Skocz do zawartości

StuG III Zdobyczny - 1:48 Tamiya


Markuz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 53
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 1 year later...

Witam.

Na wstępie, powinienem sam sobie przyznać złotą łopatę, za odkopanie tego tematu. (strona 25 forum, ostatnia aktualizacja 06 stycznia 2013).

Wyciągnąłem z szafy pudło ze StuG-iem III i od razu zabrałem się za malunki. Zasadnicza koncepcja pojazdu zdobycznego pozostaje bez zmian, chociaż ostatnio znalazłem w sieci takie zdjęcie...

 

stugIII-model-LWP.jpg

 

...i zacząłem się zastanawiać czy nie zmalować go na polaka.

 

Tyle tytułem wstępu.

A teraz to co udało mi się zrobić w dniu dzisiejszym.

 

DSC_0174.JPG

 

DSC_0175.JPG

 

DSC_0176.JPG

 

DSC_0177.JPG

 

Teraz zauważyłem, że nad wlotami powietrza powinny być siatki. Dziwne tylko że w zestawie ich niema.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Dzięki za miłe słowa.

Mała aktualizacja z ostatnich tygodni prac nad Stugiem.

DSC_0206.JPG

 

DSC_0208.JPG

 

DSC_0210.JPG

Dorobiłem siatki nad wentylacją, rozpocząłem malowanie narzędzi i przygotowałem zestaw tobołków na "pakę".

 

Ponieważ jest to wóz trofiejny to obowiązkowo musi być propagandówka na boku. Wymyśliłem coś takiego.

МСТИТЕЛЬ !

За Украинy !

Muszę jeszcze dopracować projekt kalki i kupić odpowiedni papier do drukowania. Zapewne nie obejdzie się bez zlecenia wydruku. Jeśli ktoś ma namiary na sprawdzoną drukarnię w warszawie to proszę pisać.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...
Zasadnicza koncepcja pojazdu zdobycznego pozostaje bez zmian, chociaż ostatnio znalazłem w sieci takie zdjęcie...

 

stugIII-model-LWP.jpg

 

...i zacząłem się zastanawiać czy nie zmalować go na polaka.:

 

Bądź patriota dawaj go z tzw lWP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam.

Mała aktualizacja prac nad StuG-iem.

Sprawa przynależności państwowej została ostatecznie rozstrzygnięta. Zgodnie z planem będzie w malowaniu radzieckim.

Maszyna dostała gąsienice, lekkie przebarwienia koloru bazowego za pomocą farb olejnych, kalki, łosza i na koniec sidolux.

Oto kilka fotek podsumowujących weekend w warsztacie.

DSC_0944.JPG

 

DSC_0945.JPG

 

DSC_0946.JPG

 

Wszelkie babole proszę zgłaszać na bieżąco.

Na razie to tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam.

Krzysiek nie dwa lata tylko 3 lata i 3 miesiące. Niestety czasu mało, dzieci rosną, w pracy więcej obowiązków to i warsztaty się wydłużają. Mam nadzieję, że około soboty ukaże się galeria StuG'a.

Ostatnie zdjęcia przed galerią, model wymęczony ale mam nadzieję, że nie nasadziłem zbyt wielu baboli.

StuG dostał klamoty na pakę, lekkie brudzenie i lakier mat.

DSC_0064.JPG

 

DSC_0062.JPG

 

Jak widzicie coś do poprawy to piszcie śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam ponownie w warsztacie StuG III.

Dla oderwania się od monotonii blaszkowania SU-122 i M4A2 zabrałem się za realizację podstawki pod dawno skończony model.

Dodatkową motywacją był wpis kolegi Gerd w galerii.

Wygląda bardzo fajnie.Będę może nudny ale zalecam podstawkę. Szkoda go tak na białej kartce trzymać. Podoba mi się jeszcze wyczucie w stosowaniu tego co akurat jest "pod ręką". Gratuluje.

 

Tak więc po chwili dumania (minął prawie rok) powstała koncepcja podstawki.

DSC_0020.JPG

 

Wstępne ustawienie. Na podstawce planuje umieścić około 4-5 figurek.

DSC_0022.JPG

Pozdrawiam

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

Witam,

Trochę podłubałem przy podstawce i polepiłem kilka figurek. Niestety jeden z armiejców stracił nogę podczas obróbki tej wrażej materii jaką jest żywica. Poleciała gdzieś w odmęty warsztatu i tyle ją widzieli. Więc zapowiada się jeszcze przeszczep stopy.

Scena ma przedstawiać spotkanie frontowców z tyłowymi oddziałami i jak to w takich przypadkach bywało wymianę fantów.

Tak to wygląda na dzień dzisiejszy.

DSC_0094.JPG

 

DSC_0092.JPG

Wszelkie sugestie i porady jak zwykle mile widziane.

Pozdrawiam.

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

Witam,

Trochę podziałałem przy podstawce StuG III.

Ludziki na pojeździe już przyklejone, na podstawce stoją na bluetack.

Zostało dorobić tabliczkę i rozrzucić trochę śmiecia (gazety, liście) na drodze.

Poniżej kilka fotek, jak coś jest do poprawy to proszę pisać, jak się da to się poprawi.

DSC09391.JPG

 

DSC09392.JPG

 

DSC09393.JPG

 

DSC09397.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.