Skocz do zawartości

YUKIKAZE (Kagero class destroyer) Tamiya 1:350


sotter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 117
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Powolutku do końca. Akurat teraz czas wypada poświęcić pracy zawodowej, ale coś am się w stoczni dzieje

 

Ostatni etap to nanoszenie specyfiku foam and snow. Zdjęcia in progress. Poza tym muszę jeszcze machnąć banderę.

 

IMG_2727.jpg

 

IMG_2737.jpg

 

IMG_2729.jpg

 

IMG_2743.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć!

 

To ja troszkę "miałknę" ponieważ mam kilka uwag do dioramy, którą wykonałeś.

Mam na myśli odskosy wody przy okręcie i torpedach;

- wg mnie są w pierwszym wypadku niewłaściwe / niewystarczające. Wygląda to tak, jakby jednostk płynęła z niewielką prędkością co przy ataku torpedowym się nie zdarzało ( chyba, że dobija jakiś okręt/statek - ale wtedy jedna torpeda ). Odskosy powinny OSTRO zaczynać się na dziobie opływając kadłub po czym należało je mocno spienić za rufą

- sama rufa przy dużej prędkości jest głębiej zanurzona w wodzie a dziób wyraźnie z niej wysunięty

- teraz odskosy sugerują "spacerowe 7-10 wezłów"

- torpedy po wystrzeleniu wodują głęboko pod powierzchnią wody - przynajmniej na wstępnym odcinku swojego biegu. U ciebie idą płytko od samego potrzątku, w dodatku z odskosem wody..

To wszystko moim zdaniem wygląda nienaturalnie.

Proszę nie obraź się ale warto to poprawić by nadać dynamiczny charakter dioramie, o którym myślałeś jak sądzę.

Poniżej zamieszczam dwie fotki innych niszczycieli ( Lively oraz Le Hardi ) w szarży:

 

lively.th.jpglehardi003.th.jpg

 

A także japońskiego Kagero ( chyba już go linkowałem ) z prób prędkości:

 

arashid.th.jpg

 

Pozdrawiam,

Maciej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś pięknego,mam pytanie czy ten model jest na sprzedaż ?

 

Dzięki za uznanie. Podesłałem Ci PW.

 

Maciej

Uwagi jak najbardziej wskazane. Odkosy dziobowe, rufa- tym się nie przejmuję, bo z założenia nie planowałem, że Yuki ma sunąć z maksymalną prędkością.

Torpedy świadomie są płytko bo inaczej nic nie byłoby widać. Natomiast ich odkosy postaram się poprawić tak żeby "piana" nie waliła po oczach.

Zresztą w rzeczywistości torpedy powinny być raczej w innym miejscu ale "realizm" ulec musiał kompozycji

 

Dioramka ma raczej wywoływać wrażenie dynamicznej sceny. Tak czy inaczej dzięki za uwagi - następna dioramka w planie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sotter jeszcze trochę Cię pomęczę moimi pytaniami

 

Właśnie doszedł do mnie zestaw blaszek LionRoar prosto z chin i tak się zastanawiam nad częścią C13( jest to tylnia część pokładu) czy mam ją zastąpić blaszką czy może na nią nakleić ?? Zastanawia mnie też jak dałeś sobie radę z relingami, trzeba je tylko przykleić czy jakoś inaczej zamontować??

ps. a może znasz jakąś stronę z samouczkiem do montowania blaszek, muszę trochę się oczytać

dzieki i pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

------>kujas, pytaj smiało, jeśli tylko będę w stanie to doradzę

 

C13 rufa? trzeba zeszlifować plastikowe wystające elementy zgodnie z instrukcją liona i nakleić blaszkę. Radzę w plastiku porobić sporo dziur, żeby klej spod blaszki mógł się spokojnie wlać, a nie wypłynąć na łączeniach.

Relingi się przykleja cyjanokrylem, wcześniej kształtując je jeśli to konieczne żeby pasowały do krawędzi pokładu.W zestawie poszczególne kawałki relingów pasują do odpowiednich części pokładu.

Jeśli idzie o blaszki to podstawa to: szklana gruba szybka i bardzo ostre nożyki żeby wycinać blaszki, zaginarka - najlepsza ze small shopu, dobra pęseta i silne nerwy.

strony z samouczkiem niestety nie znam.

 

powodzenia w budowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sotter no tak myślałem, że trzeba tą część zeszlifować, ale wolałem się upewnić jeśli chodzi o klej już zamówiony a co do zaginarki muszę sobie bez niej poradzić (mam ograniczony budżet)

Wybiegam już trochę w przyszłość ;) ale też zastanawiam się jakich kolorów farb używałeś, bo chyba nie wszystkich sugerowanych przez producenta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Prace właściwie dobiegają końca. Korciło mnie żeby pokombinować z dymem, skoro ma być dynamicznie. Niestety dymna dioramach z reguły wygląda kiepsko.

Zastanawiam się czy efekt jest zadawalający, niby w rzeczywistości wygląda ok, ale zdjęcia wyciągają niedostatki. Na wszelki wypadek nie przyklejałem dymu, umieszczony prowizorycznie dla celów poglądowych.

Jak to oceniacie?

 

IMG_2889.jpg

 

IMG_2875.jpg

 

Na koniec dwa zdjęcia archiwalne, które udało mi się wyszukać w sieci.

IMG_2901cb-kopia.jpg

 

IMG_2875cb-kopia.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety dym na dioramach z reguły wygląda kiepsko.

W Twoim przypadku reguła się nie sprawdziła. Dla mnie rewelacja. Może odrobinkę za wysoko idzie ale to nie problem.

Na koniec dwa zdjęcia archiwalne, które udało mi się wyszukać w sieci.

W konia to my ale nie nas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.