Skocz do zawartości

[Standard] Novo Vultee Vengeance Mk II


kwiatektatek

Rekomendowane odpowiedzi

Żaden smiech! Na tej maszynie latał Simon Templer, grany przez Rogera Moore'a! Ksywka "Święty".

 

A tak serio to witam kolejnego Vengeance. W moim prace powoli ruszają. Przeczyściłem trochę warsztat z zaczętych modeli, to teraz podgonie robotę. Choć spiechu nie ma... Konkurs jeszcze trochę potrwa.

 

Będę na pewno zaglądał do konkurencji!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Toff, widzę że malujesz pędzlem, więc nie wiem czy ten sposób ci się przyda. Ale powiedzieć mogę oczywiście.

Najpierw pomalowałem oponę (w moim przypadku tire black gunze). W zbiorniczku zostało jeszcze nieco farby. Dodałem do niej ociupinkę farby białej i wymieszałem wykałaczką. Zalegającą w dyszy nierozjaśnioną farbę wypsikałem na gazetę, a jaśniejszym odcieniem pomalowałem, z małej odległości, brzeg opony.

 

Przy okazji pokażę wam postępy (niewielkie) w budowie mojego wężęsa

 

Banny, chcesz pomalować swój model przed złożeniem. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to popatrz:

 

DSCN0114.jpg

 

DSCN0116.jpg

 

Szpary są niemałe. Ja wolę najpierw poszpachlować.

Zrobiłem sobie więc szpachlę w płynie i w tej chwili mój vengeance wygląda tak:

 

DSCN0117.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Banny, chcesz pomalować swój model przed złożeniem. Jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś to popatrz:

Toć przymierzałem i widziałem. Żaden problem, drobna szpara w tym miejscu nie będzie się rzucać w oczy (skrzydło zagłębia się nieco w kadłub), tym bardziej że te miejsce zacienię washem. Za to szpachlowanie tutaj może zrobić sporo szkód (np skasuje wypukłe linie).

 

Poza tym... w prawdziwym samolocie też można się dopatrzeć szpar na łączeniu kadłub-skrzydło!

 

1003660F.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie za wiele nowego, żeby od razu aktualizację robić, ale dla tych co jeszcze nie robili może być pomocne.

Oszklenie nie jest idealne i troszku dopasowania wymaga W moim przypadku przeszkodą było wnętrze kabiny.

Wystarczyło delikatnie przypiłować zagłówek

 

DSCN0141.jpg

 

a niedopasowanie praktycznie zniknęło. Pozostałe drobne szczeliny, mam nadzieję, znikną przy klejeniu clearfixem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Melduję, że odłamałem i zgubiłem rurkę Pitota. Dorobiłem ją z wyciągniętego, plastikowego pręcika:

 

DSCN0287.jpg

 

Jeśli ten fakt powoduję zmianę kategorii to poproszę o info.

 

Chyba za wysoko wkleiłeś wnętrze.

 

Nieprawdopodobne, ale nie niemożliwe Owiewka jest przeokrutnie gruba, więc może tu tkwi przyczyna? W każdym bądź razie już po kłopocie.

 

A lufy km-ów nawiercone?

 

Oczywiście:

 

DSCN0288.jpg

 

Takiego kalibru nie powstydziłby się pancernik Potiomkin

 

Ogólnie Vengeance jest gotowy na przyjęcie podkładu. Jednak zwlekam z tą czynnością, bo drugi mój model nie jest wystarczająco dopieszczony, a chcę obydwa wymalować jednocześnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, dorobienie zniszczonego elementu to klasa standard, ale nawiercenie luf to już open IMHO!

 

Takiego kalibru nie powstydziłby się pancernik Potiomkin
Mnie te vengancowe kmy przypominają raczej działka laserowe ze Star Wars...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Widzę, że wybrałeś to samo malowanie co ja. Ciekawie będzie porównać gotowe modele!

 

Niezależnie od wybranej technologii wykończenia musisz jednak trochę podciągnąć tempo, bo jakoś wolno to idzie... Myślałem, że masz model już bardziej zaawansowany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam, oj tam. Powszechnie wiadomo że robota idzie tym sprawniej, im bliżej jest do nieprzekraczalnego dead line'u

Poważniejszy problem leży gdzie indziej. W mrocznych czeluściach mieszkania zaginęły kalki i wszelkie, dotychczasowe próby ich odnalezienia spełzły na niczym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.