Skocz do zawartości

Airfix 2012


pepociufakers

Rekomendowane odpowiedzi

Do zaimplementowania z erfiksa do italki, to kanały dolotowe do silników, oraz koła z goleniami mlg .A i tak to zrobiłem tylko ze wzgledu na perforacje w komorach podwozia.

Z że tym że jesli ktos ma koła z Mig-23 to lepiej ich uzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Od wczoraj jest dostępny "nowy" Fairey Swordfish w zestawie z 8. farbkami (Humbrol'a), klejem i 2. pędzelkami. Jak dla mnie, rewelacyjny zestaw dla początkujących, ale nie tylko, nie każdy posiada farbki do samolotów RAFu.

 

zestaw extra

5597.jpg

 

zestaw standardowy

4843.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy kalkomanie w tych zestawach są takie same?

 

Różnią się.

 

1. zest. extra (wyd. spec.):

A50133_1.jpg

May 26th 1941, the Ark Royal launched its Fairey Swordfish torpedo bombers for an attack on the German battleship Bismarck. In a final attack, almost in darkness at 21:05, a hit by a single torpedo from a Swordfish of 818 NAS (piloted by John Moffat) jammed Bismarck’s rudder and steering gear. Now unable to escape, Bismarck was sunk by HMS King George V and HMS Rodney on the following day.

 

A04053-A.jpg

K8393/E5A, No.824 Naval Air Sqn, Fleet Air Arm, HMS Eagle, Operation Judgement, Taranto, 11th Nov 40

 

A04053-B.jpg

K8449, No.820 Naval Air Sqn, HMS Courageous, March 1939

 

PS. Airfix.Com prawdę ci powie. Zauważ też, że model drugiego zestawu mają dwie wersje, bombową i torpedową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, że zapodadzą Sworfisha na baniakach, ale większość z tych modeli to chyba już dawno się ukazało, czy się mylę??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

le większość z tych modeli to chyba już dawno się ukazało, czy się mylę??

 

oj, taki np. a-4b skyhawk był robiony przez fujimi, ale od lat już nie widziałem wznowienia,

hobby boss zapowiada od 2011 ale tez go jeszcze nie widać,

także ten model to wg. mnie strzał w dziurę rynkową,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie, np Emil-czy go już nie było wcześniej?

Już sobie przypomniałem, obie wersje Swordfishy były już puszczone przez Airfixa i to ze 30 lat temu, pamiętam, że miałem problem z tymi pływakami, nie było wtedy takich klejów jak kropelka, "Pudzian", Cyjanopan. Chyba, że był to Matchbox (??), pamięć już nie ta.

 

airfix-swordfish-full-colour-picture-box-issue-3183-p.jpg

 

źródło: http://www.heritageaviationmodelsltd.com (masa zdjęć pudełek modeli z 30+. letnim stażem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam starego Swordfisha z Novo z pływakami. Jeszcze nie sklejałem, więc nie wiem jak ze składalnością.

Pewnie jak to bywa z Novo-trochę szpachli i ujdzie w tłumie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale większość z tych modeli to chyba już dawno się ukazało, czy się mylę??
Pokazane w skali 1/72 Bf-109E, P-51/F-51 Mustang i Spitfire F22 są "new tool", czyli z nowo opracowanych form. Oczywiście zestawy Messera i Mustanga Airfix miał od dawna w ofercie, ale to będą zupełnie nowe modele.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie oblookałem nowego Swordfisha (MK.I) i jest ... rewelacyjny, masa detali których nie było w starej wersji (posiadam z Allegro), cud miód, jak by to tak można było powiedzieć. W wolnej chwili postaram się o inboxa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A którego masz, tez od bismarka czy taku na tarent?

Bardziej mi zależy na tym drugim

Wersje "podstawową" czyli bez farbek.

Powiem wam, że samo pudło zachęca do kupienia modelu.

A co warte są te farbki dodawane do zestawów ?

Przydadzą się do malowania pisanek.

Co do farbek to bez przesady, zestaw akryli Hubrola i tyle.

Powiem wam, że zestaw sprzedaje się prawie tak samo jak ten bez.

Będąc szczawiem dostałem kiedyś taki zestaw i byłem "osikany" ze szczęścia, że nie muszę czekać tygodnia aż na 'Skrze' kupię farbki, bo takich w sklepach nie było. Na jakimś forum (Armoramy??) widziałem jak jeden koleś odstawił Swordfisha "fabrycznymi" farbkami i .. rewelka. Bardzo sobie je chwalił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.