Skocz do zawartości

YUKIKAZE (Kagero class destroyer) Tamiya 1:350


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

Fajnie Ci idzie

Polecam przytwierdzenie modelu do jakiejkolwiek podstawki (choćby tymczasowej). Ułatwi to Tobie manewrowanie modelem a i prawdopodobieństwo uszkodzenia czegoś się zmniejszy, bo będziesz dotykał praktycznie tylko podstawki

Tak i ja radzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

piękne długie lance. Będziesz je wklejał częściowo wystrzelone?

Obawiam się, że sam moment wystrzeliwania torped jest chyba zbyt dynamiczny, by wyszedł dobrze w statycznej dioramce. Torpedy na diormace mają zmierzać do celu ale być jednak widoczne pod wodą.

 

Polecam przytwierdzenie modelu do jakiejkolwiek podstawki (choćby tymczasowej). Ułatwi to Tobie manewrowanie modelem a i prawdopodobieństwo uszkodzenia czegoś się zmniejszy, bo będziesz dotykał praktycznie tylko podstawki

hehehe, do podstawki to modelik jest przytwierdzony, problem w tym, że operując "na pokładzie" moja niezgrabność wywołuje dodatkowe szkody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ale piękny ten niszczyciel. Jak tak patrze to aż mam chęć w coś takiego uderzyć a nie z tym swoim kolosem walczyć bo bądź co bądź mały to on nie jest. Na pewno jak go skończysz będzie się świetnie prezentował. Czekam na więcej.

Szczęśliwego nowego roku

Michał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
A może tak jedna w połowie wychodząca z wyrzutni?

 

Pożyjemy, zobaczymy :-) póki co ledwo przeżyłem anginę. Tydzień w domu i nawet modeliku nie byłem w stanie tknąć

Aktualnie walczę z wyrzutniami i wieżami artyleryjskimi. Te powlekane czymś (??) jasne blaszki Lionroara doprowadzają mnie do szału - strasznie sprężyste, wysmykują się złośliwie i nie dają się lutować.

 

Oskórowanie wyrzutni torped i zastąpienie plastikowych wypustek blaszkami szarpie też nieco nerwów.

IMG_2094.jpg

IMG_2096.jpg

IMG_2097.jpg

IMG_2101.jpg

IMG_2104.jpg

 

Te paskudnie pokrzywione szczebelki drabinowe w real size wyglądają ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmordowałem wieżyczki artylerii i wyrzutnie torped. Teraz głównie malowanko. Przy okazji zadbałem o BHP

IMG_2113.jpg

 

oraz komfort pracy. No muszę przyznać że nowy aerograf wymiata:

IMG_2108.jpg

Aerograf Harder&Steenbeck Infinity CR plus, dyszka 0,2

 

Żeby go popróbować wymalowałem część podwodną, choć widać jej będzie tylko maluśki kawałeczek:

IMG_2115.jpg

IMG_2119.jpg

IMG_2124.jpg

 

Na horyzoncie majaczą załoganci z Fujimi. Macie jakieś pomysły jak malować tych kumotrów tak, by efekt był w miarę naturalny mimo ich haniebnych rozmiarów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękny model:) zaczynam robić taki sam, wyleżał się już ponad rok w szafie :/ z dużą ciekawością będę podpatrywał do samego końca

Jestem początkujący więc będę miał parę pytań ??

Mam zamiar zakupić blaszki, możesz mi podpowiedzieć gdzie je można kupić przez neta i jakę??

z góry dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar zakupić blaszki, możesz mi podpowiedzieć gdzie je można kupić przez neta i jakę??

Z niecierpliwością czekam na warsztat. Co do blaszek do Yukiego to wybór jest calkiem spory: Eduard, Lionroar, GGM i pewnie jeszcze kilka innych. Najbogatszy jest zestaw Liona, co nie znaczy, że doskonały. Ja korzystam ze sklepów bnamodel (Australia), plastic-hobby (Czechy), lucky model (Hong Kong), hlj (Japonia), WEM (UK) - wszystkie sklpey są pewne i oferują płatność via Pay Pal. Najwygodniejszy dla kupującego jest bnamodel.

Polecam też ebay - ja swój zestaw Liona znalazłem właśnie na ebayu.

 

Widzę premia była

Model bardzo ładnie się prezentuje... oby tak dalej

 

No aero ma swoją cene ale różnica jest ogramona z plujką, którą wykorzystywałem dotychczas. A absolutny komfort zapachowy nie do przecenienia.

Model powinien zacząć jakoś wyglądać w przyszłym tygodniu

 

Elegancki,nawet szczegółowy jak na 350-tke hahaha

nie wiem czy się wstydzić czy cieszyć zobaczymy jak będzie po pomalowaniu i złożeniu drobnicy do tzw. kupy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety post pod postem ale niemal ostatnie prace stoczniowe przed malowaniem zakończone.

