Skocz do zawartości

RWD 5 Legun I ZTS


jarek38

Rekomendowane odpowiedzi

Mały Up, czyli ostatnie fotki warsztatowe. Dorobiłem ramkę wokół przedniej szyby z trójkątem uchylnym, wewnątrz dodałem jeszcze mechanizmy otwierania szyb i siatkę na drobne rzeczy nad głową pasażera. Skrzydło przyklejone, amorki również. Blaszkowe kołpaki kół i śmigła, stery, lotki, koła, przyłożone do zdjęcia.

b63434ccb68dc479m.jpg b3888b360b2a006am.jpg 1becd721219172d5m.jpg

 

Szyby są dorabiane, a nad przednią szybą jest przyklejona podstawa z czarnego tworzywa, do której faktycznie jest przyklejone skrzydło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Mały Up, czyli koniec warsztatu! Model przeżył trzy zmiany kalkomanii w związku z przesunięciem kolorów na rejestracji i tu należy się wielkie podziękowanie koledze KayFranz za błyskawiczne zareagowanie na prośbę o pomoc w temacie nowych kalek, poprowadził mnie krok po kroku, za rączkę co, jak i gdzie, skorygował w międzyczasie rozmiar rejestracji, zaprojektował i przesłał mi gotowy do wydruku pdf. Chylę głowę i jeszcze raz DZIĘKI. Za pomoc merytoryczną i kalki, których część wykorzystałem dziękuję, również albertowi091283.

Do modelu doklejona została pozostała drobnica, czyli klameczki, dysza Venturi'ego, rurka pitota, kołpaczki wewnętrzne i zewnętrzne kół, uchwyty na belce ogonowej, kołpak śmigła, napędy lotek i steru kierunku. Dziękuję wszystkim oglądającym i wpisującym swoje uwagi, bez waszego zainteresowania i dociekania kilka rzeczy mogłoby wyglądać inaczej Poniżej fotka wykonana przez KayFranz już gotowego modelu.

12de0fc9eb44d0bcm.jpg

Model znajdzie się w galerii w ciągu kilku dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem pewien. Ale od razu było widać Twoją rękę.

W takim razie gratuluję tytułu Mistrza Polski i jak najbardziej zasłużonego Grand Prix Mistrzostw Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Grzegorz, Tobie też należą się gratulacje, zasłużony tytuł Mistrza Polski z Korsarzem

Małe sprostowanie, tytuł wywalczył RWD 8a, nie RWD 5 Legun I. Grand prix nie wiem za którego, Kayfranz, który odbierał modele i nagrody też się nie zorientował za jaki model. Swoją drogą KayFranz wystawił naprawdę pięknego PWS 50 z Chalange'30 roku w MK(model kartonowy) i tu uwaga w skali 1/72, perełka!

Może admin zezwoliłby na wystawienie go w galerii, warto, na prawdę warto. Obecnie można go zobaczyć na Kondradus - forum kartonowym.

Ed. Mikołaj, dzięki. Obecnie wróciłem do RWD 5 bis Skarżyńskiego, warsztat na razie spadł na którąś tam stronę, ale będzie zaktualizowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, i byłem bardzo zaskoczony, dlaczego RWD nie dostał srebra.

Regulamin to wyjaśnia, że bierze się pod uwagę wyżej punktowany model jednego wykonawcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jarku a w którym miejscu regulamin pisze, że bierze się wyżej punktowany model?

W regulaminie jest, że modelarz może zgłosić dwa modele w jednej klasie. Jeśli mnie pamięć nie myli, to na Mistrzostwach Polski nie ma zasady wyżej punktowanego modelu. Zgłosiłeś dwa modele oba dostały najwyższe noty powinno być złoto i srebro. Ale widocznie organizator przyjął inne zasady, które zastrzegł sobie w swoim regulaminie. I miał do tego prawo.

Jak by na to nie patrzeć, to Twoje modele się wybijały, i pieściły oko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.