Jump to content
Milos Varak

[STANDARD] MasterCraft, Focke Wulf FW-190 A-5

Recommended Posts

Panowie, wy myślicie że ja co....? Spędziłem 7 lat wśród Tybetańskich mnichów? . Lufy nie są jeszcze obrobione, bo znając moje kulawe szczęście, to je uwalę. O nawiercaniu też nie ma mowy, przyłożyłem igłę 0.8 i ma taką samą średnicę jak działka w modelu. Tak więc raczej pozostaną te "pręciki".

No, jak chłopaki dają radę wiercić takie rozmiary, to i z podkuwaniem pcheł nie mieliby kłopotu... Ja tam co najwyżej pacnę czarną farbą wylot "lufy"! (jak nie zapomnę heh)

Super, piękna kolekcja. A co do działek, to z tego, co wiem, chyba poprawianie uszkodzeń plastikiem jest dozwolone...

...zalana płynną szpachlówką domowej roboty

Jestem ciekaw jej receptury

Receptura prosta jak budowa cepa , nitro i ramki z Jaków.

Podziwiam niektórych kolegów za tempo prac, zaglądając do wątków warsztatowych. W moim życiu osobistym zaszły znaczące zmiany, i niestety modelarstwo zeszło na dalszy plan. Na razie wydziergałem tyle:

lpic4252.jpg

No i stało się to, czego najbardziej się obawiałem . A obecnie foka leży i kwiczy .

Z tematu Iła drabika

Masz ten plus, że w tym modelu można w standardzie zrobić działka z igieł czy szpilek. I od razu model inaczej wygląda .

Milos - jakbyś chciał w swoim Fw-190 też tak zrobić, to mam w instrukcji Mastercrafta kwity, że tak można

14242mscc013.jpg

Patrząc w instrukcję, rzeczywiście można. Ale niech się szefostwo konkursu wypowie.

To myślimy podobnie, i dlatego w mojej powyższej wypowiedzi jest a w mojej Foce lufy pozostały oryginalnie odlane z plastiku - mam satysfakcję, że udało mi się ich nie połamać podczas prac nad modelem (choć czasami niewiele brakowało)

To myślimy podobnie, i dlatego w mojej powyższej wypowiedzi jest a w mojej Foce lufy pozostały oryginalnie odlane z plastiku - mam satysfakcję, że udało mi się ich nie połamać podczas prac nad modelem (choć czasami niewiele brakowało)

To masz szczęście, w mojej uzbrojenie zostało już zredukowane do 2 zew. działek .

Ale zamierzasz go skończyć? Bo nie będę miał konkurencji, a to nie ładnie...

Jak nadal nie masz pomysłu na malowanie, to polecam takie:

CapturedA5B.jpg

bb00.jpg

Potrenujesz malowanie białą farbą...

Milos - ty to masz zdrowie, ale jak widać dałeś radę z całą trójką modeli

Tomek, młody podobno jeszcze jestem, to mogę czasem zaszaleć .

Foka obkalkowana, w sumie to tylko wkleić podwozie, podmalować pierdółki ,odtworzyć część uzbrojenia i dać mat.

lpic4366.jpg

Tomek, młody podobno jeszcze jestem, to mogę czasem zaszaleć .

Foka obkalkowana, w sumie to tylko wkleić podwozie, podmalować pierdółki ,odtworzyć część uzbrojenia i dać mat.

ja to już taki młody nie jestem - jak widzisz na zdjęciu trochę posiwiałem (wszystko przez te podróże w czasie)

a tak a pro po skoro masz taką kondycję to ile liczysz latek

ja to już taki młody nie jestem - jak widzisz na zdjęciu trochę posiwiałem (wszystko przez te podróże w czasie)

a tak a pro po skoro masz taką kondycję to ile liczysz latek

Za 3 miesiące wejdę w tzw. wiek chrystusowy . A skoro masz możliwość do podróży w czasie, to śmignij jakieś 2-3 stulecia do przodu i zafunduj sobie porządny face lifting

No w takim razie (całkiem na poważnie) jesteśmy rówieśnikami

No w takim razie (całkiem na poważnie) jesteśmy rówieśnikami

Fajnie . A nie zdarza ci się czasem usłyszeć, ze jesteś za stary na sklejanie plastikowych samolocików?

A tymczasem foka stanęła na kołach.

lpic4367.jpg

A nie zdarza ci się czasem usłyszeć, ze jesteś za stary na sklejanie plastikowych samolocików?

Jeszcze trochę a dojdziecie do wieku, w którym można będzie to uznać za objaw starczego zdziecinnienia...

Malnij lufę działek na jakiś czarny lub gunmetal i do galerii!