Skocz do zawartości

Akcja pod Celestynowem 1943-galeria


SAMSON

Rekomendowane odpowiedzi

Witamy, razem z kolegą wol1

Skończyliśmy naszą dioramkę ukazającą akcję Szarych Szeregów w Celestynowie (błędnie określana mianem "pod Celestynowem", ale wszyscy tę nazwę kojarzą). Akcja miała na celu odbicie więźniów z transportu z więzienia na zamku w Lublinie do Oświęcimia. Dioramka wykonana na zlecenie Zespołu Szkół w Celestynowie, a dokładnie gimnazjum im. Józefa Czumy "Skrytego" (innego dywersanta, cichociemnego). No to tyle rysu historycznego, zdjęcia tera.

 

z lotu alianckiego samolotu (nie było takowych w tej akcji ale tak ładnie wojennie brzmi )

 

b409185a7e070544med.jpg

 

b409185a7e070544m.jpg

 

budynek stacji od strony torów

 

b65c0e674c2ef58dmed.jpg

 

b65c0e674c2ef58dm.jpg

 

a tu od strony ul.Kolejowej i gazik na pierwszym planie

 

01f5aa36e569e8b1med.jpg

 

01f5aa36e569e8b1m.jpg

 

gazika cd.

 

94ae506eea172b5amed.jpg

 

94ae506eea172b5am.jpg

 

01f5aa36e569e8b1med.jpg

 

01f5aa36e569e8b1m.jpg

 

a tu... latryna (przydatna być musiała, chociaż pani która podczas akcji nasikała (z góry przepraszam jak komuś to nie wsmak) partyzantowi na głowę widocznie nie była potrzebna )

 

804d7cb0bfc7e8d1med.jpg

 

804d7cb0bfc7e8d1m.jpg

 

welcome to Celestynów!

 

1a85004ef6bc6ff6med.jpg

 

1a85004ef6bc6ff6m.jpg

 

a tu obserwator akcji Tadeusz Zawadzki "Zośka" (w pulowerku), za nim Jerzy Gawin "Słoń", ciemno bo noc w końcu była

 

fd93cb56af5e6823med.jpg

 

fd93cb56af5e6823m.jpg

 

a tu na pierwszym planie dowódca akcji Maciej Bittner "Maciek"

 

7ef91b1d6b7bc22cmed.jpg

 

7ef91b1d6b7bc22cm.jpg

 

jeszcze wcześniejsi panowie:

 

c261b45eb62dcd2dmed.jpg

 

c261b45eb62dcd2dm.jpg

 

c708d9651df8c4aamed.jpg

 

c708d9651df8c4aam.jpg

 

ea2e46d7b78543c7med.jpg

 

ea2e46d7b78543c7m.jpg

 

0a84e5f125973c8emed.jpg

 

0a84e5f125973c8em.jpg

 

stacja:

 

4153bd06c6c38e0bmed.jpg

 

4153bd06c6c38e0bm.jpg

 

a tu nareszcie szkopy:

 

06db92cdef5b1839med.jpg

 

06db92cdef5b1839m.jpg

 

a i jeszcze wagonów zdjęć nie było wstawionych:

 

fe083a2ddb823802med.jpg

 

fe083a2ddb823802m.jpg

 

7a7c97780ea64573med.jpg

 

7a7c97780ea64573m.jpg

 

2ec944010741da40med.jpg

 

2ec944010741da40m.jpg

 

przepraszamy za zdjęcia, postaramy się zrobić lepsze coby dało się jeszcze więcej błędów wychwycić. Za wszystkie komentarze krytykujące z góry dziękujemy (cały czas do przodu trza iść i lepsze rzeczy robić).

 

Pozdrawiamy

wol1 i SAMSON

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06db92cdef5b1839med.jpg

 

(...)Kolejny dzień jak pale ogniem wilczura pysk

Kolejny świński blondyn z trupią główką polazł ziemie gryźć, ziemie gryźć, ziemie gryźć

Gar gówna tym gówno ryją i pstryczek w nos

Rykoszet rozpieprzył zbożówki termos, spale

papieros papieros papieros, papieros, papieros(...)

 

Gratulacje za pomysł, podejście. Przede wszystkim fajnie że chciało Wam się odtwarzać coś co zdarzyło się naprawdę.

 

Co do samego wykonania, to jedynie co mi się nie podoba, to dachy dworca, oraz wagony, wyglądają zrobione byle jak. Figurkom natomiast przydał by się mocniejszy mat, jeszcze delikatnie się świecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

06db92cdef5b1839med.jpg

A mnie zastanawia ten czarny pan. Tutaj strzelanina, padają trupy a ten klata do przodu i jak terminator wali prosto na wroga

Również podpisuję się pod Mosesem zamysł na dioramkę bardzo zacny i ciekawy, ale jednak wykonanie mogło by być ciut lepsze, popraw to o czym wspomniał i będzie super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Terminator bo oficer SS to nie byle chłopczyk z karabinem i nie raz prochu wąchał! A co do dachu stacji, kurde no nie mielismy pomusłu na to. Aż się przylać po dupie chce... A wagony? Nie powidziałbym, moim zdaniem bardzo dobra robota mojego kolegi, postaram się wstawić lepsze zdjęcia żebyście mogli zobaczyc co i jak. A figurki! Faktycznie kiepski mat na tym szkopie w galowym mundurze.

