Skocz do zawartości

MiG-21Mf Eduard 1/48


damian70n

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie Damianie.

A więc zacznę od uwag odnośnie twojego modelu Miga-21.

Jak na model wykonany prosto z pudła to wygląda całkiem nieźle. Ale kolory wnętrza kabiny , wnęk podwozia ,a także hamulców aerodynamicznych ,oraz stożka wlotowego kują w oczy. Brakuje także imitacji uszczelki w okół oszklenia wiatrochronu oraz oszklenia owiewki. Na pewno nie powinien być koloru czarnego. Także brakuje odznaczenia kolorem srebrnym imitacji stopu na awaryjnym odbiorniku ciśnień powietrza. Brak anten systemu ostrzegawczego SPO-10 na skrzydłach. Anteny radiowysokościomierza RW-UM powinny być także koloru ciemnej zieleni. Nadajnik kątów natarcia na burcie z lewej strony kadłuba powinien mieć tylko skrzydełko w kolorze srebrnym ,a nie jak to u Ciebie w modelu większość elementu. Brak imitacji przewodów hamulcowych na goleniach podwozia.Antena radiokompasu ARK-10 powinna mieć inny kolor.

Tak na szybko znalazłem kilka uwag do twojego modelu.

Ale chciałbym Ciebie także pochwalić za to ,że podjąłeś się budowy tej Pięknej Maszyny.

Pozdrawiam i życzę wielu sukcesów przy budowie kolejnego Statku Powietrznego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brawo za temat i wykonanie ,choć kilka błędów jest

 

Piotrze kolor kokpitu wymuszaja blaszki Edka,ale nie jest zły w/g mnie

39695563.jpg

 

Uwagi mam podobne do Twoich więc nie będę się powtarzał, w/g mnie zbyt rozmyte plamy są no i brak łosza i cieniowania ,ruchoma część owiewki jakaś taka biedna ,brak zamków,uszczelki i instalacji od wewnątrz w tej skali to trochę razi.

54129959.jpg

zasonkinabojowymczeskim.jpg

migpv.jpg

miggx.jpg

 

Tutaj piękny MiG Grzesia bardzo dobry wzór do nasladowania

http://modelwork.pl/viewtopic.php?f=64&t=29324

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy "zwykły" sklejacz mig-21 na tym forum powinien chyba pisać na wstępie "nie jestem mega fanem tego samolotu"

Ja w uwagach zamieściłbym tylko nieodpowiedni dobór zielonego na anteny i koloru wnęk podwozia. To łatwo wyczytać ze zdjęć. Pokręciłeś też z tym srebrnym kolorem na spodniej antenie. Przydałaby się też zewnętrzna brązowa uszczelka. Kolor czarny od wewnętrznej strony nie jest wcale błędem, widać go nawet na zdjęciach przytoczonych przez Roberta.

Jako ciekawostkę podam, nie powinna się tu znaleźć rakieta R-3R, MF-y z nią nie latały. Tego mogłeś nie wiedzieć, bo instrukcja wprowadza w błąd.

 

Ogólnie, model przyjemny dla oka Będzie ładnie wyglądał na półce pośród pozostałych. Może skusisz się kiedyś na następnego ołówka (Bisa?), do czego gorąco zachęcam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak łosza i cieniowania

 

Czy to już standard w modelarstwie? Ciągle zwracacie na to uwagę. Jak nie jeden to drugi. Model jest czysto i ładnie sklejony oraz pomalowany i pewnie dał wiele radości wykonawcy w czasie prac nad nim a to jest najważniejsze. Brawa dla Damiana

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

brak łosza i cieniowania

 

Czy to już standard w modelarstwie? Ciągle zwracacie na to uwagę. Jak nie jeden to drugi. Model jest czysto i ładnie sklejony oraz pomalowany

 

Czy to jest standard ?raczej tak daje tzw.życia dla modelu i trójwymiarowości ale kto co lubi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Tobą Young ,że zastosowanie koloru czarnego od wewnętrznej strony owiewki i wiatrochronu nie jest błędem. Ponieważ dokładnie tak jest w prawdziwym egzemplarzu. Ale tutaj w modelu Damiana nie ma uszczelek zewnętrznych. Więc nie wygląda to najlepiej gdy na zewnątrz przebija się kolor czarny a powinien być widoczny tylko od wewnątrz. Także zauważyłem brak pomalowanego wiatrochronu od wewnątrz kolorem wnętrza kabiny.

Robercie również i tobie przyznaję rację co do koloru wnętrza i zastosowania barwionych blaszek fototrawionych. Gdyż uważam ,że nie są najgorszej jakości i jakoś za bardzo nie odbiegają kolorem od rzeczywistości. I rozumiem to ,że Damian nie bawił się w to by coś innego samemu kombinować w kokpicie. Gdyż sam zestaw w porównaniu z innymi firmami powala z nóg nie jednego z modelarzy.

Może i to czepiania się i znajdywanie błędów na każdym kroku u innych robiących Miga związane jest z tzw"zboczeniem zawodowym" .

Ale tak to już jest. I prosimy o wybaczenie.

