Skocz do zawartości

[STANDARD] MISTERCRAFT RWD-8


jpl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

 

to mój pierwszy konkurs w życiu. Jako, że chciałem wystartować modelem polskiego samolotu, wybrałem RWD-8.

 

Nie jestem mistrzem w sklejaniu, więc sam udział będzie dla mnie dobrą zabawą, taką mam przynajmniej nadzieję.

 

Model planuję wykonać w polskich barwach, tak jak napisałem, w standardzie, za pomocą kalkomanii z instrukcji, jako samolot z Dęblina, numer boczny 31.

 

Dobrze, teraz in-box:

 

 

1K-1.jpg

 

2K-1.jpg

 

3K-1.jpg

 

4K-1.jpg

 

OK, no to w takim razie zaczynam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za życzenia powodzenia,

 

czas na pierwsze zdjęcia z budowy.

 

Najpierw kokpit, fotele i drążki sterowe. Wszystko lekko dopasowane i "doskalowane" (drążki sterowe...) Jako, że nie można waloryzować, pasy zostały namalowane.

 

 

5K.jpg

 

 

6K.jpg

 

 

7K.jpg

 

 

Obrobilem i wstępnie pomalowałem też koła, ale zapewne będą miały jeszcze malowane kołpaki. Chyba że źródła historyczne pokażą coś innego.

 

8K.jpg

 

 

9K.jpg

 

 

Kadłub też został od środka pomalowany srebrzanką. Nie usuwałem śladów po wypychaczach - i tak ich nie widać.

 

Kadłub złożyłem, oczywiście będzie jeszcze obrabiany przed malowaniem.

 

 

10K.jpg

 

 

11K.jpg

 

 

OK, to na razie tyle. Jak na raie idzie dobrze. Farby, jakie stosuję, to... Dupli Color srebrny i czarny, oraz Pactra A46 Black Matt i A65 Clear Red. Wstrząśniętych tymi Dupli Colorami uspokajam, że reszta będzie już malowana w cywilizowany sposób, za pomocą aerografu. Pactrami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za słowa wsparcia. Teraz poszło nieco gorzej, ale cóż, mam nadzieję, nadrobić to malowaniem.

 

 

Model został już właściwie sklejony niemal w całości (w końcu to tylko dwie niewielkie ramki + trzecia z oszkleniem...) a, że nie ma żadnych modyfikacji, to i nie trwało to długo.

 

Zdjęcia są jakie są, obiecuję na przyszły raz bardziej się postarać. Dopiero na zdjęciu zauważyłem, że mi się ułamał drążek w drugiej kabinie - nie wiem, regulamin kokursu przewiduje na taką okoliczność - można dorobić, czy nie?

 

Tymczasem galeria z postępów prac.

 

12K.jpg

 

 

13K.jpg

 

 

14K.jpg

 

 

15K.jpg

 

 

16K.jpg

 

 

Szpachli nie użyłem na razie zbyt dużo, co mimo wszystko dość dobrze świadczy o modelu.

 

OK, to na razie tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...

@Mikele - nie widać.

 

@PsyhoSpider - co konkretnie - udało mi się posprawdzać wszystko, jest w miarę równo.

 

 

Malowanie poszło gorzej, ale jakoś popoprawiałem. Wiem, że niebieski powinien być mniej intensywny. Postaram się też zrobić lepsze zdjęcia, przy naturalnym świetle, o ile się uda.

 

20K.jpg

 

 

19K.jpg

 

 

18K.jpg

 

 

17K.jpg

 

Malowany był Pactrami: A017 Wood Tan (chyba, nie jestem pewien), A46 Black Matt, A66 Polish Blue I, A67 Polish Khaki, i metalizerem Humbrola 27002. Do tego czarny Dupli-color z puszki.

 

Wyszło, jak wyszło, grunt, że w końcu udało mi się (prawie) go skończyć. Zostało położenie kalkomani, i jakieś poprawki/minimalne brudzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.