Skocz do zawartości

[STANDARD] MasterCraft, Focke Wulf FW-190 A-5


Milos Varak

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem wystartować w konkursie z najładniejszym niemieckim myśliwcem II WS . Znając moje talenta modelarskie pierwsze miejsce od końca gwarantowane . W zgodzie z regulaminem - in box:

lpic4154.jpg

lpic4159.jpg

lpic4157.jpg

lpic4156.jpg

lpic4155.jpg

Malowanie będzie pudełkowe, z tulipanem. Jak dobrze rozumiem, operowanie szpachlą, pilnikiem i papierem ściernym dozwolone....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Milos czy nie zaginęła CI ramka z kokpitem?

O żesz..... Chodzi o owiewkę? Jeśli tak to jest, zdjęcia zapomniałem zrobić. A kokpit to te dwie części w ramce na ostatniej fotce, po prawej koło goleni .

Sklejałem kiedyś ten model - oszklenie było beznadziejne.

Wiem, ale co poradzić? Kiedyś zrobiłem przeszczep z Academowskiej Foki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A kokpit to te dwie części w ramce na ostatniej fotce, po prawej koło goleni .

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej obawiam się o działka w skrzydłach, żebym ich nie skosił w czasie sklejania.

Podmień je na igłę, prooooszę. Tak myślę, czy jak zrobisz kokpit od podstaw, to nie będzie już [OPEN]? Bo chyba nie zostawisz tylko tego, co jest w zestawie, to by była profanacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej obawiam się o działka w skrzydłach, żebym ich nie skosił w czasie sklejania.

Podmień je na igłę, prooooszę. Tak myślę, czy jak zrobisz kokpit od podstaw, to nie będzie już [OPEN]? Bo chyba nie zostawisz tylko tego, co jest w zestawie, to by była profanacja.

 

 

Podmiana na igły to już waloryzacja- także bardzo was proszę o pilnowanie klasy Standard

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej obawiam się o działka w skrzydłach, żebym ich nie skosił w czasie sklejania.

Podmień je na igłę, prooooszę. Tak myślę, czy jak zrobisz kokpit od podstaw, to nie będzie już [OPEN]? Bo chyba nie zostawisz tylko tego, co jest w zestawie, to by była profanacja.

 

 

Podmiana na igły to już waloryzacja- także bardzo was proszę o pilnowanie klasy Standard

 

Podjudzacze! To wroga klasa społeczna! Wcześniej zrzucała stonkę z "amierikańskich samaliotów" a teraz się bierze za modelarzy!!! A tak nieco poważniej - to już chyba wiem, kto będzie miał najszybciej ukończony model konkursowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem wystartować w konkursie z najładniejszym niemieckim myśliwcem II WS
Hehe, wypadołoby dodać, że startujesz chyba z najgorszym modelem "ever" tego najładniejszego myśliwca! To mi wygląda na zgrubna kopię starej Hasegawy. Także brawa za odwagę! Jestem ciekawy efektu końcowego.

 

Tylko taka uwaga, jak malujesz pędzlem to mogłeś wybrać inne malowanie, np Novotnego. Ciapki na kadłubie cięzko odtworzyć pędzlowaniem. A tak BTW to dyspozycyjna maszyna Hermana Grafa:

 

GrafsA5.gif

 

Więcej: http://falkeeins.blogspot.com/2010/04/hermann-graf-and-his-jgr-ost-focke-wulf.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej obawiam się o działka w skrzydłach, żebym ich nie skosił w czasie sklejania.

Podmień je na igłę, prooooszę. Tak myślę, czy jak zrobisz kokpit od podstaw, to nie będzie już [OPEN]? Bo chyba nie zostawisz tylko tego, co jest w zestawie, to by była profanacja.

 

Podmiana na igły to już waloryzacja- także bardzo was proszę o pilnowanie klasy Standard

W sumie to korci mnie trochę że by je zrobić z igieł, ale nie warte jest to, aby przychodzić klasę wyżej, skoro by to była jedyna waloryzacja. Tak się zapytam, jakby tak, nie daj bogowie, uwalił owe działka, to można je dorobić z rozciągniętej ramki po modelu? Czy tym sposobem naruszę regulamin i będę musiał przejść do klasy open? A kokpit zostanie taki, jaki jest, za cieńki jestem, aby samemu dorabiać.

