Skocz do zawartości

Rycerz z sokołem-Frederick the 2nd of Swabia, 1194-1250 90mm


dziabik

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć ,witam ponownie i zapraszam do (podejrzewam,że dłuuugiej) relacji z malowania figurki pod tytułem jak wyżej.

Po ostatniej figurce wikinga pojawiła się propozycja przeprowadzenia relacji,więc spróbuję ale ostrzegam że może to być relacja dla cierpliwych.Mam nadzieję,że jednocześnie prowadzenie warsztatu zmotywuje mnie do ukończenia figurki na zadowalającym poziomie

Acha,z góry chciałbym prosić o nierozwijanie tematu w kierunku "łeee, kopia" gdyż chodzi mi o próbę pokazania warsztatu i malowania a nie o kolejną dyskusję na ten temat.Wszelkie sugestie i rady bardziej doświadczonych malarzy bardzo mile widziane.

No to zaczynamy:

Na początek-twarz pana rycerza.Obróbka nadlewek,podkład Humbrol 63,po 24h schnięcia farby Vallejo jak na zdjęciu.

DSCF3089.jpg DSCF3090.jpg

1.Podkład z mieszanki Dark Flesh 70927+Sunny Skintone70845

2.Oczy-biała 70951+odrobina szarej 70990

3.Brwi i rzęsy-70990+odrobina Black70950

4.Cienie z mix j.w.+odrobinka Bloody Red

5.1 rozjaśnienia-mix 70845+Basic Skintone 70815

6.2 rozjaśnienia 70815+Light Flesh 70928

7.Źrenice mix Dark Blue+Electric Blue

8.Ostatnie rozjaśnienia 70928

Tak to na razie wygląda:

DSCF3085.jpg DSCF3087.jpg DSCF3086.jpg

 

Teraz w ruch pójdą farby olejne w celu uzyskania delikatniejszych przejść między cieniami a światłami i nadania większego "życia" figurce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz w ruch pójdą farby olejne w celu uzyskania delikatniejszych przejść między cieniami a światłami i nadania większego "życia" figurce.

Kurde, to aż tak skomplikowane? Ja bym pomalował twarz cielistym, oczy na biało, włosy i źrenice na czarno i koniec. Tutaj dobrze widać, ile jeszcze muszę się nauczyć.

Będę podglądał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bazylms-no bez przesady to naprawdę nie jest takie trudne a poza tym mój poziom to jeszcze ho ho ho daleko za tym co chciałbym osiągnąć.Wnioski,jakie mi się nasuwają po pomalowaniu kilkunastu figurek:

*dobre farby-czyli w tym przypadku Vallejo (Model Color i Game Color)-naprawdę ułatwiają osiągnięcie jakichś tam zadowalających rezultatów.Oleje to na razie Renesansy ale myślę o czymś lepszym.

*dobre pędzelki-nie muszą być od razu za naście złotych,ja używam Renesans 1097R za 4-10zł/ szt

*lupa nagłowna-coś niezastąpionego jak się już raz spróbuje,szczególnie gdy wzrok już nie ten

*cierpliwość i brak pośpiechu-ale o tym wie każdy modelarz

*poprawianie tego co jeszcze się nie do końca podoba,aż do skutku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Posiedziałem trochę przy rycerzu,pomalowałem wstępnie włosy i kolczugę,przykleiłem głowę do tułowia i maznąłem na czarno elementy które będą skórzane.Kolczuga:czarny podkład Black VMC,następnie Gunmetal Grey,Natural Steel i Silver.

Teraz zapuszczę czarny wash w zagłębienia i zagięcia kolczugi.

DSCF31392222.jpg DSCF3135222.jpg DSCF3136222.jpg

Farby użyte przy malowaniu włosów:dowosw-2.jpg

 

Kiepskie te fotki wychodzą,twarz taka blada ale nie ma dobrego światła.No nic,trzeba będzie podszkolić się w fotografowaniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć

Warsztat bynajmniej nie umarł,coś tam staram się malować dalej.Doszedł pomalowany płaszcz,nogi (buty jeszcze nie) i ręka z rękawicą oraz sokół.Może to i inne ptaszysko,nie wiem ,na fotkach widzę że jeszcze będzie do poprawki,muszę domalować mu takie charakterystyczne ciapki na piórkach i trochę rozjaśnić.Rękawicę też bardziej rozjaśnię na wypukłościach i szwach.

Co o tym myślicie?

 

rycerzzsokoem1.jpg

rycerzzsokoem4.jpg

rycerzzsokoem3.jpg

rycerzzsokoem2.jpg

 

Wszystko to co teraz malowane VMC.Wydaje mi się,że cienie na twarzy które robiłem olejami jakby wyblakły albo zbyt zróżowiały,czas rozstać się z Renesansami i przejść na VanGoghi.Do poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Cześć

Ostatnio zajął mnie zupełnie inny projekt,ale posiedziałem też nad figurką.Doszła druga dłoń z mieczem, rozjaśniłem sokoła i pobrudziłem płaszcz.Trochę wzmocniłem cieniowanie twarzy,pomalowałem paski.Zacząłem też prace nad butami ale nie bardzo mam na nie pomysł,całość to będzie jakaś ciemnobrązowa skóra ale na niej są takie,ładne co prawda,wypukłe wzory.Nie wiem czy malować to jako jakiś metal czy po prostu rozjaśnić brązem.Może ktoś ma propozycję? Później zostanie jeszcze hełm i tarcza-bardzo ładnie wyrzeźbione.

Acha,płaszcz brudziłem za pomocą washa Vallejo Umber Shade oraz olejnej Van Gogh Brown Van Dyke.

 

rycerzprzd3.jpg rycerzprzd1.jpg

rycerzbok2.jpg rycerzty1.jpg

rycerzbok1.jpg rycerzprzd2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Witajcie

No,po trzech miesiącach przerwy w pracy nad panem rycerzem czas wrócić do tematu.Ale ostrzegałem,że tak będzie...

Popracowałem trochę,jest już hełm i tarcza,poprawiłem ponownie twarz i w zasadzie pozostały tylko drobne poprawki,zmatowienie lakierem tu i ówdzie i niebawem zaproszę Was do galerii gdzie będziecie mogli się powyżywać ile wlezie

Tu jedna fotka na chwilę obecną:

 

DSCF3354111.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Po pomalowaniu akrylami do stanu "prawie na gotowo" mieszam olejne:Naples Yellow+odrobina Burnt Sienna+ odrobina Yellow Ochre tak aby uzyskać kolor,powiedzmy,opalonej skóry i małym pędzelkiem wcieram w twarz figurki oczywiście omijając oczy itd.Po tym etapie nakładam minimalne ilości Burnt Umber w miejsca cieni (i rozcieram),Cadmium Red na policzki (rozcieram) a Titanium White w miejsca rozjaśnień (i rozprowadzam wcierając).Przez użycie farb olejnych uzyskasz ładne,miękkie przejścia kolorów i świateł-cieni.Trochę tak,jakbyś malował obraz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.