Skocz do zawartości

[Open]TS-11 Iskra nr boczny 1101, 10elt Łask, Mastercraft


Leszek.Sz.

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 61
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Dzięki Panowie widzę że kadra czuwa. Moje zdjęcie jest z chyba 2003 roku, te Roberta są z ok. 1 roku przed katastrofą i chyba do ostatniego dnia nic się nie zmieniło. Szachownice mam odpowiednie, oznaczenia na wloty-

może coś się dopasuje z tego co mam na składzie. Poszukam zdjęć w lepszej rozdzielczości tego egzemplarza.

P.S.

Ciągle forum sie sypie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grzesiu a mi się wydaje ,że szachownice mają takiej samej szerokości obwódki co na zdjęciu Leszka.chciałem porównanie zrobić ale nie da się skopiować tego zdjęcia
Masz rację, miałem na myśli to, że są węższe niż standardowo przyjęte i takich w zestawach nie widziałem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od poniedzałku coś tam zacznę robić, obejrzałem na youtube filmik z oględzin wraku po katastrofie - Zero cięte, na stateczniku brak godła, oznaczenia przy wlotach powietrza i trójkaty ostrzegawcze na burtach przy fotelach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Pierwsze przymiarki, nie jest źle ale dobrze tez nie jest:

PC100030.jpg

Wanna kokpitu z blaszek pasuje ładnie za wyjątkiem tylnej ścianki za drugim fotelem:

PC100032.jpg

Wyrzutnik łusek z pokrywą do działka:

PC100033.jpg

Fotele, trzeba dorobić zaznaczone elementy i parę innych detali:

PC100031.jpg

Tył mnie trochę przeraża, przejście skrzydło-kadłub, spróbuje zrobić z foli lub blaszki poszycie na tym odcinku. Jak źle wyjdzie to zostanie tak jak jest.

Tak powinno być:

50358_1275948631.jpg

A tak jest:

PC100034.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Małymi krokami do przodu, fotele:

PC280011.jpg

PC280013.jpg

Połówki kadłuba mogę zamykać, podstawa tablic zegarów wypiłowana w z kawałka plastiku pod wymiar tablic z blaszek Parta, pasują idealnie na szerokość kabiny, będą wsunięte i wklejone na końcu.

PC280014.jpg

Niestety plastik jest fatalnej jakości i i biorąc pod uwagę dużo poprawek szpachlówką zastanawiam się czy nie zmienić malowanie w kamo. Po głowie chodzi mi 1919 ale z okresu służby w Łasku, bez napisu Navy( brak takowego w kalkach mastercraftu). Trzy odcienie szarości - prawą i lewą stronę mam zdjęcia ale brak fotki górnej powierzchni. I czy dół to najjaśniejszy odcień szarego występujący w tym kamuflażu, czy też może występuje tam czwarty kolor?

2e12ef042449fd7b.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Łukasz-1215 to też srebrny i w dodatku golas bez godła , a pod metalizer powierzchnia musi być jak lustro, po złożeniu połówek kadłuba szpary wylazły gdzieniegdzie na 1mm. Nie wiem czy wyprowadzę łączenia tak żeby nie wylazło pod farba metaliczną. Dlatego rozglądam się za kamuflażem.

Robert - ścianki zrobił Part, ja tu tylko robię za montera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W malowaniu 61.LPSzB z Białej Iskra miała pomarańczowe końcówki skrzydeł i stateczników poziomych, dziób oraz brzegi wlotów powietrza, a dodatkowo pomarańczowe trójkąty ostrzegawcze przed wlotami.

Końcówka statecznika pionowego - zielona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Kadłub zamknięty, zabrałem się za wycinanie powierzchni sterowych. Postrzępiona i jajowata dysza została usunięta a w to miejsce wkleiłem plastikowy pierścień z jakiejś bombki. Dorobione bąbelki na nosie i dyszy( ten element będzie jeszcze dopieszczany rożnej gradacji papierkami ściernymi. Instrukcja Parta jest fatalna trzeba się domyślać jak te blaszki porozmieszczać, ponadto brakuje na niej takich prostych elementów jak dekle od wlewów paliwa, są za to elementy o prostym kształcie które można samemu dorobić.

P1090001.jpg

P1090003.jpg

P1090004.jpg

P1090005.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.