Skocz do zawartości

Airfix 2012


pepociufakers

Rekomendowane odpowiedzi

Na forum http://www.forum.modelarstwo.org.pl/ pojawiła się już zapowiedź na rok 2012 Airfixa.

Zapowiedzi na 2012:

Model ekskluzywny dla czlonków Airfix Club: 1/48 Bf-109E w malowaniu RAF (AE479)

i Japonii( jeden z samolotów testowanych przez Japonczyków).

Nowe wypraski

1/72

P-51D Mustang - w wersji jako starter kit malowanie ' rekinie' szaro-zielone ze 112sq z frontu wloskiego

F-51D Mustang - malowanie USA i Dominikana

Messerschmitt Bf-109E-4 - malowanie Franza von Werry z 09/1940

Messerschmitt Bf-109E-4/5/7 Trop - malowanie Niemcy i Bulgaria

Folland Gnat T1

Fairey Swordfish na plywakach

Supermarine Spitfire Mk 22

A-4 Skyhawk - malowanie USA i Argentyna ( wojna falklandzka)

Vickers Valiant B Mk 1

1/48

Westland Lynx Army AH-7

Westland Lynx Navy HMA8/ Super Lynx

Agusta Westland Merlin

Reedycje:

1/72

De Havilland Chipmunk

Douglas Dauntless SBD-3/5 - malowanie spod Midway i francuskie

Shorts Tucano

MIG-29 - malowanie polskie i czeskie

Handley Page 0/400

Comet Green Racer

1/48

BAe Sea Harrier FRS-1

BAe Harrier GR3

Supermarine Seafire FR46/47

 

W cyklu Double Dogfight mamy między innymi:

1/48 Spitfire Mk.Vb Trop I Bf-10F-4 Trop z Afryki

1/72 Spitfire Mk. Ia F/Lt Dundas i Bf-109E Helmut Wick - samoloty

z pojedynku między tymi pilotami w pazdzieniku 1940 roku

 

Airfix w nowym roku nastawia sie na temat Afganistanu i planuje wydac

w skali 1/48 podwójny zestaw Land Roverów, pojazdy Jackal i Coyote,

do których bedzie mozna dokupic zestawy blaszek sygnowane logo Airfixu,

dwa komplety figurek, dwa typy budynków 'afganskich'.

 

W skali 1/76 mamy nowego King Tigera osobno jako pojedynczy model i w zestawie

z tegorocznym Cromwellem, i reedycje M3 Grant/Lee oraz Matyldy

- to z okazji rocznicy bitwy pod El-Alamein.

Z serii 'budowlanej' w 1/76 - 1/72 oczekiwac mozna dwóch modeli mostów

 

Kategoria farb akrylowych w spray'u wita nas nowymi kolorami:

90 Matt Beige Green - Sky

155 Matt Olive Drab

163 Satin Dark Green

165 Satin Medium Sea Grey

238 Gloss Arrow Red

239 Gloss British Racing Green

 

Emale w puszeczkach powieksza sie o kolory Luftwaffe:

RLM 02, 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76, 79

Airfix planuje takze wprowadzic zestawy farb:

Emalie

WWII RAF -Trainer Yellow, Dark Earth, Dark Green, Black, Beige Green ( Sky)

WWII Luftwaffe - Aircraft Blue, Insignia Yellow, RLM 02 GRau, RLM 70 Schwartzgrun, RLM 71 Dunjelgrun

Figure Set - White, Scarlet, Leather, Flesh, Brown

Primary Colours - Gloss Emerald, French Blue, Bright Red, Black, White

Akryle

WWII RAF - jw.

Figure Set - jw.

Figure Weapons - Metallic Silver, Gold, Gun Metal, Antique Bronze, Matt Black

Primary Colours - jw.

 

W katalogu znajdujemy takze info o nowych 'weathering powders'

(w sloiczkach 28ml) w kolorach: Black, White, Sand, Light Grey,

Chrome Oxide Green, Iron Oxide, Dark Earth, Rust.

[cytat z tematu: http://www.forum.modelarstwo.org.pl/viewtopic.php?f=90&t=48878&p=392811#p392811

 

 

Jak dla mnie P-51D i A-4 Skyhawk to pozycje na które będę niecierpiliwe czekał. No i w końcu Dauntless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Vickers Valiant już jest dostępny, podobnie jak AVRO Vulcan, a mi się marzy żeby wyszedł nowy model HP Victora w wersji bombowej (bo jest tylko stary Matchbox/Revell w wersji tankowca), ciekawe czy się kiedyś doczekam? Ta maszyna jest przepiękna w swej brzydocie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego MiGa

 

A w "stanie lotnym" czy jeszcze w częściach? Bo jeśli nie sklejony to może Kolega byłby w stanie zrobić wpudłoksa? Byłbym wdzięczny...

 

Pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję RAV. Skrzydła widać że "za długie", ale sam model chyba nie jest taki najgorszy. Z resztą ja "należę do klubu" modeli słabych, nieleżących w planach. Poza tym pasuje mi takie rozwiązanie, bo kalek bym nie musiał kupować .

 

Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam,

JK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i racja, chyba muszę się nad Italką zastanowić . Za tydzień w sobotę będę wiedział co kupić /jadę do Stolicy/. Jak dla mnie najtrudniej będzie z godłami malborskimi albo mińskimi . Albo się machnie malowanie z pierwszej prezentacji w 1989 roku, z zaklejonym godłem .

