Jump to content
Leszek.Sz.

[Open]TS-11 Iskra nr boczny 1101, 10elt Łask, Mastercraft

Recommended Posts

Jak w temacie, dodatki dwie blaszki Part + dwa fotele KK-1. Fotele z iskry mają dodatkowo na zagłówku pałąk do łamania owiewki przy strzelaniu się przez osłonę kabiny. Cała powierzchnia plastiku jest chropowata – trzeba będzie ją doprowadzić do odpowiedniej gładzi – malowanie w aluminium tego wymaga bezwzględnie, nr boczny 1101, z 10elt z Łasku rozbita 11.10.2005, zginął major Jerzy Stonsiek. Niestety trafił mi się egzemplarz z uszkodzona owiewka – popękana struktura i poszczerbiona krawędź na głębokość ok. 2mm na styku owiewka-wiatrochron. Jeśli ktoś ma nieuszkodzoną owiewkę do iskry chętnie przygarnę lub wymienię na inne dodatki w 1/72.

Baza wyjściowa:

IMG_0339.jpg

IMG_0342.jpg

IMG_0340.jpg

Orginał:

0312200005.jpg

Po niedzieli ruszę z montażem. Fotek sporo w necie więc problemu z dokumentacją raczej nie będzie.

Pozdr

No Leszku - witam sedecznie i życzę powodzenia

Fotele z iskry mają dodatkowo na zagłówku pałąk do łamania owiewki przy strzelaniu się przez osłonę kabiny.

Fotele rzeczywiście mają pałąki o których wspomniałeś ale czy jesteś piewnien, że służą właśnie do tego o czym napisałeś? Zobacz jak wygląda limuzyna własnie od tej iskry po niestety nieudanym kataputowaniu się pilota

owiwkaiskry2.jpg

Mi osobiście wydaje się, że w chwili katapultowania limuzyna jest odrzucana, uszkodzenia prawdopodobnie wynikają z upadku na ziemię.

Jeśli chodzi o temat masz we mnie kibica, wszystko co z Łasku

Pozdrawiam

Powinienem mieć taką owiewkę. Dam znać jak przejrzę magazyn

Tak jak już wyżej zostało napisane, owy pałąk nie służy do rozbijania szkła owiewki kabiny.

Z tego co czytałem, to oboje macie rację. Osłona jest odrzucana, a pałąk służy do przebicia jej, jeśli nie zadziała mechanizm, który ma ją odrzucić.

Niestety trafił mi się egzemplarz z uszkodzona owiewka – popękana struktura i poszczerbiona krawędź na głębokość ok. 2mm na styku owiewka-wiatrochron.

To jest chyba standardowa przypadłość tych nowych "mistercraftów"

Mam tego 2 sztuki, indyjską i tę z orłem i obie mają podobnie skaszanione oszklenie.

Miałem okazję trochę pomyszkować po Iskrze, i pogadać z byłym pilotem Su-20. Latał oczywiście też na Iskrze i pokazał mi procedurę odpalania fotela jak nie zejdzie osłona.Koło zagłówka jest mała dźwignia odbezpieczająca pironabój którą trzeba włączyć jak nie zejdzie osłona i wtedy działa dźwignia do odpalania w uchwycie fotela. Czy ktoś próbował takiej akcji - nie wiem. Parę innych patentów też się dowiedziałem. Ogólnie bardzo fajny samolot, tylko te fotele klasy ''odpal i módl się''

No niestety, fotele klasy "0 szans - 0 nadziei", ale jeśli (co nie jest w polskich realiach całkiem nierealne) dojdzie do medernizacji do poziomu TS-11F, to i fotele po pół wieku w szkolnych będą inne.

Co do modelu - bomba temat, będę robił notatki, przydadzą się na przyszłość

Będziesz miał doskonałe uzupełnienie kolekcji. Powodzenia i obyś to wszystko tam upchnął

Ja również kibicuję! Podobają mi się te wszystkie dodatki i tak jak jarek38 mam nadzieję, że jakoś je wszystkie upchniesz

Będzie kolejny fajny model z pod Twojej ręki

Pozdrawiam Ipkinss

wklejasz silnik bo dysza wylotowa silnika jest od czapy?

Dysza wylotowa wraz z wirnikiem ma po środku "bąbel",przy tej skali i z mojej pamięci nie będzie dużo miejsca ,zeby to zrobic razem z silnikiem z zestawu

619a03b8df87296em.jpg

fakt wady ma ale i tak jest dobrze,że w ogóle jest na rynku i pojawiły się dodatki jak blachy czy po przeróbkach żywice foteli na przykład.

Szkoda jednak bo to chyba jedyny model ZTS z modelem silnika do wykonania.Zawsze można go postawic na jakimś stojaku do przeglądu na przykład...taki ja mam plan jak juz skończę z modelami innymi

Leszku, a masz kalki do tego samaliota?

Nie mam, ale nr spokojnie można sklecić z numerów które są w zestawie z tego co dał mastercraft. Dwie jedynki mam, trzecią jedynkę przytnę z nr 4, zera są ale cięte, w mojej powinny być całe. Sprawdzę czy wymiarowo pasują numery od MiG-21 bo właścnie zakupiłem dwa komplety od 0do 9. Godła łasku mam od MiG-21 powinny mięć ten sam wymiar. Chyba że mieli dwa rożne wymiarowo szablony do malowania godeł- do MiGów i Iskier. Szachownice też jakby co to mogę wymienić na techmodowskie.

Konkurs w pełni a forum szwankuje technicznie, powiadomień nie ma, z PW też kłopot. Jak tu żyć Adminie? No jak?

Ale jest jeszcze jeden istotny element - godło na stateczniku pionowym

I zero jest cięte. Widzisz Leszek, bez zebrania odpowiednich zdjęć nie ma co zaczynać roboty

W 2004r. na stateczniku nie ma godła, za to są trójkąty ostrzegawcze przed wlotami powietrza i pod kabiną.

Także do Leszka należy wybór co będzie dorabiał z kalkomanii.

Czasu jest sporo to i zdąży się wydrukować co potrzeba.

Jeszcze jeden istotny detal - szachownice ze zbyt wąską obramówką. Nie wiem czy takie są do zdobycia, ale to akurat wielkim problemem nie jest, bo można przyciąć z gotowych.