 

Mimo, że bardzo podobają mi się zestawy Veteran Model (z wyjątkiem ceny) to najsłabiej składają się pojedyńcze działka 25 mm. Lufki żywiczne się gną, duperele blaszane ciężko prawidłowo i czysto wkleić. Spróbowałem złożyć takie działko z zestawu Lionroara dokładając jedynie lufkę z Aberu. Efekt zadawalający choć oczywiście trzeba będzie nieco głębiej osadzać lufkę.

IMG_2129.jpg

IMG_2130.jpg

 

Dalocelownik otwarty:

IMG_2133.jpg

 

Wózek na torpedy i otwarte skrzynki amunicyjne - przy Kongo się na nie nie zdecydowałem:

IMG_2134.jpg

 

Daszek mostku dorobiony z evergreenu z kompletem biżuterii:

IMG_2136.jpg

IMG_2137.jpg

 

Pora na surfa, niestety do tej pory właściwie używałem podkładu z puszki i mam obawy, że zapcham aero. retardera też dodawać do rozcieńczonego surfa? HELP!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Janku

 

Surfa spokojnie dobieraj przy takich proporcjach jak podał kolega powyżej, z drobna sugestią . Jeśli jest nówka nie śmigana to bliżej mu do 1-2/2,5, deczko starsze rozcieńczam 1-3. Kiedys rozcieńczałem go ze zwykłym Wamodem i przyzwoicie sie sprawował, przesiadłem sie jednak na levelling thinnera - jest troche lepszy. Poza tym ostatnio gunze wypuściło nowy specyfik Mr Primer Surfacer 1000 np tutaj- połączenie zwykłego surfa i metal primera - na takie wynalazki jak Twoje pewnie w sam raz ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Janku

No w końcu pamiętajcie o mnie przy kolejnym spotkanku.

 

sotter -to jak dobrze zrozumiałem to korzystałeś z takiego zestawu:

http://www.mojehobby.pl/Eduard-Yukikaze ... 52616.html

 

Nie, nie, nie. Ja korzystam z zestawu Lionroara. Okrętowe blaszki Eduarda wydają mi się zbyt masywne do delikatniejszych struktur, ale na własne oczy tego zestawu Eduarda w realu nie widziałem więc może jest ok. Lion jest z pewnością nieco bogatszy, poza tym Ed. to zestaw dedykowany do modelu Hasegawy. Jesli masz wypust Tamki nie wahaj się i bierz Liona - tylko uważaj bo są 2 zestawy z Liona jeden do hase a drugi do Tamki.

 

Ja jestem w połowie klecenia 16 pojedyńczych działek 25 mm.

IMG_2142.jpg

IMG_2140.jpg

 

Swoją drogą zastanawiam się, na kwestią mocowania do pokładu. Demontowalne działka mocowane były na kwadratowych podstawach przytwierdzanych śrubami. Działak stałem miały małe, okrągłe cokoliki. Pytanie za 100 pkt, które z działek na Yukikaze były mocowane na stałe? Liczba odpowiednich podstaw w zestawie Liona sugeruje takie zróżnicowanie.

Pozostaje jeszcze kwestia czy kombinować z odwzorowaniem śrub w modelu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w końcu pamiętajcie o mnie przy kolejnym spotkanku.

baa mowa ;-), tylko kiedy to będzie ..... A relacje śledzę od samego początku, nie udzielam się bo temat całkiem mi obcy.

 

Świetne robota z działkami, przy okazji widzę ze masz taką samą zapałkę jak i ja

wielkazapaka1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sotter znalazłem te blachy czy tym razem pokazuje dobre ??

 

http://www.importhobby.com/sku98591_lio ... agero_for_

 

Blachy jak najbardziej dobre, ale sklep zdaje się trefny. Poczytaj o nim na forach bo wydaje mi się, że to jakaś podpucha.

 

wietne robota z działkami, przy okazji widzę ze masz taką samą zapałkę jak i ja

Widzę że się szybko starzejesz

 

A u mnie prace stoczniowe powolutku do przodu. Walczyłem z nowym aero, pogiąłem iglice na drugie dzień po zakupie, takie tam

Pomysł z maskowaniem cieniutkich pasów mocujących linoleum to nie był najlepszy

IMG_2148.jpg

IMG_2152.jpg

 

Na rufie oderwały się spod taśmy dwa wielki placki na blaszanej wstawce pokładu. Musiałem domalować pędzelkiem:

IMG_2153.jpg

IMG_2151.jpg

 

Część podwodna praktycznie nie będzie widoczna:

IMG_2154.jpg

IMG_2149.jpg

IMG_2157.jpg

Konieczne są retusze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.