 

A tak nieco poważniej - to już chyba wiem, kto będzie miał najszybciej ukończony model konkursowy

Dobra, dobra.... Ty mi tutaj, nie tutaj..... Na razie to skrzydła z ramki wyciąłem...

 

Postanowiłem wystartować w konkursie z najładniejszym niemieckim myśliwcem II WS
Hehe, wypadołoby dodać, że startujesz chyba z najgorszym modelem "ever" tego najładniejszego myśliwca! To mi wygląda na zgrubna kopię starej Hasegawy. Także brawa za odwagę! Jestem ciekawy efektu końcowego.

 

Tylko taka uwaga, jak malujesz pędzlem to mogłeś wybrać inne malowanie, np Novotnego. Ciapki na kadłubie cięzko odtworzyć pędzlowaniem. A tak BTW to dyspozycyjna maszyna Hermana Grafa:

 

GrafsA5.gif

 

Więcej: http://falkeeins.blogspot.com/2010/04/hermann-graf-and-his-jgr-ost-focke-wulf.html

Trochę się ich na sklejało :

lpic4160.jpg

Wszystkie Plastyk/MasterCraft, jedynie Dora czerwona 13 jest z Academy.

Sam jestem ciekaw kto projektował ten model. Czy formy są stricte Plastyka? Bo spotkałem się z opinią, że tą Fokę projektowało Kopro. A co do malowania to Foka Nowotnego rzeczywiście ma fajne malowania, zwłaszcza to:

Fw190_Nowotny.jpg

Źródło: http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=155147

Ale i tak się rozbiją o brak kalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do malowania to Foka Nowotnego rzeczywiście ma fajne malowania, zwłaszcza to:

Fw190_Nowotny.jpg

Źródło: http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=155147

Ale i tak się rozbiją o brak kalek.

 

Milos:

Mastercraft kiedyś robił Fokę w takim malowaniu:

http://www.rema.com.pl/produkty/237874,Model-samolot-Fw-190A-6-Grun-Hertz-.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do malowania to Foka Nowotnego rzeczywiście ma fajne malowania, zwłaszcza to:

Fw190_Nowotny.jpg

Źródło: http://www.armorama.com/modules.php?op=modload&name=SquawkBox&file=index&req=viewtopic&topic_id=155147

Ale i tak się rozbiją o brak kalek.

 

Milos:

Mastercraft kiedyś robił Fokę w takim malowaniu:

http://www.rema.com.pl/produkty/237874,Model-samolot-Fw-190A-6-Grun-Hertz-.html

 

Jeżeli masz ochotę szybko je zaprojektuję jutro i dodam do najbliższego wydruku czyli w poniedziałek. i będziesz mógł wystartować z nim w konkursie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z przykrością muszę zrezygnować z oferty albert091283. Mój budżet trzeszczy w szwach, a także trochę dziwnie bym się czuł kładąc na model kalki prawie 4-krotnie droższe od niego . Ale dzięki za propozycję .

Stan na dzisiaj to sklejony kadłub i poszpachlowana osłona silnika.

Przymiarka na sucho skrzydeł z kadłubem, owiewką i osłoną z km`ami.

lpic4172.jpg

Półtorej godziny szlifowania i piłowania, a i tak czarno to widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak są tak płytkie wnęki podwozia, to lepiej je malować ciemniejszym kolorem. Wtedy sprawiają wrażenie głębszych.

 

Poza tym nie opiłowałeś luf działek, widać szwy i będzie to szpetnie wyglądać w modelu. Obróbka tak drobnych elementów jest trudna, dlatego najlepiej je wykonać z ramek wyciąganych nad świeczką. Albo z patyczków higienicznych, wtedy w ogóle jest bajer, bo lufa jest wydrążona w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W klasie standart lepszym (bo dopuszczalnym) jest nawiercenie cienkim wiertłem otworu w lufie. Najpierw, jako prowadzenie bardzo małym, 0.3-0.4 mm, później na docelową średnicę otworu. A oszlifowanie luf da się zrobić i teraz. Tylko ostrożnie, najlepiej trzymając za końcówkę lufy pincetą czy szczypcami, wówczas ryzyko złamania będzie mniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.