Skocz do zawartości

Mustng III- 1/48 Tamiya


marek d

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Przedstawiam model który ukończyłem w końcu ub. roku.

Model to dobrze znane wszystkim klocki lego+ kilka elementów z żywicznego kokpitu Airesa. Chciałem mieć Mustanga PSP w oznakowaniu nie zbyt często wykonywanym przez modelarzy. wybór padł na mustanga ppłk Tadeusza Rolskiego. Postać dobrze znana miłośnikom polskich skrzydeł.

Malowanie wykonałem wg kolorowanki Techmodu i tu wpakowałem się na minę. Malowanie jest złe. Mimo to zostawiłem je, gdyż model musiałem ukończyć w określonym terminie. Trudno- muszę z tym żyć.

No dobra, oto on:

DSC04047.jpg

DSC04048.jpg

DSC04050.jpg

DSC04049.jpg

DSC04051.jpg

DSC04053.jpg

DSC04052.jpg

DSC04054.jpg

...i na koniec zabawa (którą bardzo polubiłem) z modelem w terenie:

DSC04057.jpg

...kilka fotek kokpitu:

th_DSC03811.jpg th_DSC03812.jpg th_P1110001.jpg th_DSC03820.jpg th_DSC03815.jpg th_P1110006.jpg

 

Jak widać, nic wielkiego. Nie jest to jeszcze mój model życia.

Wszelkie komentarze, jak zawsze mile widziane.

Kornik mnie zje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się. Nie wiem jak to z tym malowaniem pod względem merytorycznym, musiłabym usiąść i poszukać, ale skoro kolega pisze, że coś jest nie tak, to pewnie wie co pisze . Natomiast duże brawa za samą technikę malowania i wykonywania śladów eksploatacji. W świetle obserwowanego dużego zainteresowania użytkowników forum umiejętnym "brudzeniem" - warto by było się podzielić stosowanymi technikami, które jak widać pozwalają robić to "niepancernie" i nieschematycznie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Marku!

 

Wcale Cię nie zjem... muszę pilnować cholesterolu

 

Bardzo miło jest mi oglądać Twój kolejny model, tym bardziej, że jest to mój ulubieniec

 

Jak na robionego na szybko, to z technicznego punktu widzenia i tak wygląda całkiem przyjemnie.Nie jestem fanem ppłk Rolskiego i jego maszyny, ale zastosowana przez Ciebie technika malowania i wykonania śladów eksploatacji czyni model tego samolotu całkiem interesującym. Cieniowanie i wash są bardzo delikatne i nie dają po oczach, a to się chwali. Bardzo ładnie wyszły niejednolite kolorystycznie okopcenia. Trochę gorzej natomiast prezentują się wydechy, które moim zdaniem potraktowałeś zbyt jasnym metalizerem. Przydałby się ciemniejszy odcień metalizera i trochę rdzawego nalotu. Dobrze, że zamknąłeś wnęki podwozia bo niewaloryzowane nie prezentują się zbyt ciekawie.

 

Z merytoryką jest niestety nieco gorzej. Jak już sam zauważyłeś, kamuflaż tej maszyny na lewej burcie kadłuba w okolicach liter kodowych i kokardy w rzeczywistości wyglądał inaczej. Do tego na zdjęciach archiwalnych nie widać numeru seryjnego na spodzie ogona i napisów eksploatacyjnych wokół kadłubowego wlewu paliwa. Oczywiście na zdjęciu z wizyty Gen. Andersa w Andrews Field nie widać również okopceń czy zacieków, ale wykonania ich przez Ciebie nie będę potępiał, gdyż wyszły Ci naprawdę dobrze. Antena biczowa mogłaby być bardziej pochylona ku tyłowi.

 

Tyle jeśli chodzi i burę. Teraz będzie pytanio-prośba

 

Pochwal się proszę skąd wziąłeś tak ładnie przylegającą owiewkę ? Całkiem ładnie to wygląda, choć boczne części jej ramy są tak cienkie, że sprawiają wrażenie jakby w ogóle nie były malowane.

 

Z góry dzięki za odpowiedź.

 

Gratuluję niezłego "Ogiera" !

 

Pozdrawiam

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za opinie.

Mikolaj75- nie ma tu żadnych tajemnych technik, a raczej schematyzm.

wszystko jest malowane, preshadind, postshading, rozjaśnianie, cieniowanie. Mozolna praca z aerografem. Końcowa kosmetyka cieniami Tamiyii. Na modelu nie ma łosza. Zapuszczone są tylko linie na literach kodu i na znakach.

 

Wcale Cię nie zjem...

...i to jest dobra wiadomość,

 

Pochwal się proszę skąd wziąłeś tak ładnie przylegającą owiewkę ? Całkiem ładnie to wygląda, choć boczne części jej ramy są tak cienkie, że sprawiają wrażenie jakby w ogóle nie były malowane.

 

 

Kornik

...myślę że chodzi Ci o środkową ruchomą część. Malcolm to vacu. jego boki są nie malowane - bo nigdy nie były. Tam nie było metalowych listew. Widać to na fotkach archiwalnych. Tu na moim modelu tak wygląda:

th_DSC04232-crop.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nie było metalowych listew. Widać to na fotkach archiwalnych. Tu na moim modelu tak wygląda:

 

No i tutaj mnie zagiąłeś. Myślałem, że tylko w niektórych przypadkach boczne listwy były usuwane na życzenie pilotów, a tu taki klops. Z tego wszystkiego siadłem wczoraj nad papierami i nadrabiałem braki...

 

Ale wstyd...

 

Jeszcze raz gratuluję i pozdrawiam!

Kornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model profesjonalnie wykonany, podoba się, gratulacje. Jakieś tam różnice w kamo nie obniżają wartości modelu. Ale przy takim poziomie wykonawczym czepnę sie do braku wskaźnika wychylenia klap w postaci pasków. Dobrze to widać na którymś zdjęciu Mustanga Horbaczewskiego.

 

A jak przy klapach jesteśmy, to są delikatnie nierównomiernie wychylone. Można to wychwycić na zdjęciu spodu od tyłu.

 

Dobrze, że zamknąłeś wnęki podwozia bo niewaloryzowane nie prezentują się zbyt ciekawie.

No nie wiem czy dobrze. Samolot wygląda że jest w pozycji spoczynkowej, a wtedy osłony podwozia bez ciśnienia hydrauliki same się opuszczały (podobnie jak klapy).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem czy dobrze. Samolot wygląda że jest w pozycji spoczynkowej, a wtedy osłony podwozia bez ciśnienia hydrauliki same się opuszczały (podobnie jak klapy).

 

Może model przedstawia maszynę zaraz po lądowaniu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model profesjonalnie wykonany,

..oj tam, amator ze mnie, lubię sobie w wolnym czasie (a mam go mało) pokleić i pomachać aerografem.

Z klapami nie ma problemu, są włożone na wcisk.

Dlaczego taka konfiguracja pokryw i klap? Niuanse techniczne znam, ale model wygląda atrakcyjniej i nie traci pięknej sylwetki. To moje subiektywne zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.