 

Dziękuję za rady i pozdrawiam,

JK

 

PS. Od "starszych" Kolegów można się dużo dowiedzieć. , a i jeszcze takiego podobno "gniota" znalazłem:http://www.martola.com.pl/pl306/produkty24649/MiG_29_Fulcrum__9_12_, ale nie dość, że to "towar MiG-o podobny" to jeszcze są same szachownice - bez godeł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie góra kadłuba jest nieprawidłowa, nie tylko garb, ale też i osłony silników. Dysze wylotowe też prezentują się gorzej niż te z Italeri, choć na dobrą sprawę żaden zestaw jakoś specjalnie do oryginału się nie zbliżył w tym temacie. ICM za to ma najlepiej odwzorowane uzbrojenie i dodatkowe zbiorniki. Na tyle na ile mozna ocenić z proporcji części w ramkach to w tym zestawie wszystko jest OK. W Italeri R-60 to niestety dość luźna interpretacja kształtu rzeczywistego pocisku. Za to kształt R-27 lepszy niż w ICM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ICM ma strasznie dziwny garb, szczególnie jego przejście w za niską owiewkę.

ICM to MiG 29 9-13 i te jak najbardziej maja takiego garba (siedzi tam Gardenia- aparatura WRE) czyli model jest raczej poprawny, ale nie zrobimy z niego polskiego MiGa (tj. starszej wersji 9-12).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu narozrabiałem . Miał być temat o nowościach Angoli, a się zrobił o Migu-29 i jego modelarskich interpretacjach . Z opinii Kolegów i zamieszczonych linków i sznurków wywnioskowałem, że /jeśli nie zmienię zdania na jakiegoś drugowojniaka/ to ze sklepu wyjdę z Włochem pod pachą . A może i z kalkami...

 

Pozdrawiam,

JK

 

PS A tego http://www.martola.com.pl/pl306/produkty4333/F_16C_D da radę naciągnąć pod "Polish Air Force"?

Ten sam http://www.martola.com.pl/pl306/produkty17667/F_16_Fighting_Falcon

i jeszcze raz to samo http://www.mojehobby.pl/Bilek-Fa16-C-D-p-1-1321139.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
Jednak Italka najlepsza.Tak się zastanawiałem na d Fujimi i Hasą ale już nie mam pytań

 

Mam artykuł ,zdaje sie w MR jak pożenić Airfixa z Italką.

 

Oglądając to porównanie zwróciłem uwagę na jedno ze zdjęć. Czy przypadkiem Italeri nie ma (jako jedyny z całej stawki ) nieprawidłowych stateczników? Wyglądają w nim jak te w wersji dwumiejscowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to nie podam numeru Mini Repliki, ale ukazaly sie w jednym z numerow dwa artykuly jak zrobic z Italerki (moj) i Airfixa (Wojtak Butrycza) w miare poprawny model MiGa 29 A 9-12. W Italeri nalezy poprawic podwozie, zrobic nowe usterzenie wysokosci i przerobic dysze silnikow (skrocic czesc cylindryczna o 1-2mm jakos) i poprawic wiekszosc lini podzialowych. Stateczniki pionowe sa ok, dokleja sie jeszcze kasety z nabojami systemu samoobrony, w innych modelach sa integralna czescia statecznika, Italerka robi jednak na tych wypraskach jeszcze wersje UB, ktore ich nie ma.

Airfix wymaga wiecej ingerencji w bryle.

 

Na rynku jest masa dodatkow do 29 Italeri: blachy Part i Eduard, zywice Quickboost, Pavla i Neomega, Aires, Equipage i Tally Ho (kola i dysze). Kalki do polskich malowan tez sa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku jest masa dodatkow do 29 Italeri: blachy Part i Eduard, zywice Quickboost, Pavla i Neomega, Aires, Equipage i Tally Ho (kola i dysze). Kalki do polskich malowan tez sa.

 

Z powyższego zestawu kalki już mam. Teraz czakają na blachy i oczywiście "podstawę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko to nie podam numeru Mini Repliki, ale ukazaly sie w jednym z numerow dwa artykuly jak zrobic z Italerki (moj) i Airfixa (Wojtak Butrycza) w miare poprawny model MiGa 29 A 9-12. W Italeri nalezy poprawic podwozie, zrobic nowe usterzenie wysokosci i przerobic dysze silnikow (skrocic czesc cylindryczna o 1-2mm jakos) i poprawic wiekszosc lini podzialowych. Stateczniki pionowe sa ok, dokleja sie jeszcze kasety z nabojami systemu samoobrony, w innych modelach sa integralna czescia statecznika, Italerka robi jednak na tych wypraskach jeszcze wersje UB, ktore ich nie ma.

Airfix wymaga wiecej ingerencji w bryle.

 

Na rynku jest masa dodatkow do 29 Italeri: blachy Part i Eduard, zywice Quickboost, Pavla i Neomega, Aires, Equipage i Tally Ho (kola i dysze). Kalki do polskich malowan tez sa.

 

 

dokładnie jak powyższe, model Airfixa nie jest najgorszy jak stwierdził przedtem RAV - wystarczy spojrzeć na Fujimi - toć to parodia MiGa29... Airfix ma jako jedyny poprawnie odwzorowany przedział pomiedzy gondolami silników - dół - płynne przejście za wnęką przedniego podwozia, Wojtek Butrycz w swoim MiGu (bazującym na Italeri) ten właśnie spód wstawiał, warto poczytać MiniReplikę, Italeri tą część ma zupełnie skopaną, od kiedy się o tym dowiedziałem (miałem okazję oglądać model Wojtka na żywo, robi wrażenie) ciężko mi spokojnie patrzeć na moją Italkę czekającą na zrobienie

 

Przy sporej krytyce różnych zestawów warto wspomnieć iż ich formy były często opracowywane w czasach gdy dostęp do tych maszyn był jak nie żaden to co najwyżej skromny, pomijając już podstawowy fakt iż bryła MiGa29 do najprostszych nie należy.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.