Skocz do zawartości

Puma 234/2 - Dragon - 1:35


Kosynier

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 77
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 2 weeks later...

Wieża będzie jeszcze męczona pigmentami.

Podczas sklejania połówek kadłuba za słabo je ścisnąłem ze sobą i powstała lekka szczelina. Ten błąd zmusił mnie do zaszpachlowania szczeliny i usunięcia spawów. Usunięte spawy postarałem się odtworzyć przy pomocy dwuskładnikowej masy Milliput. Spawy zrobiłem w następujący sposób. Nałożyłem masę na miejsca gdzie miały być odtworzone spawy. Skalpelem zamoczonym w wodzie przyklepałem masę i odciąłem nadmiar po bokach do szerokości jaką chciałem uzyskać. Później skalpelem moczonym w wodzie robiłem nacięcia które miały imitować fakturę spawów. Dopiero na zdjęciach zobaczyłem że spawy w kilku miejscach wymagają lekkiej poprawy.

Spawy robione pierwszy raz jakość poddaję ocenie forumowiczów.

Puma_42.JPG

Puma_43.JPG

Puma_44.JPG

Puma_45.JPG

Puma_46.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładna Puma się szykuję, mam taką samą więc podpytam , lakierowałeś wnętrze między kolorem bazowym, a poszczególnymi warstwami olej i pigmentów?

 

 

Pozdrawiam

Kami

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę Cię zniechęcać do zrobienia tych spawów,ale czy sprawdzałeś jak sprawa się będzie miała póżniej z przyklejeniem błotników.

Moim zdaniem możesz mieć duży problem.

Dlatego ja w swojej pumce dorobiłem tylko te przednie spawy.

Poza tym naprawdę fajnie Ci to idzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuję za komentarze i uwagi.

 

lakierowałeś wnętrze między kolorem bazowym, a poszczególnymi warstwami olej i pigmentów?

Żadnego lakieru nie dawałem, chciałem aby oleje trochę się wgryzły w kolor bazowy.

 

Nie chcę Cię zniechęcać do zrobienia tych spawów,ale czy sprawdzałeś jak sprawa się będzie miała póżniej z przyklejeniem błotników.

Moim zdaniem możesz mieć duży problem.

Dlatego ja w swojej pumce dorobiłem tylko te przednie spawy.

Sprawdziłem jeszcze przed spawami i problem z błotnikami jest ze względu na rozejście się góry z dołem. Mam pomysł jak rozwiązać ten problem. Czas pokaże co z tego wyjdzie. Podkład na pewno wskaże niedoskonałości.

 

Kosynier, jak to zrobiłeś, że ta Milliput trzyma się modelu?

Mnie zawsze odpadało...

Na samym początku (wszystkie ramki przed wycięciem) umyłem wodą z płynem do szyb. Na razie się trzyma zobaczymy czy przeżyje dalszą zabawę.

 

Dzisiaj wieczorem wrzucę fotki gotowego do malowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszą próbę z CM mam za sobą. Na zdjęciach niezbyt widać tej modulacji :(. Jakoś nie potrafię zrobić dobrych zdjęć.

CM zrobiłem rozjaśniając bazę (Pactra A104 Dunkelgelb 1943) kolorem (Pactra A28 Light Tan). Proporcję dobierałem na oko. Kolejny etap czyli wyciąganie detali poprzednia mieszanka z dołożeniem kolejnej porcji (Pactra A28 Light Tan). Efekty na zdjęciach, pierwsze trzy zdjęcia to stan po CM przed wyciąganiem detali.

Puma_58.JPG

Puma_59.JPG

Puma_60.JPG

Puma_61.JPG

Puma_62.JPG

Puma_63.JPG

Puma_64.JPG

Puma_65.JPG

Puma_66.JPG

Puma_67.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zielone plamy położone, próbowałem położyć zgodnie z instrukcją ale zawsze coś się nie zgrywało. Zielony to Pactra A106 (Olivgrun 1943).

Położyłem też filtr zrobiony z Raw Umber rozcieńczonej benzyną do zapalniczek.

Puma_68.JPG

Puma_69.JPG

Puma_70.JPG

Puma_71.JPG

Puma_72.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.