Skocz do zawartości

Tiger I


boodek_t

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Jestem nowy i powiem o sklejaniu modeli wiem mało.

Dlatego chcialem sie zapytac czy jest ktos na forum kto poprowadzi mnie za rękę podczas sklejania czołgu Tiger I?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno ktoś jest ! Zapytaj sagitariusa bo jest dobry w tym. A propo możesz podać firme i skale modelu? Bo ja teraz robie Tygrysa z Tamiya 1/35.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zacznij od przejrzenia tego forum. Baaardzo wiele zostalo juz powiedziane. Z cala pewnoscia znajdziesz tu odpowiedzi na wiele nurtujacych Ci pytan i watpliwosci. Zachecam Cie do zapoznania sie zawartoscia, gdyz przy okazji dowiesz sie wielu innych ciekawych rzeczy. A jak nie, to smialo pytaj. Z tym prowadzeniem za reke, to nie jest taka prosta sprawa. Musisz sam zaczac dzialac wedlug tego, co widzisz w instrukcji i wedlug tego, co podpowiada Ci intuicja. Moze zabrzmi to troche okrutnie, ale nie ludz sie, ze za pierwszym razem skleisz swietny model. Niestety w tej dziedzinie nie sprawdza sie do konca powiedzenie "ucz sie na cudzych bledach". Poprostu jak sam czegos nie "zepsujesz", to nie dowiesz sie, jak tego uniknac w przyszlosci. I bacznie obserwuj to, co inni pokazuja w swoich relacjach, bedziesz mial orientacje o co w tym wszystkim mniej wiecej chodzi.

 

A tak w ogole, na poczatek napisz, jaki dokladnie model chcesz sklejac. W jakej jest on skali i od jakiego producenta. Dzieki temu ci, ktorzy juz go sklejali, beda mogli udzielic Ci garsci wskazowek i zwrocic Ci uwage na pewne rzeczy, np. jakich bledow mozesz sie ustrzec juz w pierwszych etapach budowy.

Jezeli masz aparat, to dzialaj. Klej, pstrykaj fotki i pokazuje je nam, a na biezaco bedziemy udzielac rad i wskazowek.

 

Ps. A tak w ogole, to witaj na forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model Toger I z academy 1:35

 

wiem ze pierwszego modelu nie zloze tak jakbym chcial pieknie a juz napewno nie pomaluje....

 

pytan mam mnostwo

przede wszystkim nie wiem kiedy malowac,zeby nieprzykleic czegos a pozniej problem...

 

volsebix dzieki za stronke:))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przede wszystkim nie wiem kiedy malowac,zeby nieprzykleic czegos a pozniej problem...
Widzisz, to jest wlasnie moment, kedy musisz zaufac swojej intuicji. Wez to tak na chlopski rozum. Tak w ogole jest taka jedna zasada, ktora wiele moze Ci rozjasnic - zanim skleisz, 5 razy przymierz. Zloz sobie elementy na sucho do kupy, mozesz sobie pomoc tasma klejaca, plastelina, czymkolwiek i wtedy zobaczysz, ktore elementy bedzie Ci latwiej pomalowac po sklejeniu jakiejs wiekszej calosci, a ktore przed przyklejeniem. Generalnie jest tak, ze drobiazki maluje sie osobno, czasami nawet przed wycieciem z ramki, a wieksze czesci, np. elementy kadluba, czy wiezy, jak w przypadku czolgu, maluje sie po sklejeniu ich do kupy, wyszpachlowaniu i wyszlifowaniu, itd. Ponadto, nawet jezeli cos przykleisz, a okaze sie, ze ciezko Ci to bedzie pomalowac (bo jest to jakis malutki drobiazdzek, ktory ma inny kolor, niz cala reszta), zawsze mozesz delikatnie oderwac i przykleic pozniej, po pomalowaniu. Tak naprawde ocena tego co kiedy przykleic, czy pomalowac to jest kwestia wprawy i wyobrazni. Dlatego dobrze jest sobie wszystko jakos tak tymczasowo poskladac razem, zeby widziec jakas wieksza bryle i moc latwiej ocenic, ktore elementy beda w tym samym kolorze i mozna je malowac razem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko Bartku, że swojej wypowiedzi nie poparłeś relacją z budowy Tygrysa z Academy z wnętrzem, którego obecnie sklejasz .Bardzo ładnie wyszły Ci gąsienice . Lufę trochę zwaliłeś, ale cała reszta jest niezła [to moja zemsta, za ,,piwko przy śmigłach''.] Będziesz na picnicu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mojego tygrysa najpierw skleje potem pomaluje sprayem i nie wiem co z tego wyjdzie więc mam podobne dylematy do twoich boodek_t. Damy rady !!

Chyba .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda tylko Bartku, że swojej wypowiedzi nie poparłeś relacją z budowy Tygrysa z Academy z wnętrzem, którego obecnie sklejasz
Ze tak sie posluze pewnym cytatem... "Dawno Cie ktos nie kopnal"?

Na picnicu nie bede, bo musze wyjechac w sprawach sluzbowych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czy jest wogole szansa w miare... pomalowac model bez areografu?

Jest. Nie wszyscy "wysoko-levelowi" modelarze używają aerka a mimo to, uzyskują przecudne efekty. Zresztą chyba większość z nas zaczynała od pędzli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Majku nie pracuję w klimatyzowanych pomieszczeniach. A swoją drogą pomyśl o jakichś gąsienicach, czasami warto oderwać się od monotonni. Pancerka też ma swoje uroki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co ja słyszę no to Majku ja tu cichutko sobie siedze i o niczym nie wiem, a tu sie tygrysa za plecami buduje Pokazuj, pokazuj ino szybko co tam już wyrzeźbiłeś, bo mnie ciekawość zżera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No zesz kurczaki... Co Wy z tym Tygrysem? Tak sie wlasnie rodzi plotka... Jeden walnie glupote, drugi podchwyci, a pozniej to juz leci... Zbyszek, udalo Ci sie mi dokuczyc.

I oficjalnie dementuje ta plotke. Nie kleje zadnego Tygrysa... Fuj... Moze Leoparda, to predzej... E, nieee....

I chyba poprosimy moderatorow tego dzialu, o wyczyszczenie tego watku z naszych bzdurnych postow o "niby moim" Tygrysie, co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.