Skocz do zawartości

Sd. Kfz. 251/9 Ausf. D AFV Club 1/35


Konrad C

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

nie no ze skrzynką to pojechał kolega

 

Powinien to sprzedawać

 

 

Konrad jedna mała uwaga. Ten karabin koło skrzyni z prawej strony nie powinien mieć koloru jakby bardziej brązowego? Jak malowałeś skrzynię i rączki granatów - są kapitalne?

 

Rączki, skrzynkę, deski malowałem kilkoma odcieniami brązu, farb olejnych.

No jasne, że będę tam dawał fakturę drewna, tylko dopiero co dziś go znalazłem i dałem podkład pod fakturę bo przez ten brak farby mi się zawieruszył tan samo jak ta beczka na płyn chłodniczy.

 

 

Konrad po prostu jesteś genialny

 

Wątłe to jest ale niech Ci będzie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Oby mój esdek był w chociaż połowie tak dobry jak twój to będzie dobrze. Super wyszło wnętrze. Choć trochę dziwna mi się wydaje ta radiostacja, jakby za ciemna. Poza tym Super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Może się doczepiam, ale moim zdaniem troszkę jest ta radiostacja za ciemna. Ona oryginalnie była w kolorze wnętrza, a nie z przodu czarna/ciemna, ale to jest tylko moja sugestia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z radiostacją chodziło mi o wyostrzenie.

Generalnie wnętrze już na wykończeniu.

Wczoraj dodałem parę gratów. Dojdzie jeszcze tylko gdzieniegdzie słoma.

 

dsc09496u.jpg

dsc09502n.jpg

dsc09495.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Konrad świetna robota teraz tylko uważaj by nie pobrudzić tego cuda klejem przy łączeniu polówek ,,trumny,,. Jedyne co mnie gryzie to grubość plastiku z którego są zrobione osłony działa nie pasuje to jakoś to tak fajnej pracy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegę, może się czepiam do twojego modelu bo jest ok ale powinieneś dołożyć co najmniej jedną gąskę bo gąsienice masz za mocno naciągnięte dla przykładu takie zdjęcie

http://www.forumwojenne.fora.pl/czolgi-polciezarowki-samoloty,41/sd-kfz-251-ausf-a,203.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam kolegę, może się czepiam do twojego modelu bo jest ok ale powinieneś dołożyć co najmniej jedną gąskę bo gąsienice masz za mocno naciągnięte dla przykładu takie zdjęcie

http://www.forumwojenne.fora.pl/czolgi- ... a,203.html

 

Gąski na razie na sucho - to gumisie więc podkleję je po malunku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Ja tu obecny w swej osobisto-osobistej osobistości i osoby mojej, otwieram burze mózgów!

 

 

Celem rozmyślań będzie to:

dsc09589s.jpg

dsc09586i.jpg

Jak widać, widać o co chodzi.

Co proponujecie?

Szpachlowanie to dość ryzykowne na tym etapie no i szpachli się chyba trzymać i tak nie będzie.

Zasłona tej szczeliny też odpada.

 

Problem staje się jeszcze większy gdy obejrzy się fotki oryginału.

 

sdkfz251-9-1335.jpg

 

Lub modelu.

 

SdKfz251D-l.jpg

 

Kompletnie nie mam na to pomysłu więc proszę o pomoc!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może milliput poratuje? Załatać dziury i od razu wygładzić naślinionym paluchem. Przy odrobinie cierpliwości podczas slinogładzenia wystarczy później tylko odrobinę przeszlifować. Tak mi się wydaje, w 72 sposób ten daje radę. W 35 nie wiem ale może spróbować warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to jest w ogóle milliput? Szpachla czy plastelina?

 

Masa dwuskładnikowa. Ostatnio bardzo mi podpasowała do zatykania dziur (zamiast szpachli).

Tak jak napisałem wyżej po wepchnięciu w dziurę praktycznie można wygładzić paluchem tak, że potrzebny jest tylko minimalny szlif. Ale fakt, w mojej skali dziury są z reguły znacznie mniejsze (dawno nie działałem z ACE )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie to można kupić?

 

pankot13 - dobry pomysł tylko jak by zamienić płytkę na grubszą linkę powstałą z rozgrzania ramki po częściach?

Zrobił bym ja z jakieś dobrego plastiku, żeby sie dobrze obrabiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Pomysł z płytką polistyrenu jest chyba najlepszy. Z samej szpachli, nie złapiesz płaszczyzn. Płytkę jakoś podszpachlujesz i będzie wyglądało. Linka z ramki? jakoś mi się nie widzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.