 

za płędy przepraszam i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowcem były tylko figurki i GAZ... Dzięki. Jakoś sobie poradziliśmy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)Kolejny dzień jak pale ogniem wilczura pysk

Kolejny świński blondyn z trupią główką polazł ziemie gryźć, ziemie gryźć, ziemie gryźć

Gar gówna tym gówno ryją i pstryczek w nos

Rykoszet rozpieprzył zbożówki termos, spale

papieros papieros papieros, papieros, papieros(...)

 

(...)los los los barykado nasza Polsko mała!

Idź Pod Prąd!

Na barykadzie, na Rejtana, jeden, drugi bedzie w portki rżnąć,

w portki rżnąć,

w portki rżnąć!

Żaden to wstyd, wszak wszyscyśmy tutaj wiarą dusz.

Polka na RKM i granaty....(...)

 

Lao Che rządzi

 

 

Wybacz mi offtopa kolego Samson, ale nie mogłem się powstrzymać...

 

Co do samej dioramy to mam mocno mieszane uczucia (odbijające nieznacznie w stronę pozytywną):

 

Plusy:

 

1. Wspaniały jest pomysł

2. Zacna jest idea

3. Godna podziwu podbudowa merytoryczna, w której widać niesamowitą pasję do tej wspaniałej tematyki.

4. Detale (smaczki) takie jak latryna, plakaty i tablice

4. To, że Ci wam się chciało !!!

 

Specjalnie zaznaczyłem ten ostatni punkt wykrzyknikami, bo jestem pełen szacunku dla waszej pracy i tego, że się jej podjęliście. Chylę czoła, gratuluję i zazdroszczę.

 

Gorzej jest już niestety z samym wykonaniem...

 

Minusy:

 

1. Ogólny dość zabawkowy wygląd całości (szczególnie fasady dworca i wagonów). Brak trójwymiarowości, którą można było podkreslić wyrazistszym washem i pigmentami.

2. Sztuczność części roślinności (krzewy)

3. Błyszczące figury

 

Ogólnie wydaje mi się, że całość zbyt szybko i pochopnie została zakończona. Można było jeszcze nad tym wszystkim popracować i osiągnąć naprawdę fajny efekt. Zabrakło dłuższego zastanowienia nad technicznym rozwiązaniem elementów dioramy. Według mnie to jest główny problem waszego projektu. Nie merytoryka, a pośpiech i brak przygotowania operacyjnego.

 

Jeszcze raz chciałbym podkreślić, że jestem pełen uznania dla waszej pracy i mam nadzieję, że będziecie kontynuować przygodę z tą tematyką, bo naprawdę jest czym się zająć. Te tematy są totalnie zaniedbane przez modelarzy. Ja osobiście powoli szykuję elementy do projektu związanego z Żołnierzami Wyklętymi. Wiem, że pewnie niektórym będzie to nie w smak, ale mnie to nie obchodzi.

 

Czekam na kolejne wasze prace z niecierpliwością i jeśli tylko będę mógł służyć wam swoją pomocą, to dajcie znać.

 

Czuwaj!

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy napisali już o błędach z mojej strony chciałbym ci pogratulować fajnej dioramki. Temat trochę zapomniany przez modelarzy a twoja praca pokazuje jak ciekawa to tematyka. Gratulacje za podjęcie tematu, życzę powodzenia przy następnych projektach.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Diorama ta będzie stała w gimnazjum w Celestynowie (mamy taką nadzieję ) i na razie nie mamy do niej dostępu. Niestety mieliśmy określony termin złożenia tego wszystkiego do kupy i dostarczenia do szkoły. Bardzo się śpieszyliśmy i niestety wyszły błędy i niedociągnięcia . Często siedzieliśmy do północy żeby się tylko wyrobić w terminie.

Dziękuję za komentarze i dobre rady !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się z pochwałami do przedmówców bo rzeczą chwalebną jest propagować chwałę oręża polskiego. Jeżeli chodzi o minusy to o ile Ak-owcy zrobieni są świetnie / ten pulowerek/ jest dużo szczegółów jak kibel, plakaty itp. to szkopy są zdecydowanie słabsi np. te piorunki na chełmach są zdecydowanie za duże i ten gestapowiec jest jakiś taki dziwny. Jeżeli już budujecie dioramkę dla celów edukacyjnych to radziłbym np zainwestować w jakieś kalkomanie z dystynkcjami i emblematami dla SS bo dystynkcje były takie same jak w Waffen SS a co do gestapowca jemu też by to pomogło . Dach tej stacji faktycznie trochę sztuczny, ale myślę że był kryty papą dlatego proponuję okleić go paskami np wodnego papieru ściernego i pomalować na czarno i będzie super. Generalnie bardzo pozytywne odczucie na tle tych wszystkich czwórek, tygrysów i szkopów.Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko uprzedzam jak będziemy mieli do tego dostep to popracujemy, serio! Za rady wielkie dzieki, wiadomo chociaż co poprawiać napewno!

 

ps. Lao Che naprawde rządzi

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że zbyt mocno oświetliłeś dioramę do zdjęć i to nadało sztuczności. Trzeba się trochę więcej pobawić w fotografa. Ogólnie pomysł nadrabia niedociągnięcia.

 

no właśnie też mi się tak wydaje, na żywo wygląda to duzo lepiej, ba figurki się nawet nie święcą, nie licząc tego gestapowca (on się nieco świeci jednak). Jak pisałem przepraszam za te marne zdjęcia i postaram się zorganizowac lepsze. Jeśli masz (macie) jakieś rady jak zrobić dobre zdjęcia (pomijając aparat, chodzi mi właśnie o świetlenie) tej dioramce, będę ogromnie wdzięczny.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki, przyda się na pewno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.