Skocz do zawartości

T-90 - Szykujcie kasiore!!!


FAHR

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 57
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ten sklep z którego mi odpisali to polski sklep Modelworld . Podobno w Polsce ma pojawić sie tylko kilka sztuk tego modelu. Mam nadzieję że w UK nie bedzie trudno dostępny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chwyt marketingowy moim zdaniem. Reglamentacja modeli w dzisiejszych czasach...może kartki jeszcze wprowadzą, albo pierwszeństwo w zakupie poszukiwanych modeli dla modelarzy z kartą modelarza dostępną po uiszczeniu opłaty manipulacyjnej . Zresztą, od czego są sklepy w Azji i różne e-bay'e. Będzie dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Z czasem plastikowy model T-90 dorobił się statusu świętego Graala, którego sami modelarze mu nadali. Pewnie niektórzy sprzedawcy będą chcieli coś ugrać na tym samonakręcającym się zapotrzebowaniu na ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotarł i do mnie ,spóźniony prezent gwiazdkowy -niestety bez ramki z przeźroczystego plastiku ,tragedii nie ma elementy -da się dorobić . Zastanawiam się tylko ,czy będzie więcej takich wpadek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się zna rosyjski to można . Możesz w skrócie przedstawić te błędy? Jeśli są jakieś istotne.

 

Proponuje mimo wszystko przejrzeć temat w całości bo zawiera linki do stron ze zdjęciami i rysunkami z wymiarami ( wymiary podane w przybliżeniu ,ale nic lepszego nie ma).

Co do znajomości języka to znam tyle co ze szkoły - za moich szkolnych czasów rosyjski był obowiązkowy .Po za tym w temacie są fotki .

Zarówno rosyjscy modelarze ,jak i koledzy z forum zauważyli ,że w porównaniu z modelem T-72 Tamiya ,kadłub T-90 jest krótszy . Odnośnie wymiarów nie będę się wypowiadał do póki nie przeskaluję rysunków i nie porównam z nimi wyprasek .

 

Błędy i braki najbardziej rzucające się w oczy to :

brak spawów na przedniej płycie pancerza -oraz zbyt szeroka " linia podziału" na zdjęciu zaznaczona na czerwono

t90y.jpg

t901.jpg

brak podstawy mocowania trału-element zaznaczony zieloną strzałką na zdjęciu

t901a.jpg

brak osłony mocowanej do pokrywy silnika -różowa strzałka na zdjęciu

t902.jpg

Ponad to błędne odwzorowanie połączenia dolnych przednich płyt wieży z jej podstawa (obrazują to zdjęcia w rosyjskim temacie)

Brak zróżnicowani wielkości łbów śrub na fartuchach bocznych i listwach do których są mocowane.

Na razie tyle ,więcej jak zapoznam się z modelem i porównam ze zdjęciami .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jo nie mam najmniejszych wątpliwości ,ze zbadasz model bardzo dokładnie( jak zawsze) ale zastanawia mnie czy np.podstawa mocowania trału jest elementem bez którego niemożna zrobić modelu?

Nie wszystkie wersje chyba go maja ( lub miały)

4e4a63f165a7.jpg

0da0cc2165fa.jpg

Ale to tylko moja watpliwość nie zaprzeczam ,ze może powinien mieć.

Brak osłonki

4c8948918a8f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Athlon5 zacznę od końca Twojej wypowiedzi - ta osłona znajduje się po przeciwnej stornie ,przy wydechu .

Można zrobić model bez tej podstawy ,ponieważ trał skonstruowano i zaczęto produkować później niż czołg (nie mogę odszukać oznaczenia tego trału)- ale ten element zaczęto dodawać w jednostkach wyposażonych w T-90 i T-72 BM i obecnie wozy bez tego detalu to już rzadkość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wsio jasna...

A tak przy okazji czym jest spowodowane przekręcenie lufy w T-90.Powiem szczerze że dopiero zakładając ja u zvezdy zwróciłem na to uwagę a z tego co widzę na zdjęciach tak ma być>

 

Podejrzewam, że sposobem mocowania lufy w wieży - na tzw. bagnet, umożliwiającym szybką wymianę zużytej lufy w warunkach polowych bez zdejmowania całej wieży jak w przypadku rodziny T-72, ale głowy za to nie dam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jo, to co zaznaczyłeś na zielono i różowo, ja również z różnym skutkiem starałem sie odwzorować w swoim modelu,

możecie podejrzeć jak to zrobić lepiej,

Z pewnością ,każdy zainteresowany współczesną pancerką przeglądał twoją relacje z budowy T-90.

Wsio jasna...

A tak przy okazji czym jest spowodowane przekręcenie lufy w T-90.Powiem szczerze że dopiero zakładając ja u zvezdy zwróciłem na to uwagę a z tego co widzę na zdjęciach tak ma być>

 

Podejrzewam, że sposobem mocowania lufy w wieży - na tzw. bagnet, umożliwiającym szybką wymianę zużytej lufy w warunkach polowych bez zdejmowania całej wieży jak w przypadku rodziny T-72, ale głowy za to nie dam.

Spokojnie możesz "dać głowę" jest tak jak napisałeś ,chociaż zaczęto stosować takie mocowanie armaty już w późnych modernizacjach T-72 w latach 90-tych -oczywiście rosyjskich .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.