Skocz do zawartości

1:350 Курск


kalaruch

Rekomendowane odpowiedzi

widziałem, trafiłem szukając pomysłu na wodę - byłem tym zajarany jak dziewica po pukanku haha a to jest żywiczka barwiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 51
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

to jest żywiczka barwiona

 

Ile kg zywicy bedzie potrzeba, zeby utopic tego ruskiego u-boota? Do tego dochodzi niebagatelna cena epoksydu. Gdzies na niemieckich forach przeczytalem o zastosowaniu bezbarwnego lakieru akrylowego do odtworzenia wody. Takiego do malowania ram okiennych. Trzeba bylo zalewac kilka razy, bo sie kurczy podczas schniecia. Moze warto wyprobowac ta metode? Wydatek niewielki, a noz-widelec okaze sie skuteczna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wody możesz użyć żywicy poliestrowej transparentnej. To ustrojstwo kosztuje ok. 30zł za 1l w zależności od marki. Minusem jest to że śmierdzi, i smród ten jest trujący. Jeśli chodzi o wykonanie rozprysku nad powierzchnią wody, to racze tylko silikon, a efekt bardzo ładny. Nie wiem tylko jak chcesz wykonać bąbelki pod powierzchnią wody

 

Pzdr

Niekoniecznie.Żywica poliestrowa na 99% wejdzie w reakcję z plastikiem/farbą.Ma do 6% skurczu,więc by musiała być cienkimi warstwami a co za tym idzie widać by było kolejne warstwy.Na pewno by popękała i nie odgazowała się dobrze,więc uwięzione by w niej były pęcherzyki powietrza.Żywica poliestrowa uzyskuje wytrzymałość w połączeniu z matą/tkaniną szklaną,sama z siebie nie ma wytrzymałości i dlatego pęka.Na dokładkę podczas procesu utwardzania wytwarzana jest temperatura co spowodowałoby doskonałe poskręcanie modelu.Pracuję z tymi materiałami od ponad,co najmniej 12 lat,więc jakieś doświadczenie posiadam.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drinkman - a o mały włos bym kupił 2 litry... to co polecasz przyjacielu ??

a może pozostanę przy zalaniu wszystkiego klejem polimerowym i sobie sam z siebie zaschnie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drinkman - a o mały włos bym kupił 2 litry... to co polecasz przyjacielu ??

a może pozostanę przy zalaniu wszystkiego klejem polimerowym i sobie sam z siebie zaschnie ???

Klej polimerowy może także zareagować z tworzywem.Pozostaje jeszcze kwestia żywicy epoksydowej,przeźroczystej,do zalewania,ale to też nie będzie tanie ustrojstwo.No i temperatura.Prawdopodobnie jednak nie uda się tego zalać tanim kosztem.Spróbuję porozmawiać z technologiem u mnie w firmie,może on jakiś pomysł podsunie.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to już wiadomo w czym utopili shermiego, ale ja jednak odpuszczam żywiczkę, model będzie pod plexą podmalowaną transparentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paka doszłam, miła zawartość

 

DSC_0040.JPG

 

Może inboxik strzelę ?

 

Broncowa Szczuka II mnie rozwaliła na łopatki. Ale można tylko Gieparda zrobić, chyba że się zrobi opływkę sonaru holowanego samemu, to już można Nerpę, Wiepra albo Leoparda machnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No gaspadin Kalaruszkin,to będzie coś! Trzymam kciuki! Fajny pomysł. No a ja słabnę i z robotą już tak nie wyrabiam.Kurcze chęci jest mnóstwo,ale sił mało.Pozdrawiam i powodzenia!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra dobra nie jarać się tak, są problemy - uciąłem się w palucha OLFĄ paskudnie. Ale kadłub obrabiam dzielnie.

 

DSC_0012.JPG

 

Coby nie wyglądał pokracznie bez poszpachlowania miejsca sklejenia elementów kadłuba.

 

A tu przygotowania do zrobienia rufowych dolnych sterów kierunku:

 

DSC_0016.JPG

 

Chciałem potrasować linie gdzie zamocowany były kostki poszucia wytłumiającego...Ale chyba po naniesieniu pierwszej warstwy koloru po prostu zrobię je 0,18 cienkopisem, albo wcale nie zrobię, bo na jednych zdjęciach jest widoczne a na innych nie ...

 

Porównanie do 971M

 

DSC_0013.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Oj zasuw mam w robocie na święta, staruchy pobrali sobie urlopy a ja jak koń na westernie tyram. W przyszłym tygodniu coś ruszy się w warsztacie. Aktualnie Akulę obrabiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 months later...

no nareszcie coś się ruszyło, podglądam bo w przyszłości czeka mnie "popełninie bratniego okręta", co do dymu to aby sprawdzić jak "gabarytowo" to wypadnie, warto pobawić się na szybko zwykłą watą, jeśli chcesz bardziej profesjonalnie i dłużej to biały silikon z sztywnym wypełnieniem wewnątrz, pozdrawiam i podglądam nadal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.