Skocz do zawartości

F-51D MUSTANG Korean War Tamiya


czsochaj

Rekomendowane odpowiedzi

Model w standardzie, w malowaniu Capt.J.W. Rogers'a . Zrobiłem go jako nowy, przed pierwszym lotem, trochę niejako zabawkowy, taki miał być. Czyściutki, ładniutki, z podstawką, na półeczkę. Malowany jak zwykle bez aero, Humbrolami 191, 53, 56 oraz 27002.

 

19869a68e7685cd8m.jpga54b135fcef8f2bdm.jpge69ba49f3f27355fm.jpg92490aff2694f6cdm.jpg7009044afde58911m.jpgd06e829b1ee653c7m.jpgbbfff698031eb107m.jpg3bbbe0ab49d12bf3m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mhm... Tia... Dobry jest w te klocki, nie?

Moje zdanie o modelu znasz.

Tylko Tamiya wlanela babola, bo w tych poznych Mustangach juz na dobre montowali smigla Aeroproducts. A tu sa ciagle cuffed Hamilton Standard. Co ja mam z tymi smiglamia? Chyba za duzo sie oczytalem o tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majek, wiesz tym dobrze że z Tobą kłócić się niezdrowo! Sam wiesz, że wersja ta miała trzy rodzaje śmigieł. Podstawka była w zestawie. Mnie osobiście bardziej podobają się Mustangi z tą wersja Hamiltonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robisz modele naprawdę ekspresowo...to się robi podejrzane

 

Jako, że sam powiedziałeś, że to model półeczkowy (podstawka itp...) nie będę się wypowiadał na temat sladów eksploatacji.Są, bo są. W wypadku takiego modelu mogłoby ich nawet nie być.

Sam model wykonany jest koncertowo,a wspomniany już warsztat pędzelkowy nie wymaga komentarzy. Bardzo ładnie położona kalkomania (poza małym pęcherzykiem na górnej gwieździe) Tamiyi i dbałość o szczególy (czerwone korki wlewów paliwa i rakiety) są za to godne osobnej pochwały. Wielu modelarzom zdarza się ich nie dopatrzeć. Zapomniałeś jedynie o usunięciu drobynch kropkowatych nitów na skrzydle przy lufach Browning'ów.

 

Nie jestem ekspertem w dziedzinie Wojny koreańskiej, ale co do Mustangów, to należy wspomnieć, że na Wojnę do Korei leciały maszyny jednostek Fighter Bomber Groups, które nie zostały jeszcze przezbrojone, jednostek rekonesansu taktycznego oraz koreańskich RoKAF.

Kolega Majek ma rację, że w późnych Mustangach stosowano lepsze i tańsze śmigło Aeroproducts, jednakże takie jednostki użytkowały Mustangi z różnym wyposażeniem. Zarówno D z Hamiltonami (cuffed i non-cuffed), a także wspomnianym Aeroproducts. Kolejny raz przychodzi nam tylko studiować zdjęcia poszczególnych maszyn i ich wyposażenia.

Nie wiem jak jest dokładnie z maszyną Rogers'a, ale jeśli ktoś chce dokładnie przestudiować temat, to polecam publikację Osprey Aviation, Osprey Frontline Colour no. 1 - F-51 Mustang Units Over Korea autorstwa Warren'a Thompsona. Pełna jest ona kolorowych zdjęć i opisów jednostek. Można się przekonać, że Mustang był nie tylko dobrym myśliwcem eskortowym, ale także bombardującym i niezłym samolotem szturmowym.

 

Jeszcze raz gratuluję miłego dla oka modeliku

Pozdrawiam

Kornik

 

P.S. Pokaż model od spodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile Ty juz w sumie natlukles tych Mustangow?

 

Mi to się wydaje że dywizjon mustangów i spitów , normalnie prywatne air force i jeszcze z brygada pancerna by się znalazła . Bardzo się myle ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siadam za sterami , tylko w ,,Szturmowiku IŁ2''. Mustang to moja ulubiona maszyna. Robert sam wiesz ,że się niewiele mylisz. Ilość sklejonych modeli przeraża i mnie. Mam parę jeszcze Asów w galerii. Jeśli chodzi o czas na modele, to powiem że niektóre powstają i ponad rok. Odsyłam do stron Papermodels. Mustang to wspaniała maszyna, jako myśliwiec eskortowy. Jako bombardujący spisywał się gorzej. Lepszy był P-47. Anderson miał na końcie 16 myśliwców, a tylko 1\3 bombowca. Bartku to moja odpowiedź ;

Od spodu modeli nigdy nie pokażę.

 

a01c262f81c4b8a9m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.