Skocz do zawartości

Airbus A320 Edelweiss Air, Revell 1:144, pierwszy model


krystianeq

Rekomendowane odpowiedzi

niestety, moje umiejętności nie pozwalają mi jeszcze na takie zabawy, chcę w miarę dobrze zrobić ten model w standardzie

 

takie pytanko - w czym najlepiej myć pędzle po malowaniu Pactrą?

W acetonie, zmywaczu do paznokci, zmywaczu Wamodu, Cleanluxie, denaturacie, rozpuszczalniku nitro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 87
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Jestem bardzo ciekawy Twojego sposobu wypełniania owych okien

 

Taśma malarska i nakładanie a na koniec szlifowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zdolności manualne widzę,że posiada kolega jak chce kleić to na taśmę

 

Żeby nie było OT. Z silnikami będziesz miał trochę zabawy. Szczególnie wewnętrzna strona. Bez mozolnego szlifowania się nie obejdzie. Przy pasażerach właśnie zabawy z silnikami nie lubię.

 

Powodzenia.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

W Polsce Humbrol Acrylics są chyba w ogóle niedostępne, a Revell Aqua tylko w paru sklepach i w wąskim asortymencie. Większości modelarzy kojarzą się te dwie firmy raczej z farbkami olejnymi, a nie wodorozcieńczalnymi.

http://www.humbrol.com/paints/enamel-paints/

http://www.revell.de/index.php?id=891&L=1

 

Otóż akrylówki Humbrola są np. dostępne w sklepie Model Fan w Łodzi po ok. 4 za sztukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Witam,

 

żeby nie było że nic nie robię, bo robię, ale czasu niestety brak, bo żeby mieć potem $$ na modele trzeba skończyć studia ;)

No więc powolutku robię sobie silniki, czeka je jeszcze przynajmniej jedna warstwa farby:

 

th_IMG_5255.jpg

 

th_IMG_5256.jpg

 

th_IMG_5257.jpg

 

Gondole silników (ich obudowę, nie wiem czy się dobrze wysłowiłem ;) ) pomaluję na biało. Po pomalowaniu silników będę chciał nałożyć na nie kalki - nakładać po prostu na farbę, czy znacie jakieś domowe sposoby na nakładanie kalek? (Niestety nie będę w sklepie modelarskim i nie będę mógł kupić w najbliższym czasie specyfików do kalek), i czym je zabezpieczyć po nałożeniu, żeby nie odkleiły się z czasem?

 

Przez święta będę chciał skończyć silniki, ale tego nie gwarantuję.

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Witam, zacząłem CFM-y, części wycięte, szpachla nałożona, zbieram się za malowanie co niektórych części:

 

th_IMG_52661944x1296.jpg

 

I pytanko, czy miał ktoś styczność z płynami do kalek Wamod-u (jeden pod, drugi na kalkę)?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)I pytanko, czy miał ktoś styczność z płynami do kalek Wamod-u (jeden pod, drugi na kalkę)?

Tak, ja miałem i wciąż mam bo jestem z nich zadowolony. Kupiłem Wamod bo Microscale'i akurat nie było.

Z ich pomocą położyłem kalki na 4 modele i jestem zadowolony.

Obecnie, stosuje głównie płyn na kalki wyłącznie.

Kalki kładę na model pomalowany i zabezpieczony jedną bądź dwiema warstwami Sidoluxu. Sidolux'em zabezpieczam również kalki po ich wyschnięciu.

Poniżej zamieszczam moje doświadczenia z płynami do kalek Wamodu:

I tak: płyn pod kalki rozpuszczał zabezpieczającą warstwę Sidoluxu (x2) pomimo 24-godzinnego schnięcia. Po jakimś tygodniu (takie mam tempo prac Rolling Eyes) było już lepiej, obserwowałem jedynie lekkie zmatowienie w miejscu maźnięcia tym płynem.

Płyn na kalki, pomimo obfitego nakładania (całe krople spoczywały na kalce i okolicy) nie wchodził w żadne reakcje z Sidoluxem. Kalka pod jego wpływem leciutko się marszczyła w niektórych miejscach ale po przyklepaniu wacikiem wszystko było OK - błona ładnie się układała w zagłębieniach i liniach podziału (płyn pod kalki jest bezwonny ale ten "na" lekko podśmierduje, wielkiej tragedii nie ma ale jak ktoś jest bardzo wyczulony to może mu nie podejść atmosfera pracy z tym specyfikiem).

Powyższy opis pochodzi z mojego wątku warsztatowego dotyczącego F-14A Tomcat, Revell, 1:144 [04021].

g02r.jpg

20120226f308.jpg

f3007.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jak mogę najszybciej uzyskać Revellowski kolor B przeznaczony do pomalowania silników (m.in. łopatek)?

Do dyspozycji mam Pactry:

A02

A74

A75

A94

A07

A11

A54?

 

Prosiłbym i jak najszybszą odpowiedź, bo warsztat rozłożony Z góry dzięki!

 

No i jeszcze jakby ktoś miał patent na Revellowski "L" na Pactrach, to byłbym jeszcze bardziej wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Jakieś postępy są?

 

Widziałem takiego Arbuza Edelweissa na lotnisku w Analii w Turcji i muszę Ci powiedzieć, że czerwony na kalkach jest wg. mnie za jasny (szczególnie napis Edelweiss) Trzeba go matowym bezbarwnym potraktować.

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś postępy są?

 

Widziałem takiego Arbuza Edelweissa na lotnisku w Analii w Turcji i muszę Ci powiedzieć, że czerwony na kalkach jest wg. mnie za jasny (szczególnie napis Edelweiss) Trzeba go matowym bezbarwnym potraktować.

 

Pozdro

Przepraszam, ale czy potraktowanie matowym bezbarwnym spowoduje, że kolor stanie się ciemniejszy ?

Też widziałem na żywo ten samolot (w Bazylei). Wg mnie kolor jest dobry. Zwróćcie uwagę, że to model, więc jeśli jest nieco jaśniejszy, tylko wyjdzie mu na dobre ;).

A w ogóle to jak prace nad modelem? Zostanie ukończony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samolot, szczególnie duży, zawsze inaczej wygląda w realu, a inaczej na fotkach . Ja bym się odcieniem tak bardzo nie przejmował.

http://www.airliners.net/search/photo.search?cx=partner-pub-8297169501225184%3Aa05n2n-tzky&ie=ISO-8859-1&q=Edelweiss&sa=Submit&search_active=1&search=&sheadline=&search_field=datedesc&submit=&siteurl=www.airliners.net%2F&ref=

Wg mnie kalka jest taka jak zdjęcia z linku.

Swoją drogą miałem kiedyś niezłą jazdę usiłując dobrać kolor do Fokkera 100 w malowaniu Helvetica (też szwajcarski, nomen omen). Na każdej fotce ten kolor wyglądał inaczej. W końcu machnąłem ręką i kupiłem farbkę Xtracolora ;). I wilk syty i owca cała (a sumienie czyste - próbowałem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Po dość długiej przerwie - czas powrócić do modeli oby tym razem na stałe chociaż będzie trudno Odkurzyłem model, oglądnąłem, i czas na ciąg dalszy szpachlowania:

 

Okropna dziura pod przednią szybą:

 

2FrlqSK.jpg

 

Niedopasowane krawędzie skrzydeł:

 

peqxpm1.jpg

 

Nikt nie mówił że będzie lekko łatwo i przyjemnie... ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.