Skocz do zawartości

DAF 3300 Italeri


buźka

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 54
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Mały aktual. Z kołami prace trwają dość długo, ponieważ okazało się że jest to trudniejsze niż myślałem. Ale jestem na dobrej drodze żeby je skończyć.

Żeby nie było, że nic nie robię, to w między czasie zrobiłem tylne błotniki, i światła. Oprócz tego jeszcze parę pierdół ale o tym później.

b957380ff34dffa0med.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła wyglądają rewelacyjnie, jedyna uwaga to czy nie lepiej było by pomalować ten fragment na błotniku gdzie jest lampa na srebrno? Bo teraz lampa trochę zlewa się z czarnym. Powodzenia w dalszych pracach .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światła wyglądają rewelacyjnie, jedyna uwaga to czy nie lepiej było by pomalować ten fragment na błotniku gdzie jest lampa na srebrno? Bo teraz lampa trochę zlewa się z czarnym. Powodzenia w dalszych pracach .

 

Zdradzę wam, jak robię lampy. W zasadzie ta technika jest wymyślona przeze mnie, bo nie spotkałem się z tym nigdzie.

5539bbcb8b615d5cmed.jpg

1. Wycięty klosz z ramki

2. Pomalowany klosz czerwonym i pomarańczowym markerem

3. Podklejony klosz folią do przyciemniana szyb samochodowych, tam gdzie uznałem że powinno być ciemniej

4. Podklejony klosz samoprzylepną folią imitującą chrom, tym razem całość

5. Klosz podklejony dwustronną taśmą samoprzylepną

6. Gotowa lampa

 

Jeżeli faktycznie czerwony klosz wydaje się za ciemny, to w każdej chwili mogę to poprawić bo wszystko trzyma się na kleju taśm i folii.

Nie użyłem ani kropli jakiegokolwiek kleju. Ale wydaje mi się że jest ok, bo zdjęcie było robione w słabym świetle późnym wieczorem.

W rzeczywistości w dziennym świetle jest dużo jaśniejszy.

 

A i jeszcze jedno pytanie do was, czy da się na tym forum cytować tylko część wypowiedzi innych? bo coś mi to nie wychodzi i za każdym razem wskakuje mi cała wypowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technika bardzo ciekawa, może faktycznie jest to wina fotek.

 

A i jeszcze jedno pytanie do was, czy da się na tym forum cytować tylko część wypowiedzi innych? bo coś mi to nie wychodzi i za każdym razem wskakuje mi cała wypowiedź.

 

Da się, po prostu trzeba usunąć niechciany fragment z całości skopiowanego tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nareszcie przednie koła można uznać za skończone. myślę że nie jest źle. Oprócz przerobienia na 5 otworów dorobiłem wentyl. Śruby mocujące koło zrobiłem na szaro, żeby zamiast koloru felg miały jakiś bardziej naturalny kolor.

db7781468dff82ccmed.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama stanęła już na własnych kołach. Jeszcze są założone luzem bo muszę coś wymyślić z tylnymi piastami ale na razie jest tak:

Rama jeszcze z nie wszystkimi kabelkami:

ab3608ef5f27f6aemed.jpg

Tylne światła w dziennym świetle-wydaje mi się że czerwone nie są za ciemne, Chyba że uważa ktoś inaczej to pisać, ja poprawię.

7f2c31e2ed58b3cemed.jpg

Uchwyt koła zapasowego. Nie byłem do końca pewien jak to powinno wyglądać, ale wydaje mi się, że gdzieś w sieci trafiłem na zdjęcie gdzie to było trochę przerobione, więc zrobiłem podobnie, i dorobiłem coś w rodzaju linki nawiniętej na ten wałek. Nie jestem pewien czy to tak powinno wyglądać.

119299fddcab21d8med.jpg

I teraz nie wiem, co zrobić z silnikiem. Według prospektu miał on takie malowanie:

a35c6bdedf14f202.jpg

Doradźcie czy dać silnik w czarny połysk ze złotawymi elementami czy coś kombinować z innym malowaniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

tak jak poprzednik napisał ,już w tej fazie projektu modelik robi robotę ,podoba mi się bardzo i czekam na dalsze aktuale z prac ,powodzenia życzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj.

Zaglądam tu często i bardzo podoba mi się Twoja praca, szczególnie tylne światła i felgi. Mam natomiast małe spostrzeżenie co do ramy Dafika. Wydaje mi się, że jest na niej bardzo gruba warstwa lakieru co widać po zaokrąglonych narożnikach, kątach, ale to może tylko złudzenie jasnego koloru farby.

 

[...]Doradźcie czy dać silnik w czarny połysk ze złotawymi elementami czy coś kombinować z innym malowaniem?[...]

 

Hmm... moim zdaniem powinieneś zrobić silnik jak na zdjęciu z prospektu. Zrobiłeś ramę takiego samego koloru jak na prospektach, felgi z mniejszą ilością otworów zgadzającą się z dokumentacja zdjęciowa z prospektów młodości Dafa. Robiąc silnik wzorując się na zdjęciu, które zamieś będziesz miał pewność, że zrobiłeś model tak jak schodził z linii produkcyjnej.

Namawiałbym Cię również do zrobienia okablowania przewodów ramy i silnika, które bardzo dobrze widać na ramie jasnego koloru.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klosze są czadowe! Rewelacja! Reszta też wygląda świetnie! Jak mogę Ci coś doradzić to trzymaj sie schematu kolorów z prospektu a auto będzie miało klimat tamtych lat, a jak nie to i tak będzie świetnie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...

Mały aktual. Ostatnio z racji braku czasu i pieniędzy zrobiłem sobie długą przerwę przy modelu. Jednak będąc ostatnio w lakierniczym trafiłem na lakier odcieniem bardzo zbliżonym do tego, którego potrzebowałem do silnika i już jest. Ochota na model też jest, więc powoli wracam do pracy.

Tak wyglądają elementy silnika polakierowanie już lakierem bazowym i bezbarwnym:

c402c81b46209242med.jpg

Mam natomiast małe spostrzeżenie co do ramy Dafika. Wydaje mi się, że jest na niej bardzo gruba warstwa lakieru co widać po zaokrąglonych narożnikach, kątach, ale to może tylko złudzenie jasnego koloru farby.

 

To chyba złudzenie takie, bo dałem cieniutką warstewkę podkładu i tylko jedną warstwę bazy, więc nie może być gruba warstwa, bo też nie ma z czego być. W zakamarkach to nawet czarna rama prześwituje.

 

Dziękuję wam za miłe słowa. To bardzo motywuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.