Skocz do zawartości

Puma 234/2 - Dragon - 1:35


Kosynier

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki, walczę dalej

 

Najpierw zabezpieczyłem wszystko warstwą sidolux'u. Później poszedł płyn do kalkomanii (Micro Set) po kropli pod kalkomanie, nadmiar płynu usunąłem ręcznikiem papierowym. Na koniec każda kalka dostała po kropli Micro Sol. Po zabezpieczeniu kalkomanii kolejną warstwą sidolux'u zabrałem się za wash do którego użyłem Vandyke Brown rozcieńczony benzyną do zapalniczek.

Puma_73.JPG

Puma_74.JPG

Puma_75.JPG

Puma_76.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jak nakładałeś washa - miejscowo czy po całości?
Starałem się punktowo, ale czasami lekki gdzieś się troszkę uciekało. Nadmiar usuwałem pędzelkiem zwilżonym w benzynie oraz papierowymi ręcznikami.

 

Dziękuję za miłe słowa. Model miał być zrobiony do wczoraj na konkurs, ale się nie wyrobiłem. Mam zamiar dzisiaj skończyć pozostałe etapy. A zostało już niewiele: obicia, tłumiki, przetarcia i kurzenie pigmentami.

 

Po wybłyszczeniu czas na zmatowienie, po całości położyłem Clear Matt (Pactra A48). Nareszcie można było założyć wieżę.

Puma_77.JPG

Puma_78.JPG

Puma_79.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Takie pytanie koła będziesz przyklejał czy tylko nakładał?

Koła będą przyklejone.

Piękna jest. Powiesz jak przyklejałeś narzędzia,że nie zepsułeś farby?

Narzędzia przyklejam klejem szybkoschnącym w stylu superglue.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planowałem zdjęcia w piątek, ale nie zdążyłem. To już ostatni etap:

Tłumiki najpierw pomalowane cienką warstwą Ochre (Vallejo Model Air 71033) na to nakładane w różnych ilościach i różnych kolejnościach Rust (Vallejo Model Air 71080), Wood (Vallejo Model Air 71077), czerwony, pomarańcz i brąz z suchych pasteli. Całość jak jeszcze była mokra to posypywałem pigmentami Vallejo (73105 Natural Siena) (73110 Burnt Umber), później dodatkowo jeszcze podmalowywałem kolorami wymienionymi wcześniej.

Puma_80.JPG

 

Obicia i przetarcia robiłem starym pędzelkiem, jasne przetarcia mixem DunkelGelb 1943 (Pactra A1040) z Light Tan (Pactra A28), część przetarć i obić doprawianych Black Grey (Vallejo Model Air 71056) i Rust (Vallejo Model Air 71080)

Puma_81.JPG

Puma_82.JPG

Puma_83.JPG

Puma_84.JPG

Puma_85.JPG

 

Na koniec zabawa z samymi pigmentami, tutaj postanowiłem sobie na małe eksperymenty. Zrobiłem sobie papkę z pigmentów Vallejo (73105 Natural Siena) (73110 Burnt Umber)z gipsu i wody. Pstrykając pędzelkiem z sztywnym włosiem starałem się nanieść ślady chlapania błota. Po wyschnięciu okazało się że mieszanka miała za mało pigmentów i ślady wyszły białe jakby Puma przejechała przez cementownię. Trochę pudrowania samymi pigmentami i psiknięcie fixerem trochę poprawiło sytuację.

Galerię zrobię jutro.

Puma_86.JPG

Puma_87.JPG

Puma_88.JPG

Puma_89.JPG

Puma_90.JPG

Puma_91.JPG

Puma_92.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadkę z przetarciami zamaskowałem, na ile dobrze to okaże się w galerii.

Ostatni etap troszkę zacieków użyłem do tego gotowego specyfiku Oil and Grease Stain Mixture (Mig Productions). Pierwsze plamy jakie robiłem tym preparatem. Następne zdjęcia już w galerii

Puma_93.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Nie pamiętam ale to chyba firmy Heki (czy jakoś tak, zgubiłem etykietkę) dodałem też trochę krótszej trawy Polaka.

Metoda jest bardzo prosta na świeżą mieszankę (wikol, woda i piasek dla szynszyli) posypuję sztuczną trawę. Później uderzam w spód (można też machać) podstawki tak żeby trawka podskakiwała. Następnie odwracam do góry nogami aby wypadły źdźbła które nie chcą się trzymać. Drobne korekty można wykonywać lekko dmuchając. Cały proces wykonuję kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.