Skocz do zawartości

Zdobyczna Pantera - 1944 "Pudel" 1/35


Gościu

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć.

Jakiś czas lepię kolejną scenkę, także z Powstania.

Projekt nie jest mojego autorstwa, obiecałem znajomemu iż będzie ją miał(zapomniałem już ile czasu temu - wypadałoby zrobić) jednak przeze mnie nieco skorygowany by był do przyjęcia.

Nie w/g prawideł modelarski to tu, to tu i tak będzie poprawnie - nie, moje widzimisię.

Na chwilę obecną mam taki stan:

 

DSCF9757.jpg

DSCF9758.jpg

DSCF9759.jpg

DSCF9762.jpg

DSCF9763.jpg

DSCF9764.jpg

DSCF9765.jpg

DSCF9768.jpg

 

Scena tuż przed wejściem czołgu na pierwszą z barykad Gęsiówki, Powstańcy także znajdą tam dla siebie miejsce

 

 

Rafal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to mnie ubiegłeś

 

Miałem zaczynać tę maszynę po ukończeniu Shermana. Teraz przy Twoim projekcie będę chyba musiał na jakiś czas spasować W każdym razie gorąco Ci kibicuję i na pewno będę tutaj stałym bywalcem.

 

Mam nadzieję, że ryngraf z Matką Boską też zamontujesz

 

Powodzenia i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciszę się że "Pudel" wpadł w Twoje ręce. Mamy tym samym gwarancję jakości. Przykro było by oglądać w wersji ułomnej, tak ważny epizod Walczącej Warszawy. Czujesz już odpowiedzialność? Naród potrzebuje tej Pantery! A ewentualni naśladowcy będą mieli wzorzec. Ty go budujesz. Choć o efekty to akurat jestem spokojny. Powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

0_o

Nieźle, nieźle.

 

To już poważniej.

 

Zanim zacznę cokolwiek zalewać płukankami, malować olejną i kurzyć pomalowałem co się dało akrylem.

Jaskrawość kolorów nie przeszkadza, jasny pigment i ciemna płukanka zrobią swoje przy czym nie mogę doprowadzić do zaciemnienia scenki - coby czarna dziura nie zrobiła się - wyjdzie i tak w praktyce, gadać sobie można a prace niekoniecznie i niezawsze współpracują jakbym sobie tego życzył.

DSCF9773.jpg

DSCF9774.jpg

DSCF9775.jpg

DSCF9776.jpg

DSCF9777.jpg

DSCF9778.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Jak powiedziałem tak się stało.

Barwy jaskrawe stonowane olejami, zaprawa między cegłami mocno wypłaszczyła ostre cieniowanie cegły, uzupełniłem szczeliny między kapciami czołgu a podłożem i odstawiam całość do wyschnięcia.

Kolejno dam jeszcze płukanek w niektórych miejscach... muszę poczekać aż wyschnie olejna a ziemia pod gąsienicami stwardnieje na kamień.

Nie przepadam za scenkami miastowymi, prace wykonuje etapowo.

Przy samej ziemi mogę działać na szybko...co zrobić.

Zdjęcia nieco zaciemnione z uwagi na aurę i późne ich robienie.

DSCF9788.jpg

DSCF9789.jpg

DSCF9787.jpg

DSCF9786.jpg

DSCF9785.jpg

DSCF9784.jpg

 

DSCF9781.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mógłbyś trochę opisać tworzenie tej scenki od strony technicznej. Interesuje mnie np proces malowania ściany, jakich kolorów używasz itd., ziemia z czego i jak. Pisz tak jak do kompletnego laika i jakbyś chciał aby tobie wytłumaczono gdy nie masz zielonego pojęcia. Dzięki z góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod prośbę Krzyśka.

Nie wiem jak to robisz, ale ceglane móry twej produkcji są genialne.

Przepraszam, wysłały mi się dwa posty. Prosze administrację o skasowanie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na ścianę kładę rdzawy brąz, póżniej stopniowo rozjaśniam pomarańczą, kolejno wybieram cegły pojedyncze, które maluję w innym odcieniu - jak to w murach bywa.

Rzadkim akrylem lub rozpuszczonym pigmentem maluję zaprawę między cegłą.

Ziemia, to zwykła ziemia polna namoczona rzadkim wikolem by scaliło.

 

Położyłem na model kolory bazowe, bazowymi także zaczynam malować detale po czy zacznę dawać płukanki:

DSCF9792.jpg

DSCF9793.jpg

DSCF9794.jpg

DSCF9795.jpg

DSCF9797.jpg

DSCF9799.jpg

DSCF9801.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To malowanie jest cudowne. Za każdym warsztatem uświadamiam sobie jaki jestem beznadziejny...

Nie przejmuj się, nie jesteś, sam - też tak mam, jak zapewne wielu innych .

 

Jest Cudowne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akryle, w poprzednich postach pokazałem zdjęcie gdzie było wszytko pomalowane tylko tą farbą.

Kolory - ciemny brąz(black brown) i pomarańcz(nie wiem jaki - starte wszytko na etykiecie) ja mam od Vallejo, ale czy to będzie Pactra czy Tamiya..czy cokolwiek innego znaczenia nie ma.

Kwestia nakładania kolejno od najciemniejszej do najjaśniejszej tonacji i niekoniecznie trzymanie się numerków bo :

- dużo farb, nie tracisz czasu na grzebanie w pudle w poszukiwaniach

- jak się chwycisz tych wspomnianych nazw i numerków to każda praca będzie niemal identyczna, a nie o to chodzi

Generalnie dbaj o to by prezentowała się dobrze i przejrzyście w świetle dziennym, nie sztucznym... np podczas prezentacji będziesz musiał ganiać z nią po dworze, żeby przekonywać jaka to ona jest dobra...

Przykład, poprzednie zdjęcia były pod żarówką i model wpadał w żółć/pomarańcz - przy świetle dziennym otrzymałem barwy stonowane i w moim guście tak wyglądać powinien dunkelgelb na ten okres.

 

 

Model otrzymał płukanki i pigment, w nim zostało już niewiele do zrobienia:

DSCF9836.jpg

DSCF9835.jpg

DSCF9831.jpg

DSCF9830.jpg

DSCF9829.jpg

DSCF9828.jpg

DSCF9827.jpg

DSCF9824-1.jpg

 

DSCF9819-1.jpg

DSCF9814.jpg

 

DSCF9805-1.jpg

DSCF9804-1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.