Skocz do zawartości

[OPEN] JAK-1 Master Craft


Bartosz69

Rekomendowane odpowiedzi

Witam na moim pierwszym warsztacie, na którym postanowiłem zmierzyć sie z legendą polskiego modelarstwa z lat mojej młodości jakim był Jak-1.

Mam tylko jedno pytanie jak dodać zdjęcie ? Dodaje link do strony a chciałbym dodać zdjecie-prosze o podpowiedź.

In box :

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/8ea77c96035cecb3.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 69
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mam tylko jedno pytanie jak dodać zdjęcie ? Dodaje link do strony a chciałbym dodać zdjecie-prosze o podpowiedź.

 

Podpowiedz jest na forum, daleko nawet nie trzeba szukać viewtopic.php?f=104&t=7808&hilit=umieszczanie+zdj%C4%99%C4%87

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam zamiar wykonać model Jaka-1 w malowaniu zimowym pilotowanym przez majora Szynkarienkę.Zakres prac w pierwszej kolejności będzie obejmował zmianę linii podziału blach,korektę poszycia kadłuba,gdyż Jak-1 różni się od Jaka-1m,wykonanie wyposażenie wnętrza kabiny od podstaw.

 

in box i pierwsze cięcia

_DSC7855.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

02a5d4c3a8e9570a%25255B1%25255D.jpg

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

_DSC7857.JPG

bypicasa2html.gifcreated by picasa2html.com

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem na ten model - powodzenia - usunołem ten błędnie załozony temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem troszkę czasu na podłubaniu przy moim Jak-u,zdjęcia z wukonanych prac zrobię jutro i wrzucę na forum, a na razie pokarzę ,na znanym juz zdjęciu co robiłem

 

_DO%252520PRACY.jpg

 

Oczywiscie na kadłubie popracowałem nad wyryciem linii podziału blach wokół silnika i obok kabiny pilota.

 

 

 

tombie01 dzięki za pomoc przy pracy na warsztatem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera niezła robota. Nie mogę doczekać się efektu końcowego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodaję zdjęcie spodu i mojego nitowadła,choć zdarzył mi się modelik który ponitowałem cały ręcznie

1%252520%2525285%252529.JPG

i jeszcze początki z waloryzacji wnętrza kabiny-narazie zdjęcie początku wzbogacania boczków

1%252520%2525283%252529.JPG

 

Dalsze prace dopiero po niedzieli

 

pozdrawiam wszystkich i czekam na wszelakie cenne uwagi dotyczące modelu i wykonania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie idzie powodzenia:D

 

P.S

 

Ta maszynka kupna (jesli tak to moglbym prosic o link do sklepu) czy robiona samemu (tez prosilbym o materiały potrzebne) bo takto moje modele takie plaskie sa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

konzo nitowadło własnej roboty z dwóch blaszek aluminiowych,kółko wyciągnięte ze starego zegarka,a ząbki spiłowane do szpica.Wszystko skręcone z wyczuciem,tak żeby zębatka kręciła się delikatnie.Ale można kupić gotowe w sklepach modelarskich np. firmy Trumpeter - Hobby Rivet Maker,cena ok.20 zł.

 

 

Dzisiaj poprawiłem kratownicę, biorąc pod uwagę sugestie Mikolaj75,z płaskiego na przekrój okrągły.Powoli kompletuje wnetrze kokpitu tj. fotel,tablicę zegarów,boczne panele z dźwigniami i pokrętłami, orczyk,drążek sterowy.Jak wszystkie elementy skompletuję to kliknę parę fotek przed złożeniem kabiny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnętrze kabiny poprawione-kratownica o przkroju okrągłym jeszcze przez położeniem koloru

 

2%252520%2525282%252529.JPG

tutaj dodatki wnętrza - siedzenie i oparcie,orczyk i tablica przyrządów z bocznymi panelami sterującymi(jeszcze nie rozcięta)

 

2%252520%2525284%252529.JPG

 

Jutro nanoszę na wszystko podkład a potem kolor wnętrza - stalowy

Tablicę zegarów rozetnę i pomaluję-będzie czarna.Postaram się poracować nad zegarami,może uda mi coś sensownego zmajstrować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że muszę podgonić prace z Jaczkiem. Nie mam ostatnio zbyt wiele wolnych przerw między zajęciami a i na modelarni robię z dzieciarnią elementy scenografii i kostiumów na Jasełka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.