Skocz do zawartości

T 34/85 Tamiya 1/35


kowal76

Rekomendowane odpowiedzi

Jak na pierwszy czołg - pozytywnie. Drobne uwagi na przyszłość, pod kątem następnych modeli:

- mocno się świeci, chyba że to wina zdjęć

- dobrze by mu zrobił wah

- antenę radiostacji warto by dorobić

- przydały by się wytarcia na kole napędowym i napinającym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wskazówki , domyślam się że w porównaniu z Waszymi modelami faktycznie wygląda jak zabawka , był to jeden z pierwszych moich modeli .

Jak będę robił następny to postaram się o lepsze wykonanie.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie nie oceniać z kilku powodów:

- normalnie robisz samoloty a przy czołgach techniki malowania zapewne są nieco inne

- jest to twój pierwszy czołg

- nie chcę cię zniechęcić.

Za to przy następnym razie na pewno wstaw warsztat bo przy drugim już nie będzie tak łatwo.

 

Spróbuj dać mu wash i pomalować matematyk lub półmatem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisanie o tym czołgu, że wyszedł pozytywnie, jest zwykłym zamydlaniem oczu albo po prostu kłamstwem. Czołg przypomina tanią zabawkę dodawaną z jakąś gazetą. To, że robi się coś pierwszy raz, nie zwalnia chociażby z pomalowania modelu dobrą farbą, a nie jakimś lakierem do paznokci. Ja odbieram go jak najbardziej negatywnie, a twierdzenie autora , że to mój pierwszy czołg. Co z tego kolego, skoro robisz samoloty, a zatem masz pojęcie o farbach, pędzlach itp. Koniecznie musisz na przyszłość się poprawić.

A kolegom, którzy ciągle piszą: "jak na pierwszy raz ok", dziękuję, bo takie opinie to jak wspomniałem tylko zwykłe mydlenie oczu, co by się nowy ( tudzież młody) modelarz nie popłakał(?). Przestańcie matkować!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że mój model jest bardzo słaby w porównaniu z innymi modelami to fakt , ale wydaje mi się , że forum jest również do pokazywania słabych modeli i dla wszystkich także słabszych modelarzy. A co do farby to nie jest lakier do paznokci !. Malowany był zgodnie z instrukcją farbą Pactry !. To że się błyszczy to zapewne mój błąd który polegał na złym doborze lakieru . Mam teraz motywację i na pewno zrobię T 34 raz jeszcze i nie będzie malowany "lakierem do paznokci"zapewniam .

 

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się że mój model jest bardzo słaby w porównaniu z innymi modelami to fakt , ale wydaje mi się , że forum jest również do pokazywania słabych modeli i dla wszystkich także słabszych modelarzy. A co do farby to nie jest lakier do paznokci !. Malowany był zgodnie z instrukcją farbą Pactry !. To że się błyszczy to zapewne mój błąd który polegał na złym doborze lakieru . Mam teraz motywację i na pewno zrobię T 34 raz jeszcze i nie będzie malowany "lakierem do paznokci"zapewniam .

 

Grzegorz

Grzesiu! Nie zrozum mnie źle, ale jak ktoś przy Twoim piątym, dziesiątym modelu pisałby: " jest ok, nieźle wygląda", a omijał szerokim łukiem błędy, to prawdopodobnie nigdy byś ich nie zauważył. Stąd moje uwagi.

Zmywaj tą farbę z tanka i dawaj z nim do warsztatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Zauważyłem Mateusz, że z ciebie to taki młody gniewny . Pierwszy model jest zawsze najtrudniejszy. Mimo iż kolega robił wcześniej samoloty to techniki stosowane przy różnych typach pojazdów są różne. Np. widziałeś kiedyś błoto na samolotach aż po kabinę pilota? Jak pisaliśmy niezła baza pod dalsze zabiegi. Jednak pozostawienie modelu w takim stanie napewno nie będzie chwalone i szału nie będzie. Nie znaczy to że model należy skreślić. Trzeba iść do przodu i kombinować dalej. Wash, oleje i pigmentów mogą znacząco poprawić wygląd tego modelu. I nie ma co się obrażać, bo każdy ma talentu na innym poziomie. Mi też dużo brakuje do chłopaków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po prostu napisałem prawde i tyle.

I tak powinno być Galeria to nie towarzystwo wzajemnej adoracji . Wystawiamy tu modele żeby poznać opinie innych i dzięki tym opiniom doskonalić swój warsztat. Jeśli ktoś obraża się na nasze uwagi tzn że jest zadufany w sobie a już na pewno nie zdaje sobie sprawy z sensu istnienia galerii. Bezkrytycznie może pochwalić mamusia albo ciocia na imieninach

Co do samego modelu-rzeczywiście wygląda jak zabawka. Wynika to z zupełnie innych technik w samolotach. Sam kiedyś przeszedłem z samolotów na pancerkę ...i już tak pozostanie . Kowal76 nie zniechęcaj się. W tej chwili Twój model stanowi dopiero bazę wyjściową do dalszego malowania, brudzenia itp. albo do kreta, na warsztat i od nowa . Tak w pancerce jest. Witamy w klubie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Witam

 

Dzięki Panowie za wskazówki i krytykę, ja wcale się nie zniechęcam i następny czołg postaram się wykonać lepiej. W porównaniu z waszymi modelami czołgów jak i samolotów moje wypadają blado , zdaję sobie z tego sprawę . Muszę popracować nad swoim warsztatem no i w końcu zaopatrzyć się w aerograf. Ten T- 34 jest pierwszym moim modelem czołgu , jak skończę MiGa 17 to postaram się go w końcu trochę poprawić i zaprezentować na forum. Mam też zamiar kupić T 34 Hobby Bossa w 1/48.

 

Pozdrawiam

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Areograf sam za Ciebie nie pomaluje modelu. Tam też trzeba umiejętnie rozcieńczyć farbę, umięjętnie malować ( rozcieńczenie farby to właściwie jedna z podstaw do wykonania dobrego malowania). Na Twoim miejscu spróbowałbym dalej malować pędzlem. Może w mniejszej skali?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym proponował, żeby kolega najpierw spróbował pomalować ten czy kolejny model czołgu dobrze, a potem żeby się zabrał za wszelkiego rodzaju łosze, przybrudzenia i starzenia modelu. Wbrew pozorom nie jest to wcale prosta sprawa, i nalezy też się tego nauczyć.

 

Pozdrawiam I.Z.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmywaj tą farbę z tanka i dawaj z nim do warsztatu.
albo do kreta, na warsztat i od nowa

 

Popieram przedmówców w 100%. Jak malowałeś akrylami to do Cleanux'a go wrzuć na 24 h.

Zanim zaczniesz go malować od nowa to koniecznie po szpachluj łączenie wanny z tylną płytą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Tak zrobię jak skończę model który sklejam, nie mam na razie zbytnio czasu na modele (praca zawodowa) , lecz spróbuję pomalować raz jeszcze mego T 34 , może uda się nadać mu lepszego wyglądu i nie bęzie przypominał zabawki .

 

Pozdrawiam

 

Grzesiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.