Skocz do zawartości

[OPEN] JAK-1 Master Craft


Bartosz69

Rekomendowane odpowiedzi

Witaj Bartosz, coraz fajniej ten Jaczek wygląda. Podobają mi się nity na blachach przejścia skrzydło-kadłub, ładny tuning wnęk podwozia - widzę, że są pewne uzupełnienia w stosunku do wczesnych zdjęć, dobrze przygotowane światła pozycyjne - mam wprawdzie wrażenie pewnego zachwiania symetrii, ale to chyba kwestia fotek. No i porządnie zdetalowane blachy silnika. Mam nadzieję, że się wyrobisz. Wyborcy czekają!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam

 

Niestety podkład ujawnił trochę niedoskonałości powierzchni, które przydałoby się przeszlifować. Chodzi w szczególności o nity w okolicach kokpitu, linie podziału blach okapotowania silnika i górna część prawej burty kadłuba w przed ogonem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tombie kolejne zdjęcia postaram się zamieścić dzisiaj wieczorkiem. Jak powoli się składa i chyba bez żadnych problemów powinienem ukończyć przed 29 lutym. Dziękuję za podpowiedzi i uwagi, czytam je bardzo nieuważnie i w miarę możliwości staram się reagować na nie w trakcie prac nad modelem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaje kolejne zdjecia z warsztatu.Zmieniłem podkład dla fotek-na czarnym tle model będzie lepiej widoczny w jego zimowym malowaniu.

Po raz pierwszy robiłem maskę i wykonałem napis-efekty widoczne na zdjęciach.Nie jest to fabryczna kalka i żeby zrobić taki element perfekcyjnie to jeszcze będę musiał popracować.

_DSC8560.JPG

_DSC8561.JPG _DSC8562.JPG

Pokryłem model sido i położyłem jeszce gwiazdy na spodzie i bokach kadłuba.

_DSC8564.JPG

_DSC8565.JPG

_DSC8567.JPG

Na dzisiaj wszystko, jutro będziemy go brudzić i może zdążę się zabrać za podwozie.

Pozdrawiam wszystkich

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się, pokombinuj jeszcze delikatnie z brudzeniem, bo radziecki samolot w zimowym malowaniu czasu wojny do wyższa szkoła jazdy, fotki z dokumentacji pokazują, że to nie jest łatwa sprawa. Ale oczywiście lepiej mniej niż przesadzić, chociaż strefy za lufami kmów należy. Jeszcze jest 5 dni - dopieść Jaczka i będzie dobrze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To mój ostatni post na forum warsztatu i ostatnie zdjęcia z prac wykończeniowych.Model Jaka stoi już na kółkach,brak jeszcze owiewki i paru detali.

_DSC8582.JPG

_DSC8589.JPG_DSC8592.JPG

_DSC8593.JPG

_DSC8591.JPG

 

Dziękuje wszystkim odwiedzającym za zainteresowanie moim pierwszym warsztatem,za podpowiedzi i za uwagi podczas pracy nad Jakiem-zwłaszcza Mikołajowi za kibicowanie i cenne sugestie.

Jutro postaram się wystawić model w Galerii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.