 

Gratuluje jeszcze raz wyboru zestawu i dość ładnego wykonania. Ważne ,że oko właściciela i wykonawcy cieszy. Bo to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny .A co do brudzenia ? Na pewno sprawia że model jest "żywszy " Ale wyjdżmy z założenia że samolot po remoncie , przed wylotem do macierzystej jednostki [ jak zdejmie rakiety będzie pasować ]

I to co pisał young- zdejmij te rakiety , bo "walą swoją niestosownością "w tym modelu aż oczy bolą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damianie jak dla mnie bardzo piękny model.

Z błędów wymienianych przez przemówców, to jedynie owiewka jest delikatnie nierówno pomalowana i żółtomiedziany kolor uszczelki zamaskowałby czarne wnętrze (widoczne głównie dzięki grubości plastiku).

DO PRZEDMÓCÓW: CO DO ŁOSZA, to przecież widać, że JEST: najbardziej widoczny we wnękach podwozia, lecz i cała powierzchnia modelu wygląde na delikatnie zmodulowaną.

Popatrzcie na dwa ostatnie zdjęcia dodane przez Roberta Ostrowskiego: linie podziału blach są prawie niewidoczne, a nie, jak to teraz w modzie na modelach maksymalnie zaczernione i "bijące po oczach".

Niestety często ostatnio modele samolotów są malowane i brudzone jak czołgi, a czołgi z kolei, jakby wyciągnęli je z kwaśnego bagna, do którego wpadły po wielogodzinnym intnsywnym ostrzale z karabinów i przeciągnięciu na grzbiecie po kilkukilometrowej pustyni.

Osobiście model bardzo mi się podoba: wyględa tak, jak IMHO, powinien wyglądeć model samolotu i nie zmieniałbym w nim nic, (nawet tak drażniące purystów merytorycznych rakiety bym zostawił).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Nie znam się jeśli chodzi o merytorykę, ale tu Koledzy Ci wszystko podpowiedzą. Mi natomiast podoba się ogólne malowanie kamo. Kokpit wygląda całkiem zacnie. Ja tu jednak chyba widze delikatny wash, czyli taki jak lubię. To że go nie do końca widać, to chyba kwestia światła. Brakujące detale (zamki na owiewce czy inne pierdoły) usprawiedliwiłbym tym, że nie każdy ma chęć topić kasę w blaszki czy tam inne rzeczy.

A jak oceniasz ten zestaw? Sklejalny jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

damian70

Sam tak na szybko oceniłem ten model zaraz po wrzuceniu do galerii.Ale teraz całkiem przypadkowo , otworzyłem strone i aż mi się nie chce wierzyc , że niemal wszyscy przepuściliśmy takiego babola , który wali po oczach aż dudni.Coś strasznego , ale myślę że do poprawienia po małym "remoncie w domowym WZL "

Zobacz jak przykleiłeś wciągniki osłon kół głównych ? Przecież to woła o pomstę do nieba -w ten sposób to one się nigdy nie zamkną. A były wrzucone linki ze szczegółami podwozia , wnęk itp.

Zobacz jak to wygląda w rzeczywistości

mig21bisgoablachawewnka.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mig21bisgoablachawewnka.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mig21bissrebrnagoablach.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

mig21bissrebrnagoablach.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

14369543198376mig2120po.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Poprawiaj-bo tego nie da się oglądac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może zanim malować to najpierw dobrze skleić i wyszpachlować? Bo jakość wykonania delikatnie mówiąc...

Szczególnie widać na zdjęciu krawędzi natarcia skrzydła, masz szpary podkreślone washem i do tego zaszlifowana krawędź natarcia płata . Do tego nierówno pomalowany pierścień wlotu powietrza no i pytanie po co aż tak mocno złoszowany zwłaszcza od spodu? Aż tak wybrudzone to one nie latały...

Uszczelka w osłonie jest co prawda nierówna w oryginale ale jednak troszeczkę staranniej mogłeś ją pomalować no i problemem jest niedobranie koloru kabiny do blaszek Edka. Wyrażnie za niebieskie Ci to wyszło.

Zgadzam się z Youngiem, rób następnego, ALE STARANNIEJ

 

-Co do szpachlowania i szlifowania ,model wykonałem dla czystej przyjemności składania .

-Model wydaje się mocno złoszowany przez zdjęcia ,a jeżeli przeszkadza to mogę Ci powiedzieć że samolot lądował w deszczu .

-Kokpit jest tak pomalowany ponieważ blaszki Eduarda to wymusiły .

-A co do zrobienia następnego MiG'a to z chęcią ale tylko w tedy kiedy mi za niego zapłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robert Ostrowski

Jesteś tego pewny jeszcze bardziej upierdzielone latały/nie ten konkretny ale 21szy

Jesteś łaskawy dla mechaników i tak wrzuciłeś "czyścioszka "

Kto twierdzi ze nie latały takie brudne ? Przecież to jeden wielki "drenaż "

Z niego ciekł olej , paliwo , gorące powietrze , spaliny -dodajmy do tego kurz , piasek itd. i mamy pięknego brudasa

9106brudaspomnik2.jpg

 

Uploaded with ImageShack.us

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.