Skocz do zawartości

YUKIKAZE (Kagero class destroyer) Tamiya 1:350


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

Potrójne działka 25 mm w wersji Lionroara + lufki z Aberu. Pierwszy ćwiczebny, konieczna jest jeszcze nieznaczna korekta osi lufek. Generalnie składają się prościej niż zestawy Veterana.

IMG_2160.jpg

IMG_2161.jpg

IMG_2163.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Bryła złożona, pomalowana, lakier błysk, kalki położone. Teraz "brudzenie", doklejenie dupereli i na makietkę

Niestety nie udało mi się zrobić zdjęć mostka, bo nawet kompas wyfasowałem. Nie wiem czy coś będzie widać jak wstawię szybki i daszek Zdjęcia poglądowe, żeby pokazać postęp prac.

 

Linia wodna widoczna będzie jedynie przy samym dziobie, więc nie będę kombinował z beznadziejnym podziałem na część podwodną i malowaną na szaro.

 

Ma ktoś pojęcie, kiedy następowała zmiana mundurów zimowych na letnie i odwrotnie w IJN? Bo zimowe zdaje się były czarne, a letnie białe. Z drugiej strony robocze ubrania załogi chyba były zawsze białe.

 

IMG_2167.jpg

IMG_2168.jpg

IMG_2169.jpg

IMG_2170.jpg

IMG_2171.jpg

IMG_2172.jpg

IMG_2173.jpg

IMG_2176.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak myślisz zestaw Lion Roara nadaję się do modelu Hasegawy?

Zdecydowanie polecałbym zestaw Liona, tyle tylko, że to zestaw nieco inny niż ten do Tamki. Informacja do jakiego zestawu.

 

Ja przebrnąłem przez główne prace stoczniowe. teraz tylko trochę drobiazgów- szalupy, bębny) i retusz. Następnie zabieram się za dioramę z Yukikaze. Póki co trochę zdjęć.

 

IMG_2381.jpg

 

IMG_2369.jpg

 

IMG_2368.jpg

 

IMG_2370.jpg

 

IMG_2380.jpg

 

IMG_2382.jpg

 

IMG_2385.jpg

 

IMG_2384.jpg

 

IMG_2389.jpg

 

IMG_2393.jpg

 

IMG_2401.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne figurki Dodają życia na okręcie. Szczególnie te w innych ustawieniach niż "na baczność"

Były w zestawie ? Czy coś kleciłeś na własną rękę ?

 

Pozdrowionka

ZzB

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne figurki Dodają życia na okręcie. Szczególnie te w innych ustawieniach niż "na baczność"

Były w zestawie ? Czy coś kleciłeś na własną rękę ?

 

Pozdrowionka

ZzB

 

 

Figsy z zestawów Fujimi. Zrobili takie dwa zestawy po 213 i 350 figurynek w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yukikaze został zwodowany. Jak wszystko ładnie przyschnie przyjdzie czas na specyfiki Vallejo i zobaczymy czy uda się w miarę realistyczną wodę zrobić.

Nieopodal burty jest dziura w wodzie - tam będzie wpadać do mórz i oceanów długa lanca z Yukiego.

Oczywiście woda "dookoła" i za okrętem też zostanie dorobiona. Póki co przykleiłem jedynie z folii stelaż pod odkosy dziobowe.

 

IMG_2563.jpg

 

IMG_2554.jpg

 

IMG_2561.jpg

 

IMG_2555.jpg

 

IMG_2559.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O JA PIERD... ...

 

oj tam, oj tam wcale nie jestem pewien, że uda mi się sensowną wodę zrobić

 

IMG_2561-1.jpg

 

w tą przerębel ma wpadać torpedo. Ma ktoś jakieś zdjęcia jak to wygląda? Pod jakim kątem z grubsza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WTUS_WWII_Dunlap_pic.jpg

 

Może to pomoże. Co prawda hamerykańska, ale torpedy zdaje się wpadały podobnie ;).

 

A diorama - się można. Ale w końcu diorama morska z akcją jak się patrzy.

 

Znalazłem coś jeszcze:

 

torpedo-launch-destroyer.jpg

 

BuOrd-p92.jpg

 

Czyli Twoja dziura w wodzie będzie ok. Troszeczkę za daleko, ale dla mnie ok. Jak widać, torpedy raz wpadały na płasko dużym chlup a raz po prostu siup jak kamień w wodę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to popaćkałem vallejowym waterem. Nie ma co zwracać uwagi na biały kolor, po wyschnięciu będzie całkowicie przejrzysty.

Odkosy powoli się kształtują:

IMG_2572.jpg

 

Torpeda robi plumm:

IMG_2571.jpg

 

IMG_2570.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - też poproszę opis całego warsztatu nad wodą!

 

Proszem bardzo, choć sam nie wiem co z tego wyjdzie. Ponieważ chciałem żeby na dioramce umieścić torpedy płynące pod wodą kombinowałem z materiałem, który umożliwia bezproblemowe umieszczenie torped tuż "pod powierzchnią". Na portalu aukcyjnym zaopatrzyłem się w folię imitującą wodę do makiet kolejowych.

Niebieski podkład upaćkałem farbami olejnymi mocno rozcieńczonymi, starając się żeby nie był śladów pociągnięć pędzla. Farba utrwalona błyszczącym werniksem. -UWAGA - podkład pod oleje powinno się zagruntować. Ja tego nie zrobiłem i warstwa farb olejnych jest delikatna. Druga sprawa oleje powinny schnąć kilka tygodni, tak by przed werniksem całkowicie odparowały. W moim przypadku próba zalania olejów specyfikiem still water vallejo spowodowało odłażenie farby. - KONIEC DYGRESJI - Na to falista folia. Na to water effect z Vallejo by zróżnicować strukturę fal, kilwater, odkosy, itp. (STAN OBECNY) Na to położę transparentny filtr z water effect pacific. Dzięki temu powinienem osiągnąć złudzenie głębi a równocześnie zmiękczyć różnice odcieni niebieskiego podkładu. Na koniec foam and snow z vallejo i trochę still water. Powinno być ok (teoretycznie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.