Jump to content
Leszek.Sz.

[Open]TS-11 Iskra nr boczny 1101, 10elt Łask, Mastercraft

Recommended Posts

Grzesiu a mi się wydaje ,że szachownice mają takiej samej szerokości obwódki co na zdjęciu Leszka.chciałem porównanie zrobić ale nie da się skopiować tego zdjęcia

Dzięki Panowie widzę że kadra czuwa. Moje zdjęcie jest z chyba 2003 roku, te Roberta są z ok. 1 roku przed katastrofą i chyba do ostatniego dnia nic się nie zmieniło. Szachownice mam odpowiednie, oznaczenia na wloty-

może coś się dopasuje z tego co mam na składzie. Poszukam zdjęć w lepszej rozdzielczości tego egzemplarza.

P.S.

Ciągle forum sie sypie...

Grzesiu a mi się wydaje ,że szachownice mają takiej samej szerokości obwódki co na zdjęciu Leszka.chciałem porównanie zrobić ale nie da się skopiować tego zdjęcia
Masz rację, miałem na myśli to, że są węższe niż standardowo przyjęte i takich w zestawach nie widziałem

Dobra, to malowanie omówiliśmy, można ruszać z montażem

Od poniedzałku coś tam zacznę robić, obejrzałem na youtube filmik z oględzin wraku po katastrofie - Zero cięte, na stateczniku brak godła, oznaczenia przy wlotach powietrza i trójkaty ostrzegawcze na burtach przy fotelach.

Dobra, to malowanie omówiliśmy, można ruszać z montażem

No własnie ,mam wątpliwości co do malowaniu "alu" , na tym zdjęciu wygląda jak by szare było?

iskra.jpg

i jeszcze jedno do kwitologii

iskraa.jpg

Ale gość od muzyczki to się popisał

Fakt. Możnaby wybrać co jeszcze gorszego (nie urażając M.Bilińskiego, którego lubię), ale ten wybór był beznadziejny.

Tym samym kolorem co pas p/odblaskowy przed wiatrochronem ,został pomalowany dół owiewki .

1101.jpg

Pierwsze przymiarki, nie jest źle ale dobrze tez nie jest:

PC100030.jpg

Wanna kokpitu z blaszek pasuje ładnie za wyjątkiem tylnej ścianki za drugim fotelem:

PC100032.jpg

Wyrzutnik łusek z pokrywą do działka:

PC100033.jpg

Fotele, trzeba dorobić zaznaczone elementy i parę innych detali:

PC100031.jpg

Tył mnie trochę przeraża, przejście skrzydło-kadłub, spróbuje zrobić z foli lub blaszki poszycie na tym odcinku. Jak źle wyjdzie to zostanie tak jak jest.

Tak powinno być:

50358_1275948631.jpg

A tak jest:

PC100034.jpg

Kilka relacji z budowy TS-11 z blaszkami już było na forum i o ile mnie pamięć nie myli trzeba zeszlifować sporo plastiku z butr, żeby kokpit patra wszedł do środka i dało się zamknąć kadłub.

Leszku, bardzo niestaranny kształt strzałek na fotkach.

Cała relacja do poprawy

Z tego co czytałem, to oboje macie rację. Osłona jest odrzucana, a pałąk służy do przebicia jej, jeśli nie zadziała mechanizm, który ma ją odrzucić.

Dokładnie tak.

Małymi krokami do przodu, fotele:

PC280011.jpg

PC280013.jpg

Połówki kadłuba mogę zamykać, podstawa tablic zegarów wypiłowana w z kawałka plastiku pod wymiar tablic z blaszek Parta, pasują idealnie na szerokość kabiny, będą wsunięte i wklejone na końcu.

PC280014.jpg

Niestety plastik jest fatalnej jakości i i biorąc pod uwagę dużo poprawek szpachlówką zastanawiam się czy nie zmienić malowanie w kamo. Po głowie chodzi mi 1919 ale z okresu służby w Łasku, bez napisu Navy( brak takowego w kalkach mastercraftu). Trzy odcienie szarości - prawą i lewą stronę mam zdjęcia ale brak fotki górnej powierzchni. I czy dół to najjaśniejszy odcień szarego występujący w tym kamuflażu, czy też może występuje tam czwarty kolor?

2e12ef042449fd7b.jpg

Leszku, zawsze możesz zrobić 1215 z Gniezna ;) Aktualnie też bawię się z tym modelem TS-a.

Łukasz-1215 to też srebrny i w dodatku golas bez godła , a pod metalizer powierzchnia musi być jak lustro, po złożeniu połówek kadłuba szpary wylazły gdzieniegdzie na 1mm. Nie wiem czy wyprowadzę łączenia tak żeby nie wylazło pod farba metaliczną. Dlatego rozglądam się za kamuflażem.

Robert - ścianki zrobił Part, ja tu tylko robię za montera

Łukasz-1215 to też srebrny i w dodatku golas bez godła

Mam dwa zdjęcia z czasów jej służby w Białej Podlaskiej, kilka akcentów kolorystycznych tam miała.

Mam dwa zdjęcia z czasów jej służby w Białej Podlaskiej, kilka akcentów kolorystycznych tam miała.

Maila do mnie masz więc poproszę o te akcenty.

W malowaniu 61.LPSzB z Białej Iskra miała pomarańczowe końcówki skrzydeł i stateczników poziomych, dziób oraz brzegi wlotów powietrza, a dodatkowo pomarańczowe trójkąty ostrzegawcze przed wlotami.

Końcówka statecznika pionowego - zielona.

Kadłub zamknięty, zabrałem się za wycinanie powierzchni sterowych. Postrzępiona i jajowata dysza została usunięta a w to miejsce wkleiłem plastikowy pierścień z jakiejś bombki. Dorobione bąbelki na nosie i dyszy( ten element będzie jeszcze dopieszczany rożnej gradacji papierkami ściernymi. Instrukcja Parta jest fatalna trzeba się domyślać jak te blaszki porozmieszczać, ponadto brakuje na niej takich prostych elementów jak dekle od wlewów paliwa, są za to elementy o prostym kształcie które można samemu dorobić.

P1090001.jpg

P1090003.jpg

P1090004.jpg

P1090005.jpg

Ciężko ocenić proporcje ze zdjęcia, ale mam wrażenie, że te wyoblenia na osłonie silnika są nieco za duże. Długość i szerokość wyglądają ok, ale wydają się za wysokie.

2470364-md.jpg