ? ?

Skrzynia akurat taka mi najbardziej pasuje.

Kolor to farbka Pactry A102 i tak, malowałem nią cały pojazd.

 

Malunku ciąg dalszy... ten niebieskawy brystol to świetna sprawa!!!!

Poszedł wash i brud. Jeszcze małe pod malunki, górne burty i będzie można zamykać.

 

dsc09487v.jpg

dsc09486x.jpg

dsc09490q.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.